Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2016 r.
21:31

Co dalej z parkiem na Błoniach? Ruszyły negocjacje miasta z architektami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Ruszyły negocjacje władz miasta z architektami mającymi zaprojektować park na Błoniach. Do porozumienia jest coraz bliżej, ale projektanci, którzy skrzyknęli się na miejski konkurs i go wygrali, muszą jeszcze zawiązać podmiot, który będzie stroną umowy z miastem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Architekci już od dawna pracowaliby nad projektem, gdyby spełniły się ubiegłoroczne deklaracje Ratusza. Wtedy mowa była o tym, że umowa na dokumentację parku zostanie zawarta w listopadzie, a w maju 2016 roku projekt będzie już gotowy. Tak się nie stało.

Jest już prawie połowa kwietnia, a nie ma nawet umowy. O jej zapisach miasto rozmawiało kilka dni temu podczas negocjacji z zespołem projektantów, których koncepcja wygrała konkurs na nowe Błonia. Rozmowy dotyczyć mają terminu sporządzenia dokumentacji, jak też jej ceny.

Przedmiotem negocjacji nie jest za to zakres prac. Park ma być zaprojektowany w oparciu o zwycięską koncepcję.

– Ale z korektami – zastrzega Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin. W projekcie uwzględnione mają być uwagi sądu konkursowego, który m.in. skrytykował pomysł wycinki wielu drzew.

– Nie wyrażamy zgody na to, by zieleń została wycięta tak, jak zostało to zapisane w koncepcji – podkreśla Szczepańska. – Muszą też zostać uwzględnione istniejące ciągi komunikacyjne, dojazdy do prywatnych posesji i szkół, oraz ciągi piesze. Część terenu objętego koncepcją stanowi własność prywatną, więc nie wchodzi w zakres przebudowy. Bez zmian pozostanie też wybudowany niedawno parking. Nie będziemy go ruszać, bo jest tu potrzebny.

W podpisaniu umowy na kompletny projekt nowego parku przeszkadza jeszcze fakt, że zwycięski zespół architektów nie jest jednolitym tworem, tylko grupą ludzi, którzy razem wystartowali w konkursie. Teraz muszą się zorganizować tworząc np. konsorcjum, z którym miasto mogłoby zawrzeć kontrakt.

Park powstać ma w miejscu, gdzie teraz znajduje się teren zielony i plac zabaw. Nowe sadzonki miałby dostarczyć właściciel galerii handlowej Tarasy Zamkowe, do czego zobowiązał się w umowie z miastem.

Koncepcja obejmuje jednak o wiele większy teren, bo ciągnący się wzdłuż al. Unii Lubelskiej aż do ul. Zamojskiej. Takie były wymogi konkursu. W tym zakresie praca architektów ma być wykorzystana przez samorząd Lublina przy tworzeniu planu zagospodarowania przestrzennego tej części miasta.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 21:58
Ja bym Postawil Biedronke,Stokrotke,eLeclerca,Tesko,Lidla i jakis oczywiscie blok mieszkalny he he....bo mało tego w Lublinie wincej...miszkań wincej bloków i stokrotków... O TO, TO, TOOOOOOOO.........
Avatar
Jan / 13 kwietnia 2016 o 17:08

Opóźnienia są ...ale mimo to Prezydent przyznaje nagrodę  dla Pani Dyrektor Alicji Malicka-Ząbek

m.in za

za szczególną komunikatywność i profesjonalną obsługę klienta zarówno
wewnętrznego jak i zewnętrznego, zaangażowanie i wielowątkowe spojrzenie
na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, szczególnie w zakresie
wydawanych tzw. dokumentów WZ oraz za zaangażowanie w prace
nad konkursem dotyczącym opracowania koncepcji architektonicznej
parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle rozwiązań urbanistycznych,
w szczególności za pracę jako przewodniczący zespołu zadaniowego,
wkład w organizację i przygotowanie materiałów do konkursu oraz
pracę członka Sądu Konkursowego.

To jak to jest brak konsultacji z zwycięskim zespołem od 5 miesięcy, ale nagroda jest?

