Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2018 r.
6:50

Chłopiec czy dziewczynka? Pomyłka w szpitalu w Lublinie. Placówka odpowiada

Autor: Zdjęcie autora kp
45 24 A A

Szpital kliniczny nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie stanowczo zaprzecza, by w Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży doszło do zamiany noworodków. Lecznica zapewnia, że wyjaśnia sprawę i przyznaje zarazem, że popełniono błąd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na obecnym etapie postępowania stwierdzono, że błąd personelu medycznego polegał na mylnym poinformowaniu rodziców o płci dziecka bezpośrednio po porodzie oraz niewłaściwym oznaczeniu płci noworodka na opasce identyfikacyjnej – tłumaczy rzeczniczka szpitala Anna Guzowska w oświadczeniu przesłanym wczoraj mediom.

Szpital zapewnia również, że jest w kontakcie z rodzicami dziecka, którzy są „informowani o przebiegu postępowania sprawdzającego”.

Sprawę opisaliśmy we wtorek. Czytaj: Fatalna pomyłka w szpitalu w Lublinie? Urodził się chłopiec czy dziewczynka?

Z naszą redakcją skontaktowała się kobieta spokrewniona z małżeństwem, które oczekiwało dziecka w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie. 

– Zaraz po wybudzeniu matka otrzymała informację, że urodziła syna. To samo przekazano ojcu dziecka. Tymczasem do karmienia i przewinięcia została przyniesiona dziewczynka – opowiadała kobieta. – Ta dziewczynka miała na rączce identyfikator, z którego wynikało, że jest chłopcem.

