wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Cmentarze komunalne w Lublinie będą otwarte dłużej?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 września 2011, 16:53
Autor: drs

Radni zadecydują o zmianach dotyczących godzin otwarcia cmentarzy. (Archiwum)
Radni zadecydują o zmianach dotyczących godzin otwarcia cmentarzy. (Archiwum)

Szykują się zmiany w regulaminie lubelskich cmentarzy komunalnych. Do Rady Miasta trafił projekt uchwały w tej sprawie. Rzecz dotyczy nekropolii na Majdanku i przy ul. Białej.

Wydłużone miałyby zostać godziny otwarcia cmentarzy. Teraz są otwarte od 7 do 22, niezależnie od pory roku. Po zmianach cmentarze byłyby czynne od kwietnia do końca października w godz. od 6 do 22, a w pozostałych miesiącach w godz. 6–20. Wyjątkiem jest okres od 31 października do 2 listopada, kiedy to nekropolie mają być otwarte całą dobę.

Nowe miałyby też być godziny pochówków. Teraz uroczystości odbywają się w dni powszednie od godz. 9 do 16, a w soboty w godz. 9–12. Prezydent proponuje, by w dni powszednie pogrzeby odbywały się w godz. 8–15 w sezonie letnim i w godz. 8–14 w zimowym, zaś w soboty w godz. 8–12.

W proponowanej przez magistrat wersji regulaminu pojawiają się też przepisy regulujące pochówki w Alei Zasłużonych. W aktualnie obowiązującym dokumencie ich nie ma. Wnioski o przyznanie takiego miejsca za życia ma rozpatrywać prezydent. Tu liczyć się będzie udział w walkach zbrojnych o wolność i niepodległość Polski, pobyt w obozach i miejscach zsyłki, nadane odznaczenia państwowe, odznaczenie złotą indywidualną odznaką "Zasłużonemu dla Lublina” oraz działalność społeczna i kulturalna. Wszystkie te fakty należy udokumentować odpowiednimi załącznikami. W Alei Zasłużonych możliwy będzie też pochówek współmałżonka.

Inne miejsca mogłyby być udostępnione za życia osobom na stałe zameldowane w Lublinie, które ukończyły 75 lat lub osobom samotnym albo bezdzietnym małżonkom w wieku 65–75 lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!