Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2008 r.
21:08
Edytuj ten wpis

Ciąg dalszy konfliktu o maszt przy ul. Szafirowej (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Wojewoda mogła odwołać się od niekorzystnego dla protestujących mieszkańców Poręby sądowego wyroku w sprawie masztu telefonii komórkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wojewoda miała czas do wczoraj, ale nie znalazła do tego powodów. - Sami złożymy kasację - zapowiadają lokatorzy bloków przy Szafirowej.

- Wojewoda nas zawiodła, ale my sprawy nie odpuścimy. Nie zgadzamy się na ten maszt - mówi Anna Przekaza, mieszkanka Poręby. Jako jedna z wielu obawia się, że promieniowanie anten sieci Era GSM będzie szkodliwe dla zdrowia.

Na razie gotowe są tylko fundamenty masztu, bo we wrześniu zeszłego roku budowę wstrzymał prezydent Lublina. A zrobił to dzień po tym, jak mieszkańcy Poręby zablokowali drogę dojazdową na plac budowy. Policja usuwała ich siłą.
Po tej akcji prezydent wstrzymał roboty, wznowił postępowanie i zakończył je odmową wydania nowego pozwolenia na budowę. Tłumaczył, że nie chce, by mieszkańcy żyli w poczuciu zagrożenia, choćby to zagrożenie było nierealne. A wszelkie ekspertyzy zamawiane przez Erę i Ratusz mówiły, że maszt lokatorom nie zaszkodzi.

Era zaskarżyła decyzję Ratusza do wojewody, ale nic nie wskórała. Dlatego sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W maju sąd uchylił decyzję wojewody i prezydenta stwierdzając, że urzędnicy nie mogli zablokować inwestycji. Sąd tłumaczył, że Era złożyła komplet dokumentów, a raporty nie wykazały szkodliwości anten, więc prezydent "nie był uprawniony do potraktowania jako dowód przeciwny obaw i poczucia zagrożenia części okolicznych mieszkańców”. Wyrok mówi, że Ratusz ma znów rozpatrzeć sprawę, ale nie może ponownie sięgać po te same argumenty.


O decyzji wojewody mówią mieszkańcy Poręby


Do wczoraj wojewoda mogła się odwołać od wyroku. Nie zrobiła tego. - Nie ma przesłanek do wniesienia skargi kasacyjnej - wyjaśnia Rafał Przech z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Mieszkańcy są oburzeni. - W końcu to władze są dla nas, a nie my dla władz - mówi Dorota Kaźmierska, mieszkanka Szafirowej.
Odwołać może się jeszcze broniące lokatorów Stowarzyszenie Przeciwko Elektroskażeniom. - Przygotowujemy kasację, ale nie chcę mówić o szczegółach - mówi Jacek Kaczmarczyk z SPE. Jeśli skarga wpłynie na czas, to sprawą zajmie się Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie.

Jeśli jednak w przewidzianym prawem terminie SPE nie wniesie kasacji, to majowy wyrok stanie się prawomocny i nie będzie trzeba czekać na to, co powiedzą we wrześniu sędziowie. Co wtedy zrobi Ratusz? - Najpierw musimy wczytać się w uzasadnienie wyroku - odpowiada Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michek / 17 lipca 2008 o 14:42
zgadzam sie z jj i z jankiem. Ludziom nie dogodzi. Jak nie ma zasięgu lub jest słaby to lecą Q..wy na operatora i groźby rozwiazania umowy!!! Jak operator chce polepszać swój zasięg to źle bo coś tam...... Ludzie opanujcie się!!!!
Avatar
janek / 17 lipca 2008 o 12:13
Popieram wcześniejszą wypowiedź... nie wiem czy oni sobie zdają z tego jaki inne urządzenia codziennego użytku domowego wywołują promieniowanie.. ot monitor i inne.... Niech wszyscy, którzy protestują na znak protestu wyrzucą telefonu komórkowe i wypowiedzą umowy sieciom telefonii komórkowej zobaczymy czy tak naprawdę obawiają się promieniowania. założę się że wszyscy mają komórki i promieniowania się nie boją...
Avatar
jj / 17 lipca 2008 o 09:46
Proponuje aby Ci protestujacy wyrzucili w ramach protestu komorki, bo przeciez szkodliwe sa, a wiekszosc ojcow z tego osiedla idac tym tokiem myslenia i tak ma juz napromieniowane dzieci bo zazwyczaj komorke nosza w kieszeni spodni, czyli blisko jajek
Avatar
nowy / 17 lipca 2008 o 09:08
a o co sie oni właściwie kłócą ze im bedzie widoki psuł w mieście?
bo nie rozumiem
Avatar
czarownica / 17 lipca 2008 o 08:41
ja też mieszkam na porębie i mi zwisa czy maszt będzie czy n ie.a ci co protestują winni się uspokoić bo ich blokady i tak nic nie dadzą.jak ktoś siedzi w domu na 4-rech literach i nie ma co robić to mu przychodzą głupoty do głowy.człowiek zapracowany,harujący od rana do wieczora ma w nosie maszt,bo w domu jest tylko kilka godz.także moja rada do protestujących:do roboty.
Avatar
swój nick / 17 lipca 2008 o 08:05
Konopielka nadal trwa....
Avatar
michek / 17 lipca 2008 o 14:42
zgadzam sie z jj i z jankiem. Ludziom nie dogodzi. Jak nie ma zasięgu lub jest słaby to lecą Q..wy na operatora i groźby rozwiazania umowy!!! Jak operator chce polepszać swój zasięg to źle bo coś tam...... Ludzie opanujcie się!!!!
Avatar
janek / 17 lipca 2008 o 12:13
Popieram wcześniejszą wypowiedź... nie wiem czy oni sobie zdają z tego jaki inne urządzenia codziennego użytku domowego wywołują promieniowanie.. ot monitor i inne.... Niech wszyscy, którzy protestują na znak protestu wyrzucą telefonu komórkowe i wypowiedzą umowy sieciom telefonii komórkowej zobaczymy czy tak naprawdę obawiają się promieniowania. założę się że wszyscy mają komórki i promieniowania się nie boją...
Avatar
jj / 17 lipca 2008 o 09:46
Proponuje aby Ci protestujacy wyrzucili w ramach protestu komorki, bo przeciez szkodliwe sa, a wiekszosc ojcow z tego osiedla idac tym tokiem myslenia i tak ma juz napromieniowane dzieci bo zazwyczaj komorke nosza w kieszeni spodni, czyli blisko jajek
Avatar
nowy / 17 lipca 2008 o 09:08
a o co sie oni właściwie kłócą ze im bedzie widoki psuł w mieście?
bo nie rozumiem
Avatar
czarownica / 17 lipca 2008 o 08:41
ja też mieszkam na porębie i mi zwisa czy maszt będzie czy n ie.a ci co protestują winni się uspokoić bo ich blokady i tak nic nie dadzą.jak ktoś siedzi w domu na 4-rech literach i nie ma co robić to mu przychodzą głupoty do głowy.człowiek zapracowany,harujący od rana do wieczora ma w nosie maszt,bo w domu jest tylko kilka godz.także moja rada do protestujących:do roboty.
Avatar
swój nick / 17 lipca 2008 o 08:05
Konopielka nadal trwa....
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 0

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 0 8

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 1

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 4

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 7

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!