sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Chirurgia naczyń w PSK 4 leczy bez bólu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lutego 2010, 09:55
Autor: tom

Oddział Chirurgii Naczyń Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu”. Na certyfikat czekają też pozostałe oddziały placówki.

Polskie szpitale nie są zobowiązane do wprowadzania specjalnych procedur związanych z uśmierzaniem bólu pooperacyjnego – np. obowiązku regularnego monitorowania bólu. Chociaż procedury leczenia bólu są standardem w krajach Unii Europejskiej, w Polsce ich opracowanie i wdrożenie jest nadal kwestią "dobrej woli” szpitala. Decydują się na to tylko niektóre z nich. Efektem jest niepotrzebne cierpienie pacjentów.

– Sukces tych szpitali i oddziałów to dla nas namacalny dowód na to, że projekt "Szpital bez bólu” spełnia swoje zadanie. Motywuje szpitale do wprowadzania zmian, które realnie przyczyniają się do poprawy komfortu pacjentów poddawanych zabiegom operacyjnym i jednocześnie porządkują procedury związane z uśmierzaniem bólu pooperacyjnego – komentuje prof. Jan Dobrogowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

O otrzymanie certyfikatów zabiega jeszcze 60 szpitali i oddziałów, ciągle zgłaszają się kolejne. – To potwierdza, że udało nam się zainicjować proces, który w konsekwencji naprawdę może zmienić oblicze polskich szpital i w zapomnienie odejdzie przekonanie, że po operacji musi boleć - dodaje Dobrogowski.

W tym tygodniu lista szpitali i oddziałów posiadających certyfikat "Szpital bez bólu” powiększyła się o 21 placówek. Komisja Certyfikacyjna projektu przyznała certyfikaty 13 szpitalom i 8 oddziałom. W sumie certyfikatem mogą się pochwalić już 43 placówki medyczne w całej Polsce - 34 szpitale i 9 oddziałów. W tym szpital w Parczewie, który już jesienią ubiegłego roku otrzymał taki certyfikat. Stara się o niego jeszcze szpital w Krasnymstawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mar
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mar
Mar (14 lutego 2010 o 18:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja w styczniu byłam operowana w PSK4 Na oddziale Ginekologii operacyjnej i tez bez bólu....ZADNEGO! Jak widac czasami warto zaufac lekarzom...DZIEKUJE:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!