Wtedy szpital nie chciał sprawy komentować. Zapewniał jedynie, że „sprawę wyjaśnia”, a „pacjentka, której dotyczy zdarzenie, nie wyraża zgody na informowanie mediów o szczegółach sprawy”.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 8 lutego 2018 o 07:40
+1
Za to pompowanie afery i żerowanie na ludzkim stresie powinniście panowie obywatele odpowiedzieć karnie.
Avatar
niebywałe / 9 lutego 2018 o 09:16
Mariusz napisał:
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"...
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"... rozwiń
Avatar
wtedy mozna sie pomylić / 9 lutego 2018 o 08:57
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
  Może ma przerosniętą łechtaczkę.
Avatar
Jan / 8 lutego 2018 o 15:59
Kup słownik
Avatar
madzialena / 8 lutego 2018 o 14:36
undefined napisał:
A są rodzice którzy decyzję o tym, czy mają syna czy córkę pozostawiają swojemu dziecku. I tak też je "wychowują". Zagłębiając się w tematy płci należy stwierdzić że, dziś to niestety nie jest jednoznaczna sprawa a fakt posiadania siusiaka czy bułeczki niczego nie rozstrzyga.
 Mnie nikt takiego wyboru nie dał i dlatego nie wybrzydzam - raz dziewczynka, raz chłopaczek ;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:39
Na wszelki wypadek przeprowadzić badania DNA.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:56
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a noga zamiast prawej będzie obcięta lewa
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a no... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:48
Wszystkie dzieci są nasze :-)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 10:55
Ważne że dziecko zdrowe a czy to chłopiec czy dziewczynka to nie sklep tylko loteria co się urodzi. Mimo badań można się rozczarować. Pomyłka rzecz ludzka może to był długi i intensywny dyżur załogi. Powinno do tego podejść się z chumorem i cieszyć się nowym życiem
Avatar
Hanna / 8 lutego 2018 o 10:44
Anika napisał:
W tym oto szpitalu kilka lat temu też powiedziano mi że ,, urodziła pani ślicznego synka,, a ja na to ,, 3 razy wyszła z usg dziewczynka a tu synek,, Pani pielęgniarka która krzatala się po porodówce coś tam sprzątając mówi ,,to nie chłopiec to dziewczynka,,.  Ja na to ,, to co ja wkońcu urodziłam?!,,
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głowa to nie komputer.
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głow... rozwiń
Avatar
niebywałe / 9 lutego 2018 o 09:16
Mariusz napisał:
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"...
 Jaką sieczkę trzeba miec pod czaszką, żeby na każdym kroku dokopywać "katolikom"... rozwiń
Avatar
wtedy mozna sie pomylić / 9 lutego 2018 o 08:57
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
  Może ma przerosniętą łechtaczkę.
Avatar
Jan / 8 lutego 2018 o 15:59
Kup słownik
Avatar
madzialena / 8 lutego 2018 o 14:36
undefined napisał:
A są rodzice którzy decyzję o tym, czy mają syna czy córkę pozostawiają swojemu dziecku. I tak też je "wychowują". Zagłębiając się w tematy płci należy stwierdzić że, dziś to niestety nie jest jednoznaczna sprawa a fakt posiadania siusiaka czy bułeczki niczego nie rozstrzyga.
 Mnie nikt takiego wyboru nie dał i dlatego nie wybrzydzam - raz dziewczynka, raz chłopaczek ;)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:39
Na wszelki wypadek przeprowadzić badania DNA.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:56
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a noga zamiast prawej będzie obcięta lewa
Pan dyrektor Borowicz i naczelna Wójcik - to pokłosie ich nękania personelu średniego - pielęgniarki i położne pracują w większym stresie bo nie wiedzą czy kolejna oddziałowa to nie będzie jak naczelna moberka a dodam że oddziałowe są zamieniane co chwila, do tego dodam że o ile pamiętam to Pan Borowicz to członek SLD i kiedyś z ich list startowych kandydował do sejmu dlatego pamiętajcie (pracownicy słóżby zdrowia i obecni byli i przyszli pacjenci) nie głosujcie na SLD bo dzieciom tam hospitalizowanym np, dziewczynkom będą rosły ptaszki a no... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 12:48
Wszystkie dzieci są nasze :-)
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 10:55
Ważne że dziecko zdrowe a czy to chłopiec czy dziewczynka to nie sklep tylko loteria co się urodzi. Mimo badań można się rozczarować. Pomyłka rzecz ludzka może to był długi i intensywny dyżur załogi. Powinno do tego podejść się z chumorem i cieszyć się nowym życiem
Avatar
Hanna / 8 lutego 2018 o 10:44
Anika napisał:
W tym oto szpitalu kilka lat temu też powiedziano mi że ,, urodziła pani ślicznego synka,, a ja na to ,, 3 razy wyszła z usg dziewczynka a tu synek,, Pani pielęgniarka która krzatala się po porodówce coś tam sprzątając mówi ,,to nie chłopiec to dziewczynka,,.  Ja na to ,, to co ja wkońcu urodziłam?!,,
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głowa to nie komputer.
 A wiesz z czego to wynika? Wy pacjenci lubicie zadawać pytania wtedy, gdy personel wcale nie jest do odpowiedzi na to konkretne pytanie przygotowany. Np. podłączam kroplówkę, a pacjent pyta, czy np. w nocy też będzie miał kroplówkę. Czy naprawdę sądzi, że ja mam w głowie wszystkie zlecania pacjentów wraz z godzinami podania? To jest ujęte w formie pisanej i według tego pracuję. Nie uczę się na pamięć. Być może powinnam wiedzieć o każdym z pacjentów wszystko i mieć to w głowie, ale niestety, pacjentów jest ok. 30, a moja głow... rozwiń
Avatar
Mariusz / 8 lutego 2018 o 10:37
undefined napisał:
Jak pielęgniarka, czy lekarz mając malutkie nagie dziecko może pomylić płęć? Przecież to nie jest schowane w pieluszce! Sami się ośmieszają, myślę, że rodzice powinni zrobić badania i stwierdzić, czy to ich potomek. Inaczej przez całe życie będą mieli z tylu głowy - może to jednak nie jest moje!!!
 No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie.
 No niestety, nic nie wiesz na temat płci i rozpoznania jej od razu "po wyglądzie". Takie masz "katolickie" wychowanie i taką wiedzę. I może tyle w temacie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 38 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 230 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!