Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2011 r.
19:51
Edytuj ten wpis

"Chciałem się zabić, bo mi nie zapłacili za pracę" (wideo)

0 14 A A
Ponad godzinę spędził na dźwigu pan Grzegorz. (Jacek Świerczyński)
Ponad godzinę spędził na dźwigu pan Grzegorz. (Jacek Świerczyński)

Robotnik, który pracował dla firmy Telbud Lublin, wszedł wczoraj na dźwig i grożąc samobójstwem zażądał zaległego wynagrodzenia. Dramatycznym wydarzeniom przyglądali się podwykonawcy Telbudu. Twierdzą, że firma jest im winna ponad dwieście tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Telbud nie płaci pracownikom

O tym, że Telbud Lublin zalega pracownikom z wypłatami, piszemy od połowy lutego. Do naszej redakcji zgłosili się robotnicy, którym firma winna była pensje za styczeń. Byli w rozpaczy, mówili, że nie mają za co żyć. Poszli do lubelskiej inspekcji pracy, która rozpoczęła kontrolę w Telbudzie. Ci robotnicy, którzy mieli umowy o pracę, otrzymali w końcu wynagrodzenia. Ci, którzy pracowali na umowę o dzieło, dostali tylko 40 proc. wypłaty.

Okazuje się, że Telbud zalega nie tylko robotnikom. Dramatycznym wydarzeniom na budowie przyglądali się wczoraj szefowie firm, które – jako podwykonawcy – pracowały dla Telbudu.

– Są mi winni 120 tys. zł. Jestem na skraju bankructwa – mówi pan Krzysztof.

– Ja mam u nich 150 tys. zł. Jestem w rozpaczy, a prezes gdzieś się rozpłynął – dodaje drugi z podwykonawców.
Od tygodnia prezes Telbudu jest nieuchwytny także dla nas. Udało nam się z nim porozmawiać tylko raz, 16 lutego.
– Jako wykonawca jesteśmy zależni od inwestora. Jeśli ten nam nie płaci, my nie mamy na wypłatę dla pracowników – tłumaczył wtedy prezes Sławomir Kurek.

Inwestorem na budowie, na której doszło do zdarzenia, jest Interbud. To dla nich Telbud wykonywał prace budowlane.
– My jesteśmy rozliczeni z Telbudem. Nic już dla nas nie robią. Mam nadzieję, że zapłacą ludziom – mówi Paweł Kłos z Interbudu, kierownik budowy przy ul. Pergolowej.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grzesiek / 11 lipca 2011 o 03:10
Mam dobrą wiadomość dla milionów ludzi któzy pracując lub handlując drżą o swoje pieniądze. Za około 2 miesiące ruszy usługa która ich ochroni. Osoby które będą korzystały z usług tej firmy mają pewność że nie ma możliwości by jedna strona wzbogaciła się na krzywdzie drugiej strony
Avatar
gershon / 2 marca 2011 o 22:48
A jaki jest w tym udział Interbudu?
Avatar
ANIA / 2 marca 2011 o 03:57
Jak ten rząd rządzi Co to PO wyprawia.Juz mamy druga Irlandię???? Dalej głosujcie na PO a będzie > im < sie żyło lepiej.Macie posłankę J MUCHE co zrobiła dla ludzi.NIC!
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 o 20:44
Pozdrowienia dla Kołowrotka!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 18:36
to przez tą cholerną solidarność cierpimy biedę, zabrać im majątki, min. przywódcy i oddać biednym
Avatar
qfel / 1 marca 2011 o 13:59
A to POlska właśnie, tylko bogaty będzie miał rację bytu. Kilo cukru 7 pln, chleb PO 5 pln. Nawet umrzeć się nie opłaca bo nie starczy z zasiłku na pogrzeb.
Avatar
crx / 1 marca 2011 o 12:50
Wszystkie te postsolidaruchowe klony są tyle samo warte.Ale cóż,biedny ludek uwierzy w cuda i pójdzie po raz kolejny do wyborów......Oj biedny ludku Boży "miałeś złoty róg,ostał Ci się ino sznur"...!!!
Avatar
BOLEK / 1 marca 2011 o 11:44
[quote name='Tomek' timestamp='1298970679' post='444278']
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
[/quote]
MASZ RACJE TRZEBA GNAC OSZUSTOW,OCZYSCIC SIE Z TEGO CHAMSTWA,JAK TO ROBIA DZISIAJ ARABOWIE.SZKODA ZE JESTESMY TAK DALEKO ZA NIMI,ONI JUZ BEDA MIELI Z GORKI A MY JESZCZE POD.DNA PO-prostu JESZCZE NIE WIDAC.
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 o 10:11
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
Avatar
kierowca / 1 marca 2011 o 09:33
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo potem będziesz żałował, a ja przestrzegam przed firmą erbus z Nasutowa tam jest podobnie. a wracaąc so sprawy adwokat nie jest aż taki drogi duża konkurencja jak chcesz to ci polecę.
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo pote... rozwiń
Avatar
Grzesiek / 11 lipca 2011 o 03:10
Mam dobrą wiadomość dla milionów ludzi któzy pracując lub handlując drżą o swoje pieniądze. Za około 2 miesiące ruszy usługa która ich ochroni. Osoby które będą korzystały z usług tej firmy mają pewność że nie ma możliwości by jedna strona wzbogaciła się na krzywdzie drugiej strony
Avatar
gershon / 2 marca 2011 o 22:48
A jaki jest w tym udział Interbudu?
Avatar
ANIA / 2 marca 2011 o 03:57
Jak ten rząd rządzi Co to PO wyprawia.Juz mamy druga Irlandię???? Dalej głosujcie na PO a będzie > im < sie żyło lepiej.Macie posłankę J MUCHE co zrobiła dla ludzi.NIC!
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 o 20:44
Pozdrowienia dla Kołowrotka!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 18:36
to przez tą cholerną solidarność cierpimy biedę, zabrać im majątki, min. przywódcy i oddać biednym
Avatar
qfel / 1 marca 2011 o 13:59
A to POlska właśnie, tylko bogaty będzie miał rację bytu. Kilo cukru 7 pln, chleb PO 5 pln. Nawet umrzeć się nie opłaca bo nie starczy z zasiłku na pogrzeb.
Avatar
crx / 1 marca 2011 o 12:50
Wszystkie te postsolidaruchowe klony są tyle samo warte.Ale cóż,biedny ludek uwierzy w cuda i pójdzie po raz kolejny do wyborów......Oj biedny ludku Boży "miałeś złoty róg,ostał Ci się ino sznur"...!!!
Avatar
BOLEK / 1 marca 2011 o 11:44
[quote name='Tomek' timestamp='1298970679' post='444278']
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
[/quote]
MASZ RACJE TRZEBA GNAC OSZUSTOW,OCZYSCIC SIE Z TEGO CHAMSTWA,JAK TO ROBIA DZISIAJ ARABOWIE.SZKODA ZE JESTESMY TAK DALEKO ZA NIMI,ONI JUZ BEDA MIELI Z GORKI A MY JESZCZE POD.DNA PO-prostu JESZCZE NIE WIDAC.
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 o 10:11
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
Avatar
kierowca / 1 marca 2011 o 09:33
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo potem będziesz żałował, a ja przestrzegam przed firmą erbus z Nasutowa tam jest podobnie. a wracaąc so sprawy adwokat nie jest aż taki drogi duża konkurencja jak chcesz to ci polecę.
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo pote... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 18 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!