Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2008 r.
15:53
Edytuj ten wpis

Chciał zabić, bo przeszkadzali w sikaniu

0 15 A A

Najpierw wypili kilka win na schodach Sądu Okręgowego w Lublinie. Potem na ulicy pobili trzech mężczyzn. Jeden z nich ranił nożem lubelskiego radnego Kamila Zinczuka. Dzisiaj ruszył ich proces.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grzeczni chłopcy i dresiarz

- Uderzyłem raz w obronie brata - tłumaczył się w sądzie Marek B.

Do sądu, tak jak jego brat Przemysław przyszedł w garniturze. Obaj są studentami lubelskich uniwersytetów - medycznego i przyrodniczego. Trzeci z oskarżonych - Krzysztof P., to student Uniwersytetu Medycznego.

Już na początku rozprawy studenci zadeklarowali, że chcą się dobrowolnie poddać karze - otrzymać wyrok bez przeprowadzania długiego procesu. Takie rozwiązanie wybrał tez czwarty z oskarżonych Michał Sz., barman z zawodu. Według całej czwórki za to co zrobili odpowiednia byłaby kara pozbawienia wolności w zawieszeniu.

21 grudnia ub. roku czwórka znajomych najpierw piła alkohol na stancji. Potem młodzi mężczyźni kupowali wino w sklepach nocnym w centrum Lublina. Pili przed budynkiem Sądu Okręgowego w Lublinie.

Dołączył do nich Piotr H., którego wcześniej nie znali. To piąty z oskarżonych, na którym ciąży najpoważniejszy zarzut - usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn.

Piotr H. pokazywał im nóż, który nosił na wypadek bójki. Okazja nadarzyła się już za chwilę. Ktoś z ich grupy zaczął na ulicy oddawać mocz.

- Jeden z mężczyzn, którzy przechodzili obok powiedział "uważaj bo się oblejesz" - opowiada Marek B.

Po chwili na ulicy trwała już awantura. Ofiarami napaści padli trzej mężczyźni m.in. lubelski radny Kamil Zinczuk. Nagle Piotr H. wyciągnął nóż i uderzył nim radnego w klatkę piersiową, a jego kolegę w plecy.

- Byłem odurzony narkotykami, nie pamiętam co się stało, nie wiem skąd miałem nóż, obudziłem się dopiero w komisariacie - mówił dziś w sądzie Piotr H.

Studenci i ich kompani uciekli. Dwóch z nich policja zatrzymała jeszcze tej samej nocy. Ranni mężczyźni, dzięki sprawnej pomocy lekarskiej, szybko doszli do siebie w szpitalu.

