Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2007 r.
17:47
Edytuj ten wpis

Cicha wojna w Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A

Ofiarą politycznej wojny między PiS i PO padła najważniejsza uchwała rady. Czyli budżet na 2008 r. - To może spowolnić rozwój miasta - ostrzega prezydent.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczorajsza sesja rady zaczęła się od dwuipółgodzinnej przerwy w obradach. Zażądał jej klub radnych PiS. Oficjalnie po to, by jeszcze raz przejrzeć przygotowany przez prezydenta Wasilewskiego (PO) projekt budżetu Lublina na 2008 r. Nieoficjalnie politycy PiS mówili, że czekają na wieści z głosowania nad odwołaniem ich partyjnego kolegi, Andrzeja Pruszkowskiego z funkcji przewodniczącego Sejmiku Województwa.
Tuż przed godz. 12 było jasne, że Pruszkowski stracił fotel. Wtedy miejscy radni PiS zażądali wycofania budżetu z obrad. Powody? Znów różne. Nieoficjalny to odwet na PO za Pruszkowskiego. Oficjalnych powodów było kilka, w tym duża suma na sport zawodowy w stosunku do wydatków na sport dla dzieci. Oraz kasa na oświatę, której miałoby zabraknąć na podwyżki dla nauczycieli. - A skutki spadną na samorząd - grzmiał Zbigniew Drozd (PiS) - W komisji oświaty, której członkiem jest pan Drozd wszyscy głosowali za projektem budżetu - odparował Paweł Bryłowski (PO).
Wynik głosowania był przesądzony. PiS poparli też radni lewicy i Lublin nie ma budżetu. To koniec koalicji PiS-PO w Ratuszu?
Sęk w tym, że nie było odrębnych umów koalicyjnych dla samorządu województwa i miasta. Była jedna umowa, a w niej zapis, że fotel w sejmiku należy się PiS. A PiS ten fotel stracił.
- Czy koalicja w Ratuszu działa? Nie wiem. Jest tylko jedna koalicja - mówi Piotr Kowalczyk, szef klubu radnych PiS. - Powinniśmy siąść do rozmów koalicyjnych - twierdzi zaś Dariusz Piątek, szef klubu PO. - Nie musimy. Mamy większość - odpowiada Kowalczyk.
Prezydent Wasilewski twierdzi, że mariaż trwa, bo jego zerwaniem byłoby dopiero odwołanie wiceprzewodniczących Rady Miasta, których na mocy umowy koalicyjnej zgłosiła PO. - Dopiero to byłoby ewidentne. Nie było zapisane w umowie, że jeśli nie przejdzie w określonym terminie projekt budżetu, to koalicja jest zerwana - mówi Wasilewski.
Co dalej? Prezydent może wydawać kasę zgodnie ze swym projektem do końca marca. Jeśli do tego czasu nie będzie budżetu, ustali go Regionalna Izba Obrachunkowa.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LOLAN / 22 grudnia 2007 o 16:04
PO WSZYSTKO POTRAFI ZNISZCZYĆ-wasilewski odmówił bez wiedzy i zgody rady miasta organizacji mistrzostw europy w koszykówce!!!!!!!!! bo żal mu było 2,5 mln zł. A co on zrobił z budżetu ? nic!!!! wszyscy sie z nas śmieją!!!!! A posłowie Lubelszcyzny z PO odmówili 57 mln na lubelszczyznę- wycieli z budżetu państwa> To jest zdrada, sabotaż!!!!! na kogo my głosujemy? na zdrajców
Avatar
Lublin / 21 grudnia 2007 o 23:18
całe lata upadał lubelski sport a teraz jakis gościu z pisu podnosi głos...gdy nie będzie klubów te pana dzieci będa uciekac gdzie indziej...kto ich będzie szkolił.gdzie będa się dalej rozwijac jak nie będzie dobrych klubów.Bez sukcesów wyczynowaców nie ma sportu dla dzieci.Wszystko opiera się na klubach a żeby bły sukcesy na górze musi być aksa..sukcesy przyciągają dzieci do uprawiania sportu.Pamiętam podstawówkę i masę lekcji zastepstw,nieprzerabiany matriał itd.Gdyby nie grube pieniądze rodziców wydawane na korepetycje....nie znałbym języków obcych i dobrze nie zdałbym matury....Taka oświata daje tylko bezrobotnych wyuczonych durnych regułek,obciązone dzieci wielokilogramowymi plecakami i brak prawdziwego rozowju.Radni PO i PIS bawcie się gdzie indziej..my chcemy rozwoju a nie stagancji....miejmy nadzieje że lublinianie znów zagrzmią i poluzują klej przy stołkach co niektórym radnym.Chodz po takim zaniedbaniu przez lata miasta przez ludzi związanych z pis,teraz gierkach pis i po należy wątpić czy lublinianie zechcą tracić czas na śmiesznych ludzi z obu partii.Prędzej spędza czas z rodziną na spacerze,lub wyjadą z tego miasta rządzonego przez nawiedzonych nieudaczników