Opóźnienia są ...ale mimo to Prezydent przyznaje nagrodę  dla Pani Dyrektor Alicji Malicka-Ząbek

m.in za

za szczególną komunikatywność i profesjonalną obsługę klienta zarówno
wewnętrznego jak i zewnętrznego, zaangażowanie i wielowątkowe spojrzenie
na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, szczególnie w zakresie
wydawanych tzw. dokumentów WZ oraz za zaangażowanie w prace
nad konkursem dotyczącym opracowania koncepcji architektonicznej
parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle rozwiązań urbanisty... rozwiń

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 23:02
Beton, tylko beton ewentualnie galeria, to mówiłam ja Żuczek :-/
Avatar
xd b4 / 12 kwietnia 2016 o 16:51

Tylko amfiteatr. Nieważne, kto i dlaczego wygrał konkurs i wziął jeszcze nagrodę. Ważne - żeby inwestycja była trwała i sensowna. Amfiteatr pozbierałby przypadkowe i porozrzucane, okazjonalne estrady, które utrudniają mieszkańcom życie. Zamiana Placu Zamkowego przez około 1/4 sezonu na estradę jest barbarzyństwem. Plac Zamkowy pełni funkcję drogi wylotowej z Podwala i z ul. Kowalskiej oraz parkingu, głównie dla turystów. Miasto estradowych muzyków i śpiewaków: Budki Suflera, Urszuli i Beaty Kozidrak powinno mieć stały amfiteatr, którego mogły by nam pozazdrościć inne miasta. Huk z kolumn kierowałby się nie na mieszkalne kamienice, tylko na pustą przestrzeń nad Bystrzycą. Panie i panowie radni - wykażcie Państwo więcej wyobraźni od pana Żuka, który coraz bardziej brnie irracjonalnych pomysłach. Wojciech Górski.

Ja już kiedyś pisałem o tym w kontekście festiwali jakie odbywają się co roku w sierpniu w Edynburgu w Szkocji.

Zastrzegłem od razu, że tam bardziej zabytkowe są dzielnice a na starym dziedzińcu zamkowym jest potężna widownia z miejscami siedzącymi i zadaszona.

Nikomu to nie przeszkadza a wręcz odwrotnie, zachęcam wybrać się kiedyś w sierpniu na festiwal.

No cóż w Lublinie jakoś nie potrafimy wyjść z zaścianka bo tworzenie czegoś "na pokaz" to też zaścianek.

Utworzenie amfiteatru naprawdę ożywiła by tę część pięknego Starego Miasta, dodała by splendoru artystycznego a dla szerszej publiczności wiele atrakcji(mam nadzieję z urzędnicy od kultury wiedzą o czym piszę).

Krytyków prezydenta Żuka odsyłam do niedawnej historii miasta Lublina i proponuje rzetelnie przeanalizować ostatnie lata rządzenia a potem "zaszczekać" jak niektórzy potrafią (chyba tylko to).

Ja już kiedyś pisałem o tym w kontekście festiwali jakie odbywają się co roku w sierpniu w Edynburgu w Szkocji.

Zastrzegłem od razu, że tam bardziej zabytkowe są dzielnice a na starym dziedzińcu zamkowym jest potężna widownia z miejscami siedzącymi i zadaszona.

Nikomu to nie przeszkadza a wręcz odwrotnie, zachęcam wybrać się kiedyś w sierpniu na festiwal.

No cóż w Lublinie jakoś nie potrafimy wyjść z zaścianka bo tworzenie czegoś "na pokaz" to też zaścianek.

