sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Co dalej w sprawie buspasów w Lublinie?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2014, 18:45
Autor: (drs)

76 opinii w sprawie proponowanych zmian w organizacji ruchu w Al. Racławickich, ul. Sowińskiego i Lipowej otrzymał magistrat od mieszkańców Lublina.

Ratusz nie podaje jednak, ile wśród tych opinii jest głosów przeciwnych wyznaczaniu buspasów na Al. Racławickich i ul. Lipowej. Konsultacjom poddane były dwa warianty: jeden z nich zakładał, że trasy dla rowerów zostaną zaprojektowane w formie ścieżek znajdujących się poza jezdnią, a drugi mówił, że będą to pasy ruchu wydzielone w jezdni. Uwagi mają być przekazane projektantom ze spółki Mosty Katowice, którzy mają być obecni na otwartym dla wszystkich mieszkańców spotkaniu, które odbędzie się 19 marca o godz. 17.30 w sali obrad Rady Miasta w lubelskim Ratuszu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin komunikacja buspasy
Rysiek
pin
Rysiek
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rysiek
Rysiek (5 marca 2014 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludki przecież w lublinie jest a z 200 niewybudowanych ulic... stolica województwa, regionu w wspólnej zjednoczonej europie a jeździ się po błocie, mieszkańcy nie mają kanalizacji oświetlenia, chodników... jeżeli chodzi o drogi to mamy bardzo dużo do zrobienia w Lublinie. Dylemat ścieżki czy pasy to jak dylemat truskawka czy malina na szczycie tortu, trochę nas nie stać jeszcze na takie myślenie. Jest to nie gospodarskie. Truskawka czy malina hmmmm... a większość nawet chleba nie ma. Rozumiem, że trzeba się pokazać i mieć się czym pochwalić, ale malowanie kwiatków na wrotach stodoły, bardzo ładnych kwiatków zresztą, podczas gdy inwentarz zdycha z głodu i szczury go zżerają to taka trochę nonszalancja, trochę nieodpowiedzialne. Jakie ścieżki Panie Prezydencie?. Zorganizuj nam miejsce pracy bo chcemy pracować jesteśmy zdolni wykształceni i pracowicie więc dlaczego nadal tacy biedni.

Rozwiń
pin
pin (5 marca 2014 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobrze, że nie ma kwiatków typu ronda BMC - AAK - JP.

Na rondzie krwiodacwów mogliby z kolei puścić buspas środkiem

Rozwiń
Rysiek
Rysiek (5 marca 2014 o 08:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lubelaki naiwniaki, przecież tu nie chodzi o zwiększenie przepustowości czy poprawę komfortu, zmniejszenie czasu przejazdu i takie tam idealistyczne założenia, nikt się Wami nie przejmuje. Tu chodzi o kasę... zakorkować centrum w taki sposób żeby ludzie w osobowych stali i patrzeli jak empeki pomykają to może się ktoś przesiądzie i da swemu miastu zarobić poprzez miejską spółkę. Nikt nie zarabia na waszej wygodzie więc jest ona zbędna. Dorobi się parkingi płatne przed centrum, dojedziesz zostawisz samochód zapłacisz i pojedziesz dalej empekiem dalej płacąc. tak więc rodacy do pracy. Bus pasy na lipowej? oj będzie lincz już widze te pochodnie widły i szubienicę pod ratuszem. pasy rowerowe w jezdni? nasza społeczność jeszcze do tego nie dojrzała. ja się zwyczajnie boję takich pasów gdyż kierowcy mają w dalekim poważaniu rowerzystów czujących się pewnie na swoim pasie. to jest pułapka, zaczynasz czuć się pewnie na swoim wydzielonym pasie i zmniejszasz swoją uwagę i giniesz. to nie Holandia. tu się rowery nigdy nie przyjmą a forsowanie takich rozwiązań z uporem maniaka to tak jak namawianie biednych dzieci z Ugandy żeby sobie łyżwy kupiły. bzdura, no ale budujemy budujemy!! Z jednej strony rozumiem chęć pozyskania dodatkowego finansowania naszego średnio wydolnego miasta (budujmy fabryki zamiast centr handlowych) to z drugiej strony nie rozumiem dlaczego Władza ulega dziwnym pomysłom na kandydowanie do miana Europejskiej Stolicy Rowerowej. Jeździłem trochę po Holandii i powiem wam tyle... potrącisz tam rowerzystę to gorzej jak byś strzelał do papieża. U nas nigdy tak nie będzie bo tu ludzie zwyczajnie się nie szanują. A próba budowania infrastruktury rowerowej bez budowania świadomości to się przyjmie jak europejskie ceny życia przy polskich zarobkach. Niby taki komfort mamy teraz. To nie może się udać.

Rozwiń
Michał
Michał (5 marca 2014 o 07:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

My rowerzyści wiemy że ścieżki dla rowerów powinny być wszendzie, reszta się nie liczy. A autobusy niech nie jeżdżą po Racławickich tylko dołem po Solidarności. Centrum dla rowerów !!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń
kuba
kuba (5 marca 2014 o 06:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pieniądze na coś trzeba wydać -chociaż pomysł jest poroniony.Za jakiś czas pieniądze znów trzeba będzie wydać za projekt przywrócenia trasy "po staremu".Jakie utrudnienia ma komunikacja miejska na Racławickich.Wszyscy "wypuszczają" autobusy z zatok i wszyscy jadą takim samym tempem.Przecież przy zrobieniu bus pasów nie zmniejszy się ilość aut osobobych poruszających się tą trasą - wręcz przeciwnie  cały czas aut przybywa.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!