Następna rozprawa jeszcze w grudniu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
elooooooooo / 6 lutego 2009 o 13:31
HAHAHA ;D no i dobrze że nawalili radnego ;) nie mógł spokojnie przejść? ;) radny był pijany :) i jego koledzy też ;d i brechta z was ;d sędziowie się kur*a znalezli ;]
Avatar
szalik / 2 grudnia 2008 o 11:08
a mi się wydaje że studenciaki z nowo zapoznanym kumplem dresem-szalikowcem chcieli sobie komuś dopier***ić, a że było ich pięciu a pobitych trzech to im się udało szczególnie że dwóch dostało kosy, i co do ma do rzeczy czy ktoś jest radnym czy nie radnym, jak by sobie dali po ryjach to jestem pewny że sprawy by nie było ale żę dwóch na trzech dostało kosy to jest sprawa w sądzie i tyle, i nie ma co porównywać tego do szarpanin pod dyskotekami bo tam raczej nikt kos nie wyciąga,
Avatar
someone / 2 grudnia 2008 o 10:15
no tak biedni przypadkowi studenci....przypadkiem spotkali kolesia z nozem przypadkiem z nim caly wieczor pili ....z tego co wiem maja postawione zarzuty pobicia i kradziezy i jak wychodzi z artykulu PRZYZNALI sie do winy - dziwi mnie upolitycznianie tego typu spraw trzeba byc naprawde deb***em albo znajomym tych pseudostudentow zeby takie zachowania nie tyle tolerowac ile jeszcze bronic
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 o 08:00
a najwazniejsze jest to ze gdyby radny sie nie czepil to zadna akcja nie mialaby miejsca..przeszliby obojetnie tak jak obok reszty ludzi ktorych mijali na ulicach..taki odwazny ze czepia sie pijanych ludzi o 3ej w nocy? mysli ze ma takie plecy? haha .przeliczyl sie a najlepszy jest film o biednym poranionym radnym w szpitalu "nie wiem dlaczego jak to sie stalo po prostu rzucil sie na mnie z nozem" zauwazmy ze sprawa noza tych chlopakow nie dotyczy nie mieli zadnych celowych zamiarow..takze przemyslcie co piszecie bo az oczy bola
Avatar
prokuratorka86 / 2 grudnia 2008 o 07:55
Z mojej perspektywy wyglada to tak ze chcecie wsadzic do wiezienia chlopakow za to ze jeden z nich udezyl "wlasna reka" kumpla radnego czy tam radnego..za to ze sie czepil..byl pod wplywem to prawda..a ile razy kazdy z was dal albo dostal w morde pod dyskoteka za to ze ktos prowokowal? czy za to ktorys z was trafil do wiezienia? obcy chlopak ranil nozem oni byli najwyrazniej tylko swiadkami..prawda jest taka ze gdyby to nie byl radny to zadna sprawa nie mialaby miejsca! ile takich akcji sie dzieje kazdego dnia w lublinie nawet nikt o tym nie pisze..az dziwne bo gazety lubia ubarwiac..popatrzcie na to z tej strony do wiezienia za to ze znalezli sie w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie? i spotkali nieodpowiedniego czlowieka?
Z mojej perspektywy wyglada to tak ze chcecie wsadzic do wiezienia chlopakow za to ze jeden z nich udezyl "wlasna reka" kumpla radnego czy tam radnego..za to ze sie czepil..byl pod wplywem to prawda..a ile razy kazdy z was dal albo dostal w morde pod dyskoteka za to ze ktos prowokowal? czy za to ktorys z was trafil do wiezienia? obcy chlopak ranil nozem oni byli najwyrazniej tylko swiadkami..prawda jest taka ze gdyby to nie byl radny to zadna sprawa nie mialaby miejsca! ile takich akcji sie dzieje kazdego dnia w lublinie nawet ... rozwiń
Avatar
aa / 2 grudnia 2008 o 00:39
~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl

a mi się wydaje że to obywatelska postawa gonić sikających na kamienice
Avatar
nik / 1 grudnia 2008 o 23:53
Sprawne POsługiwanie się nożem jest przydatne w zawodzie medyka. Jak POjdą siedzieć to jest na 90% pewne, że POgłosują na PO.
Avatar
jojo / 1 grudnia 2008 o 23:30
Aż sie nie chce wierzyc, ze to studenci...Poza tym jesli ich nieznany dotychczas kolega dzgnal kogos nozem to tamci mu powinni udzielic pomocy, a nie zwiewac...
Avatar
jacek / 1 grudnia 2008 o 22:23
Tych gnoi z Uniwersytetu Medycznego to rektor powinien po uprawomocnieniu się wyroku wyrzucić ze studiów. I wypisać wilczy bilet.

