czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Co dalej z nowym kampusem: KUL czeka, Majdanek w sądzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2010, 20:24

KUL nie będzie musiał płacić za remont pałacu Potockich przy ul. Staszica (wystawił go na sprzedaż), bo dostał od wojska w dzierżawę dawne koszary na Majdanku. Tyle że tam na razie uczelnia nie zbuduje nowych obiektów.

Powód? Roszczenia dotyczące części gruntów, na których były koszary. Byli właściciele kilku hektarów chcą unieważnienia decyzji wywłaszczeniowych, na podstawie których zostali pozbawieni terenów. Sprawy trafiły do sądów. I, jak dowiedzieliśmy się w lubelskim oddziale Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, nadal się toczą. – Nie zapadł jeszcze żaden wyrok w tej sprawie – usłyszeliśmy dziś w WAM.

– Czekamy na zakończenie toczących się postępowań i informacje z WAM w tej sprawie – mówi z kolei Beata Górka, rzecznik KUL. I dodaje, że na razie nie zapadły żadne decyzje dotyczące nowych inwestycji uczelni na terenie byłych koszar. – Na razie nasi studenci będą mieli zajęcia w dwóch budynkach, które dostaliśmy w dzierżawę od wojska razem z terenem koszar – tłumaczy.

KUL wprowadził się do nich pod koniec lata. A pierwsze wykłady rozpoczęły się tam w październiku. Jesienią resort obrony zdecydował o przekazaniu uczelni w dzierżawę pozostałej części koszar. Łącznie to 23 hektary, które uniwersytet wynajął na 10 lat (z możliwością przedłużenia).

– Zrobimy wszystko, żeby ten campus przyczynił się do rozwoju kierunków, które już tu są prowadzone. Ale także, żeby stał się wizytówką całej uczelni – zapowiadał, przejmując obiekt, ks. prof. Stanisław Wilk, rektor KUL.

Uczelnia marzy, żeby w nowym campusie powstały nowe budynki dydaktyczne, akademik (także dla studiujących małżeństw), przedszkole (dla dzieci studentów i wykładowców), boisko do piłki nożnej i centrum konferencyjne (główna aula przy Al. Racławickich na największych uroczystościach pęka w szwach). (mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lubelak
SKOLEA
VIP
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubelak
lubelak (24 lutego 2010 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Absolwenci zawodówek mogą na KUL wypisywać co zechcą. Co innego, gdyby chcieli tak krytykować Jesziwę.
Rozwiń
SKOLEA
SKOLEA (24 lutego 2010 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WŁADZE KULasów WSPÓLNIE ZE ŚWIĘTYM ABP JÓZKIEM ŻYCIŃSKIM PÓJDĄ DO NASZYCH TFUU RADNYCH, PREZIA WASILEWSKIEGO ALBO GRABCZUKA I KOLEGÓW Z URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO I SYPNĄ URZĘDASY GROSZEM NA ŚWIĘTY CAMPUS,CHACHA!!NAJWYŻEJ ZABIERZE SIE SZPITALOM, SZKOŁOM, NA DROGI I INNE INWESTYCJE A CO!!POTEM POWIE SIĘ:NO NIE MA KASIORY DROGIE OWIECZKI!!!JAŚNIE KULAasom i PURPURZE PRZECIEŻ NIE WYPADA ODMÓWIĆ,TOŻ TO GRZECH SMIERTELNY,CHAHAA!!
Rozwiń
VIP
VIP (24 lutego 2010 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żygać mi sie chce juz tym kulem. Wszystko za darmo i wiecznie niezadowoleni... normalnei żenada. Nic, tubtin to miasto studentów, ale skończyć studia i należy wiać z tąd jak najdalej...tubtin - miasto frustracji
Rozwiń
tacowy
tacowy (23 lutego 2010 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
....KUL nie będzie musiał płacić za remont pałacu Potockich przy ul. Staszica (wystawił go na sprzedaż), bo dostał od wojska w dzierżawę dawne koszary na Majdanku....
Co ma współnego placenie za remont pała-cyku przy Staszica a otrzymaniem (BEZPŁATNIE!!!!!) w dzierżawę koszar na Majdanku?Zachłanny kler zawsze otrzymuje to co chciał i to w dodatku z nawiązką.To jest po prostu sabotaż ze strony władz miasta i jednocześnie rozpoczęła się wazeliniarska kampania wyborcza do wlad lokalnych.
Myślę,że rozsądni Lublinianie "podziękują" naszym władzom przy najbliższych wyborach za rozkradanie i rozdawnictwo naszego wspólnego majątku.Jak tak można,Tyle inwestycji i wydatków jest w mieście,na drogach Lublina jest dziura na dziurze,a decydenci z magistratu lekką ręką rozdają dobro miejskie za sprzedaż którego można by było zdziałać bardzo dużo!.Jak można nasze wspólne mienie oddawać urzędnikom obcego państwa Watykan.Co robi Julcia Pitera-specjalistka od tropienia spekulacji,niegospodarności i przekrętów?Co robi NIK,ABW i inne organy powołane do tropirnia afer i przekrętów?Wreszcie cona to nasi parlamentarzyści (szczególnie ci z lewicy)?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!