piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Co dalej z niepełnosprawnymi uczniami na Wyścigowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 grudnia 2009, 20:17
Autor: Dominik Smaga

Prezydent chce odkupić od likwidatora Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy budynki, w których mieszczą się miejskie szkoły dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami i przystosowany do ich potrzeb internat. W czwartek sprawą zajmą się radni.

Sprawa jest pilna. Nieruchomość w lutym tego roku przejął likwidator CZSP. To właśnie ten związek w czasach PRL prowadził szkoły przy Wyścigowej. W 1989 r. CZSP zawarł z Kuratorium Oświaty porozumienie, które na 5 lat powierzyło kuratorowi prowadzenie placówki.

W umowie był też zapis, że jeśli porozumienie nie zostanie wypowiedziane z rocznym wyprzedzeniem, będzie automatycznie przedłużone na następnych 5 lat. Później w życie weszła reforma samorządowa, szkoła przeszła pod skrzydła miasta, a wtedy ktoś niezbyt starannie dopełniał formalności.

Likwidator CZSP przez kilka lat starał się o zwrot budynku, ale przegrywał kolejne sprawy. Ostatnią wygrał. Wyrok zapadł przed lubelskim Sądem Okręgowym. Prezydent Lublina został zobowiązany przez sąd do przekazania nieruchomości likwidatorowi CZSP. 27 lutego miasto straciło obiekty.

Teraz magistrat stara się zapewnić szkołom przyszłość w tym samym miejscu, bo tych placówek ot tak przenieść nie można. Pomieszczenia zostały dużym kosztem przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

A uczą się tu m.in. niewidomi i słabo widzący, niesłyszący i słabo słyszący, dzieci i młodzież na wózkach, z balkonikami oraz z różnymi chorobami przewlekłymi. To jedyna taka placówka w całym województwie. Uczęszcza do niej 250 dzieci.

Prezydent wystąpił już z oficjalną prośbą do radnych o zgodę na odkupienie nieruchomości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
PodatNIK
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

PodatNIK
PodatNIK (14 grudnia 2009 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Później w życie weszła reforma samorządowa, szkoła przeszła pod skrzydła miasta, a wtedy ktoś niezbyt starannie dopełniał formalności." No to ktosia pociagnac do odpowiedzialnosci za niedopelnienie formalnosci!!! Co to jest - prywatny folwark??? Ze swoich niech placi "ktos" a nie po publiczne siega!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!