czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Cichy bój o posterunek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2007, 19:23
Autor: Dominik Smaga

Za trzy tygodnie będzie wiadomo, gdzie powstanie policyjna placówka w rejonie
ul. Lubartowskiej.

Najszybciej posterunek można by otworzyć w kamienicy przy ul. Czwartek, ale na to nie zgadza się zarządca innego budynku. Twierdzi on, że reprezentuje mieszkańców.

O utworzenie policyjnego punktu przyjęć w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic stara się miejski radny Platformy Obywatelskiej, Marcin Nowak.
- Zgłosił się do jednego z administratorów naszych nieruchomości z pytaniem o listę pustostanów w tym rejonie - mówi Henryk Łacek, dyrektor Zarządu Nieruchomości Komunalnych (ZNK). - Radny dostał od nas informację o lokalu przy Lubartowskiej 59/2.
Ale policja się tam nie wprowadzi. Okazało się, że jest to lokal mieszkalny. Samo jego formalne przekształcenie w lokal użytkowy potrwałoby kilka miesięcy. - Poza tym, serce by mnie bolało, gdybym miał przeznaczyć mieszkanie na inny cel - mówi Paweł Fijałkowski, zastępca prezydenta miasta.
Ratusz poprosił ZNK o znalezienie innych lokali. - Zaproponowaliśmy dwa: Lubartowska 40 i Czwartek 7 - informuje Łacek. Największe szanse na szybkie uruchomienie dawał lokal na Czwartku. - Jego adaptacja ruszyłaby już dziś, gdyby nie to, że mieszkańcy tej dzielnicy zdecydowanie opowiadają się za lokalizacją przy Lubartowskiej 59 - twierdzi Nowak.
• Było jakieś referendum? Cała Lubartowska tak mówi?
- Ci mieszkańcy, którzy się do mnie zgłosili - odpowiada radny i podaje namiary na Marcina Błażyńskiego.
- Dlaczego nie na Czwartku? Bo zagrożenia występują głównie na Lubartowskiej. Jest tam sklep spożywczy, wokół którego gromadzą się różni ludzie i notorycznie dewastowany przystanek autobusowy - mówi Błażyński.
- Pan Błażyński nagle pojawił się na wtorkowym spotkaniu, przedstawił się jako reprezentant mieszkańców ul. Lubartowskiej i powiedział, że lokalizacja policyjnej placówki przy ul. Czwartek nie wchodzi w grę - relacjonuje Fijałkowski. Dopiero później prezydent dowiedział się, że Błażyński jest zarządcą kamienicy przy Lubartowskiej 38. A ta sąsiaduje z budynkiem nr 40, czyli inną możliwą lokalizacją posterunku.
Ratusz ma jeszcze raz zastanowić się nad ulokowaniem policyjnej placówki. Decyzja zapadnie w ciągu trzech tygodni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!