~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl


Życzę ci, żeby też ci ktoś kiedyś włożył nóż w plecy. Zapewne twoja rodzina powie "no tak, syn się czepiał to mu dołożyli". Prosta sprawa, nie? Tłumoku jeden.
Avatar
~janek63~ / 1 grudnia 2008 o 21:57
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl
Avatar
elooooooooo / 6 lutego 2009 o 13:31
HAHAHA ;D no i dobrze że nawalili radnego ;) nie mógł spokojnie przejść? ;) radny był pijany :) i jego koledzy też ;d i brechta z was ;d sędziowie się kur*a znalezli ;]
Avatar
szalik / 2 grudnia 2008 o 11:08
a mi się wydaje że studenciaki z nowo zapoznanym kumplem dresem-szalikowcem chcieli sobie komuś dopier***ić, a że było ich pięciu a pobitych trzech to im się udało szczególnie że dwóch dostało kosy, i co do ma do rzeczy czy ktoś jest radnym czy nie radnym, jak by sobie dali po ryjach to jestem pewny że sprawy by nie było ale żę dwóch na trzech dostało kosy to jest sprawa w sądzie i tyle, i nie ma co porównywać tego do szarpanin pod dyskotekami bo tam raczej nikt kos nie wyciąga,
Avatar
someone / 2 grudnia 2008 o 10:15
no tak biedni przypadkowi studenci....przypadkiem spotkali kolesia z nozem przypadkiem z nim caly wieczor pili ....z tego co wiem maja postawione zarzuty pobicia i kradziezy i jak wychodzi z artykulu PRZYZNALI sie do winy - dziwi mnie upolitycznianie tego typu spraw trzeba byc naprawde deb***em albo znajomym tych pseudostudentow zeby takie zachowania nie tyle tolerowac ile jeszcze bronic
Avatar
Gość / 2 grudnia 2008 o 08:00
a najwazniejsze jest to ze gdyby radny sie nie czepil to zadna akcja nie mialaby miejsca..przeszliby obojetnie tak jak obok reszty ludzi ktorych mijali na ulicach..taki odwazny ze czepia sie pijanych ludzi o 3ej w nocy? mysli ze ma takie plecy? haha .przeliczyl sie a najlepszy jest film o biednym poranionym radnym w szpitalu "nie wiem dlaczego jak to sie stalo po prostu rzucil sie na mnie z nozem" zauwazmy ze sprawa noza tych chlopakow nie dotyczy nie mieli zadnych celowych zamiarow..takze przemyslcie co piszecie bo az oczy bola
Avatar
prokuratorka86 / 2 grudnia 2008 o 07:55
Z mojej perspektywy wyglada to tak ze chcecie wsadzic do wiezienia chlopakow za to ze jeden z nich udezyl "wlasna reka" kumpla radnego czy tam radnego..za to ze sie czepil..byl pod wplywem to prawda..a ile razy kazdy z was dal albo dostal w morde pod dyskoteka za to ze ktos prowokowal? czy za to ktorys z was trafil do wiezienia? obcy chlopak ranil nozem oni byli najwyrazniej tylko swiadkami..prawda jest taka ze gdyby to nie byl radny to zadna sprawa nie mialaby miejsca! ile takich akcji sie dzieje kazdego dnia w lublinie nawet nikt o tym nie pisze..az dziwne bo gazety lubia ubarwiac..popatrzcie na to z tej strony do wiezienia za to ze znalezli sie w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie? i spotkali nieodpowiedniego czlowieka?
Z mojej perspektywy wyglada to tak ze chcecie wsadzic do wiezienia chlopakow za to ze jeden z nich udezyl "wlasna reka" kumpla radnego czy tam radnego..za to ze sie czepil..byl pod wplywem to prawda..a ile razy kazdy z was dal albo dostal w morde pod dyskoteka za to ze ktos prowokowal? czy za to ktorys z was trafil do wiezienia? obcy chlopak ranil nozem oni byli najwyrazniej tylko swiadkami..prawda jest taka ze gdyby to nie byl radny to zadna sprawa nie mialaby miejsca! ile takich akcji sie dzieje kazdego dnia w lublinie nawet ... rozwiń
Avatar
aa / 2 grudnia 2008 o 00:39
~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl

a mi się wydaje że to obywatelska postawa gonić sikających na kamienice
Avatar
nik / 1 grudnia 2008 o 23:53
Sprawne POsługiwanie się nożem jest przydatne w zawodzie medyka. Jak POjdą siedzieć to jest na 90% pewne, że POgłosują na PO.
Avatar
jojo / 1 grudnia 2008 o 23:30
Aż sie nie chce wierzyc, ze to studenci...Poza tym jesli ich nieznany dotychczas kolega dzgnal kogos nozem to tamci mu powinni udzielic pomocy, a nie zwiewac...
Avatar
jacek / 1 grudnia 2008 o 22:23
Tych gnoi z Uniwersytetu Medycznego to rektor powinien po uprawomocnieniu się wyroku wyrzucić ze studiów. I wypisać wilczy bilet.

~janek63~ napisał:
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl


Życzę ci, żeby też ci ktoś kiedyś włożył nóż w plecy. Zapewne twoja rodzina powie "no tak, syn się czepiał to mu dołożyli". Prosta sprawa, nie? Tłumoku jeden.
Avatar
~janek63~ / 1 grudnia 2008 o 21:57
Radny nie poradny nachlał się i czepiał się to mu dołożyl
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!