sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Co będzie na błoniach pod Zamkiem? Przebudowa w przyszłym roku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2014, 16:45
Autor: Dominik Smaga

Do końca roku gotowa ma być koncepcja zagospodarowania Błoni pod Zamkiem - zapowiada prezydent miasta. Na przyszły rok planuje rozpoczęcie prac na tym terenie.

Koncepcja ma być wyłoniona w drodze konkursu architektonicznego. - Powołaliśmy już komisję, w której są też przedstawiciele wszystkich wydziałów, które będą wydawać dla tego terenu decyzje architektoniczno-budowlane - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. - Są w niej również nasi planiści, bo chcemy, żeby to, co powstanie obok Zamku było spójne z koncepcją zagospodarowania Podzamcza - dodaje. Prezydent wyklucza, by na zielonych terenach obok Zamku mogła powstać jakakolwiek nowa budowla. W grę wchodzą tylko obiekty małej architektury. Cała przestrzeń ma być pomyślana jako miejsce do wypoczynku i miejskich imprez. Kolejnym ważnym zastrzeżeniem jest to, że teren powinien być zaaranżowany tak, by dobrze komponował się z panoramą Starego Miasta. Konkurs, któremu miasto chce nadać ogólnopolską rangę, ma być ogłoszony na tyle wcześnie, by pomysł na rewitalizację terenów zielonych obok Zamku był gotowy pod koniec tego roku. W przyszłorocznym budżecie miałyby się znaleźć pieniądze na takie prace. Ale Ratusz zastrzega, że nie będzie pokrywać wszystkich kosztów, bo urządzenie terenu ma być współfinansowane przez inwestora, który po przeciwnej stronie al. Unii Lubelskiej buduje galerię handlową. Niezależnie od tego Austriacy z firmy Immofinanz muszą też sfinansować przebudowę dróg koło swojej inwestycji: al. Unii Lubelskiej od ronda do skrzyżowania, które ma być zbudowane przy drugim wjeździe i wyjeździe z galerii. Pojawić ma się tu nowa nawierzchnia jezdni i chodników a także ścieżka rowerowa. Miasto zobowiązało inwestora również do modernizacji odcinka al. Tysiąclecia oraz Działkowej. A co z placem Litewskim? Również na przyszły rok Ratusz zapowiada przebudowę pl. Litewskiego według projektu wybranego już w zeszłym roku. Zakłada on przedłużenie deptaka, nową aranżację placu i nową fontannę. Przebudowa była zapowiadana już na ten rok, ale miasto ostatecznie nie wpisało jej do swoich tegorocznych planów. - Ważniejsze są drogi, zwłaszcza przebudowa skrzyżowania Solidarności-Ducha-Sikorskiego - mówi Żuk.
  Edytuj ten wpis
Barbara Ubryk
chce mi sie bluzgac
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (1 maja 2014 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tam należy postawić taką gigantyczną,szklaną piramidę a w środku palmy.kokosy,banany,pomarańcze i figi i to będzie dopiero widomy znak tego jak dobrze nam wszystkim się powodzi w tej zjednoczonej Europie.

Rozwiń
chce mi sie bluzgac
chce mi sie bluzgac (30 kwietnia 2014 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Chcialbym serdecznie podziekowac kretynskim radnym za zgode na powiekszenie parkingu przy Parchu pod Zamkiem. Miejsce na parking idealne, dokladnie u stop XIV wiecznego klasztoru Dominikanow. Dziadostwo i syf kroloje.

I jeszcze krotkie podsumowanie 4- letniej rewitalizacji Podzamcza:

1. Pojawily sie dwa nowe bilbordy MKK pzry ulicy Ruskiej.

2. Powstal nowy targ ze szmatami obok cerkwi z 1607 roku.

3. Rozbudowa parkingu na Bloniach.

Rozwiń
Gość
Gość (30 kwietnia 2014 o 12:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

znając urząd miasta (psownia z małych liter celowa z powodu braku szacunku do tej instytucji) nie zależnie w jaki spsób zostaną przebudowane błonia jedno jest pewne - wypieprzą 3/4 drzew i będziemy mieli kolejną betonową pustynię.

pewne to jest to, że pisiory(psownia z małych liter celowa z powodu braku szacunku do tej partii) długo jeszcze nie będą rządzić w Lublinie

Rozwiń
łukasz
łukasz (30 kwietnia 2014 o 10:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bardzo dobry pomysł:)

Rozwiń
olo
olo (30 kwietnia 2014 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Plac sprzedadzą jakiemuś frajerowi ten powie, że wybuduje centrum rozrywki a postawi galerię. Zapłaci karę jak już niektórzy zrobili i będzie git. Były plany, że zamiast galerii miał być staw, wyspa i kawiarnia wśród zieleni. Postawili na beton. Plaza miała być Centrum rozrywkowo-konferencyjne a zostały tylko sklepy. Ale dużym wolno. Ale jak zwykły człowiek chce zbudować dom na swojej działce to nie wolno. zmienisz coś w planie to każą rozbierać i płacić kary. K...wa skandal w tym chorym łapówkarskim kraju. Na koniec proponuję rozebrać zamek i stare miasto bo źle komponują się z galeriami . 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!