całe lata upadał lubelski sport a teraz jakis gościu z pisu podnosi głos...gdy nie będzie klubów te pana dzieci będa uciekac gdzie indziej...kto ich będzie szkolił.gdzie będa się dalej rozwijac jak nie będzie dobrych klubów.Bez sukcesów wyczynowaców nie ma sportu dla dzieci.Wszystko opiera się na klubach a żeby bły sukcesy na górze musi być aksa..sukcesy przyciągają dzieci do uprawiania sportu.Pamiętam podstawówkę i masę lekcji zastepstw,nieprzerabiany matriał itd.Gdyby nie grube pieniądze rodziców wydawane na korepetycje....nie znałbym języ... rozwiń
Avatar
jaś / 21 grudnia 2007 o 22:16
powołać PSL oni wprowadzą pożądek pożądny
Avatar
sPERmit / 21 grudnia 2007 o 11:13
Odwołac PO bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!p.s. dobry przyklad dalo miasto!!!!
Avatar
odwrócony / 21 grudnia 2007 o 11:13
Odwołac PO bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!p.s. dobry przyklad dalo miasto!!!!
Avatar
KeRmiT / 21 grudnia 2007 o 08:06
Odwołac PiS bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!
p.s. dobry przyklad dalo wojewodztwo!!!!
Avatar
KeRmiT / 21 grudnia 2007 o 08:04
Odwołac PiS bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!
p.s. dobry przyklad dalo wojewodztwo!!!!
Avatar
LOLAN / 22 grudnia 2007 o 16:04
PO WSZYSTKO POTRAFI ZNISZCZYĆ-wasilewski odmówił bez wiedzy i zgody rady miasta organizacji mistrzostw europy w koszykówce!!!!!!!!! bo żal mu było 2,5 mln zł. A co on zrobił z budżetu ? nic!!!! wszyscy sie z nas śmieją!!!!! A posłowie Lubelszcyzny z PO odmówili 57 mln na lubelszczyznę- wycieli z budżetu państwa> To jest zdrada, sabotaż!!!!! na kogo my głosujemy? na zdrajców
Avatar
Lublin / 21 grudnia 2007 o 23:18
całe lata upadał lubelski sport a teraz jakis gościu z pisu podnosi głos...gdy nie będzie klubów te pana dzieci będa uciekac gdzie indziej...kto ich będzie szkolił.gdzie będa się dalej rozwijac jak nie będzie dobrych klubów.Bez sukcesów wyczynowaców nie ma sportu dla dzieci.Wszystko opiera się na klubach a żeby bły sukcesy na górze musi być aksa..sukcesy przyciągają dzieci do uprawiania sportu.Pamiętam podstawówkę i masę lekcji zastepstw,nieprzerabiany matriał itd.Gdyby nie grube pieniądze rodziców wydawane na korepetycje....nie znałbym języków obcych i dobrze nie zdałbym matury....Taka oświata daje tylko bezrobotnych wyuczonych durnych regułek,obciązone dzieci wielokilogramowymi plecakami i brak prawdziwego rozowju.Radni PO i PIS bawcie się gdzie indziej..my chcemy rozwoju a nie stagancji....miejmy nadzieje że lublinianie znów zagrzmią i poluzują klej przy stołkach co niektórym radnym.Chodz po takim zaniedbaniu przez lata miasta przez ludzi związanych z pis,teraz gierkach pis i po należy wątpić czy lublinianie zechcą tracić czas na śmiesznych ludzi z obu partii.Prędzej spędza czas z rodziną na spacerze,lub wyjadą z tego miasta rządzonego przez nawiedzonych nieudaczników
całe lata upadał lubelski sport a teraz jakis gościu z pisu podnosi głos...gdy nie będzie klubów te pana dzieci będa uciekac gdzie indziej...kto ich będzie szkolił.gdzie będa się dalej rozwijac jak nie będzie dobrych klubów.Bez sukcesów wyczynowaców nie ma sportu dla dzieci.Wszystko opiera się na klubach a żeby bły sukcesy na górze musi być aksa..sukcesy przyciągają dzieci do uprawiania sportu.Pamiętam podstawówkę i masę lekcji zastepstw,nieprzerabiany matriał itd.Gdyby nie grube pieniądze rodziców wydawane na korepetycje....nie znałbym języ... rozwiń
Avatar
jaś / 21 grudnia 2007 o 22:16
powołać PSL oni wprowadzą pożądek pożądny
Avatar
sPERmit / 21 grudnia 2007 o 11:13
Odwołac PO bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!p.s. dobry przyklad dalo miasto!!!!
Avatar
odwrócony / 21 grudnia 2007 o 11:13
Odwołac PO bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!p.s. dobry przyklad dalo miasto!!!!
Avatar
KeRmiT / 21 grudnia 2007 o 08:06
Odwołac PiS bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!
p.s. dobry przyklad dalo wojewodztwo!!!!
Avatar
KeRmiT / 21 grudnia 2007 o 08:04
Odwołac PiS bo nic nie robia dla Lublina, tylko dla wlasnych celow! Partia krętaczy i wlasnych kieszeni!!!!
p.s. dobry przyklad dalo wojewodztwo!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 0

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 0

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 1

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 6

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 8

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 4

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 2

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.