niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Co dalej z budową miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 czerwca 2011, 17:48
Autor: drs

Stadion powstanie przy ul. Krochmalnej. Będzie mieć 15,5 tys. miejsc na trybunach. Na jego budowę Ur
Stadion powstanie przy ul. Krochmalnej. Będzie mieć 15,5 tys. miejsc na trybunach. Na jego budowę Ur

Komisja przetargowa oceniająca oferty wykonawców zainteresowanych zaprojektowaniem i budową miejskiego stadionu przy ul. Krochmalnej wznowiła już prace.

– Obecnie trwa powtórna ocena złożonych ofert – informuje Janusz Semeniuk, zastępca dyrektora Biura Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta. Zwycięzcę przetargu poznamy prawdopodobnie w lipcu.

Złożone przez wykonawców oferty są badane powtórnie po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej. Izba rozpatrywała odwołanie warszawskiej firmy Budimex od wydanej przez Ratusz decyzji o unieważnieniu przetargu. Magistrat tłumaczył ją faktem, że jeden z członków komisji, Grzegorz Wójcikowski, dwukrotnie złożył nieprawdziwe oświadczenie o braku związków z którymkolwiek z oferentów. Dopiero w trzecim oświadczeniu przyznał, że dla jednej z firm, Interbudu, świadczył usługę szkoleniową i wyłączył się z prac komisji.

Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że decyzja o unieważnieniu przetargu była błędna i nakazała komisji przetargowej uszczuplonej o Wójcikowskiego ponownie zbadać oferty od wykonawców i wybrać najlepszą. W ustalonym przez magistrat limicie wydatków określonym
na 155 mln zł zmieściły się trzy firmy.

Nowy stadion będzie obiektem typowo piłkarskim, na trybunach pomieści 15,5 tys. widzów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Grisza
nick
AW333
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Grisza
Grisza (9 lipca 2011 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
coś Ci powiem buraku ze wsi pod lubelskiej! Otóż kiedy na g..no papu wołałeś a na lubelskim torze królował speedway,na lubelski stadion weszło 31000 ludzi,poczytaj sobie archiwum w razie wątpliwości,czasy Hansa Nielsena,Jurka Mordela,Darka Śledzia i Marka Kępy.Na Zygmuntowskie wchodziło kpl.31000 wiary.a 15000 to chyba maxco moze wejść na tą Waszą Avie?! a i to jak zmarli z grobów powstają!Elo buraku.
Rozwiń
nick
nick (29 czerwca 2011 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tylko bierznia moze uratowac ten nienarodzony stadion
Rozwiń
AW333
AW333 (29 czerwca 2011 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mietek' timestamp='1309291177' post='494765']
[size="3"][size="3"]Ten stadion jest absolutnie niepotrzebny.Należy modernizować stadion Startu na cele lekkoatletyki oraz stadion Motoru na potrzeby żużla.W Lublinie nie ma zapotrzebowania na piłkę. Lokalizacja też jest nie trafiona to podmokłe i śmierdzące bagnem tereny.Bardzo duża przestępczość.Dookoła domki i rudery z lat 50 i 60 ubiegłego wieku. Proponuję by w miejscu tym postawić nowy kościół, ten przy Krochmalnej jest nienowoczesny.Jest potrzebna świątynia z prawdziwego zdarzenia w Lublinie która pomieściła by conajmniej 5tys.wiernych.Brak jest w Lublinie nowoczesnego kościoła jakie mają np Warszawa czy Kraków.[/size][/size]
[/quote]
ZA MAŁO CI KOŚCIOŁÓW POJ....??POSTAW SE PRYWATNE KAPLICĘ WSIOKU NA DZIAŁCE,CHA,CHA!!ALBO WIO DO WATYKANU!!!
Rozwiń
KLIKA
KLIKA (29 czerwca 2011 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KILKA LAT TEMU NASZE BARANY Z Z TZW. WŁADZ MIASTA I WOJEWÓDZTWA, KIERUJĄC SIĘ WYJĄTKOWĄ NIEUDOLNOŚCIĄ I PARTACTWEM, DAŁY ROZ...JEDEN Z WIĘKSZYCH, POZOSTAŁYCH ZAKŁADÓW PRACY DLA LUBLINIAN I ZBYTU DLA ROLNIKÓW!!!JAK P...CUKROWNIA, BYŁY CHORE PLANY STADIONU, TRASY ZIELONEJ, JAK TO W NASZYM POPAPRANYM MIEŚCIE NIC Z TEGO NIE WYSZŁO!!CIEKAWE ILU ZŁODZIEI NA TYM OSZUSTWIE SIĘ DOROBIŁO!!!
Rozwiń
marti
marti (29 czerwca 2011 o 05:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='obiektywny' timestamp='1309284137' post='494720']
niestety twoje obawy sa bezzasadne i wyssane z palca, ale to typowe dla pieniacza takiego jak ty, unia daje ok 70 mln, najtansza oferta opiewala na ok 100 mln, wiec twoje wyliczenia sa -jak zwykle zreszta- nieuzasadnione, a to o czym pisza tacy jak ty to czysty populizm nie da sie kazdego uszczesliwic, a skoro ta inwestycja zaszla juz tak daleko to pozwolny jej dokonczyc sie, no ale nie w burakowie gdzie pelno burakow ktorym nigdy nic nie pasuje, nie bo nie i juz.
[/quote]
Słuchaj paznokciu, podzieliłem się swoimi obawami i tyle. Mam do tego prawo i nie jestem żadnym pieniaczem. Jakiekolwiek artykuły komentuje w internecie bardzo rzadko. Nie znasz mnie prostaczku więc nie pisz , że jestem pieniaczem i że coś jest dla mnie typowe. I nie robie "jak zwykle" wyliczeń. Jeszcze raz powtarzam, problemem jest nie tylko finansowanie ale i później utrzymanie tego obiektu. Z utrzymaniem stadionów mają kłopoty nawet miasta bardziej rozwinięte i bogatsze w Polsce. Więc jest o czym dyskutować. Mam zatem prawo jako mieszkaniec tego miasta, gdzie płacę podatki do wyrażenia swojego niezadowolenia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!