niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Co dziesiąty urzędnik do odstrzału; zamiast dwunastu wydziałów – dziewięć. Takie zmiany szykują się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Wprowadza je nowy statut. – Chodzi o wymianę dyrektorów – alarmują oponenci.

Dokument podpisał już wojewoda Andrzej Kurowski, teraz czeka na zatwierdzenie przez premiera Leszka Millera. – Tak naprawdę jest to sposób na wymianę osób zatrudnionych przez poprzednią ekipę rządzącą – mówią proszący o anonimowość pracownicy LUW. – W ten sposób można będzie zrzucić winę na nowy statut, a najprawdopodobniej będzie to po prostu wymiana osób na wyższych stanowiskach.
Wojewoda twierdzi, że zadaniem statutu jest uporządkowanie struktury urzędu. – Zgodnie z zapowiedzią wdrażamy model oszczędnego państwa. Najpierw zostaną zreorganizowane struktury, a dopiero później będą do nich dopasowywani ludzie.
Prawdopodobnie z pracą pożegna się około 60 osób. Pracownicy boją się, że zwolnień będzie więcej. – Dostaniemy wypowiedzenie jako prezent na Nowy Rok – mówią z goryczą. Kurowski podkreśla, że nowy statut będzie dopasowywać strukturę do zadań. – Pracownicy po prostu zostaną przyporządkowani do innych wydziałów. Będziemy wdrażać racjonalizację zatrudnienia i minimalizację struktur.
Oszczędności dotkną także inne dziedziny. W tegorocznym budżecie wojewody zablokowano wydatki na 35,2 mln zł. Zmniejszone zostaną m.in. dotacje na inwestycje w jednostkach budżetowych podległych wojewodzie, modernizacje infrastruktur drogowych przejść granicznych, oświetlenie ulic, na dotacje do przewozów PKP oraz dla jednostek kultury samorządu wojewódzkiego i starostw powiatowych.
– Nie zostaną zablokowane wydatki na opiekę społeczną, oświatę, ochronę zdrowia, wynagrodzenia, utrzymanie bezpieczeństwa publicznego, inwestycji z Kontraktu Regionalnego oraz na pomoc dla rodzin poszkodowanych przez powódź – podkreśla Henryk Kaproń, dyrektor Wydziału Finansowego LUW.
Dyrektor dodaje, że fundusze na tegoroczne płace są zabezpieczone, a przyszłoroczne są planowane na poziomie tego roku.

Łączenie wydziałów

Nowy statut przewiduje, że zamiast dotychczasowych dwunastu wydziałów będzie ich dziewięć. Zostaną powołane trzy biura: ds. informacji niejawnych, integracji europejskiej oraz dyrektora generalnego. Powstanie także zatrudniający sto osób Wydział Polityki Regionalnej, który będzie łączył kompetencje dotychczasowych wydziałów: Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości oraz Architektury, Budownictwa i Urbanistyki, a także niektórych zadań z Wydziału Gospodarki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!