Utworzenie amfiteatru naprawdę ożywiła ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 19:03
I tak z tym nic nie zrobią,PKS już tyle lat robią i zrobić nie mogą,ale nie no przecież trzeba wywalić pieniądze na deptak.Są ważniejsze problemy w Lublinie.Na Deptaku jest ładnie,a widok jaki może napotkać przyjezdny od razu po wychodzący z Busa jest odrażający wszędzie śmiecie i stary marny PKS.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 11:05
Ja bym Postawil Biedronke,Stokrotke,eLeclerca,Tesko,Lidla i jakis oczywiscie blok mieszkalny he he....bo mało tego w Lublinie wincej...miszkań wincej bloków i stokrotków...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:32
Gdyby na miejscu targu stworzyć całoroczny park rozrywki połączony z interaktywnym muzeum historii i nauki, Lublin miałby atrakcję zapewniającą napływ turystów. Poza tym biorąc pod uwagę zmiany klimatu teren powinien pełnić funkcję oazy zieleni poprzez odtworzenie stawu i stworzenie parku.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 23:29
Tylko amfiteatr. Nieważne, kto i dlaczego wygrał konkurs i wziął jeszcze nagrodę. Ważne - żeby inwestycja była trwała i sensowna. Amfiteatr pozbierałby przypadkowe i porozrzucane, okazjonalne estrady, które utrudniają mieszkańcom życie. Zamiana Placu Zamkowego przez około 1/4 sezonu na estradę jest barbarzyństwem. Plac Zamkowy pełni funkcję drogi wylotowej z Podwala i z ul. Kowalskiej oraz parkingu, głównie dla turystów. Miasto estradowych muzyków i śpiewaków: Budki Suflera, Urszuli i Beaty Kozidrak powinno mieć stały amfiteatr, którego mogły by nam pozazdrościć inne miasta. Huk z kolumn kierowałby się nie na mieszkalne kamienice, tylko na pustą przestrzeń nad Bystrzycą. Panie i panowie radni - wykażcie Państwo więcej wyobraźni od pana Żuka, który coraz bardziej brnie irracjonalnych pomysłach. Wojciech Górski.
Tylko amfiteatr. Nieważne, kto i dlaczego wygrał konkurs i wziął jeszcze nagrodę. Ważne - żeby inwestycja była trwała i sensowna. Amfiteatr pozbierałby przypadkowe i porozrzucane, okazjonalne estrady, które utrudniają mieszkańcom życie. Zamiana Placu Zamkowego przez około 1/4 sezonu na estradę jest barbarzyństwem. Plac Zamkowy pełni funkcję drogi wylotowej z Podwala i z ul. Kowalskiej oraz parkingu, głównie dla turystów. Miasto estradowych muzyków i śpiewaków: Budki Suflera, Urszuli i Beaty Kozidrak powinno mieć stały amfiteatr, którego mogł... rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 23:01
I rąk nie rusza blaszak ów i tzw kupców będzie po lubelsku byle jak
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 21:58
Ja bym Postawil Biedronke,Stokrotke,eLeclerca,Tesko,Lidla i jakis oczywiscie blok mieszkalny he he....bo mało tego w Lublinie wincej...miszkań wincej bloków i stokrotków... O TO, TO, TOOOOOOOO.........
Avatar
Jan / 13 kwietnia 2016 o 17:08

Opóźnienia są ...ale mimo to Prezydent przyznaje nagrodę  dla Pani Dyrektor Alicji Malicka-Ząbek

m.in za

za szczególną komunikatywność i profesjonalną obsługę klienta zarówno
wewnętrznego jak i zewnętrznego, zaangażowanie i wielowątkowe spojrzenie
na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, szczególnie w zakresie
wydawanych tzw. dokumentów WZ oraz za zaangażowanie w prace
nad konkursem dotyczącym opracowania koncepcji architektonicznej
parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle rozwiązań urbanistycznych,
w szczególności za pracę jako przewodniczący zespołu zadaniowego,
wkład w organizację i przygotowanie materiałów do konkursu oraz
pracę członka Sądu Konkursowego.

To jak to jest brak konsultacji z zwycięskim zespołem od 5 miesięcy, ale nagroda jest?

Opóźnienia są ...ale mimo to Prezydent przyznaje nagrodę  dla Pani Dyrektor Alicji Malicka-Ząbek

m.in za

za szczególną komunikatywność i profesjonalną obsługę klienta zarówno
wewnętrznego jak i zewnętrznego, zaangażowanie i wielowątkowe spojrzenie
na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, szczególnie w zakresie
wydawanych tzw. dokumentów WZ oraz za zaangażowanie w prace
nad konkursem dotyczącym opracowania koncepcji architektonicznej
parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle rozwiązań urbanisty... rozwiń

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 23:02
Beton, tylko beton ewentualnie galeria, to mówiłam ja Żuczek :-/
Avatar
xd b4 / 12 kwietnia 2016 o 16:51

Tylko amfiteatr. Nieważne, kto i dlaczego wygrał konkurs i wziął jeszcze nagrodę. Ważne - żeby inwestycja była trwała i sensowna. Amfiteatr pozbierałby przypadkowe i porozrzucane, okazjonalne estrady, które utrudniają mieszkańcom życie. Zamiana Placu Zamkowego przez około 1/4 sezonu na estradę jest barbarzyństwem. Plac Zamkowy pełni funkcję drogi wylotowej z Podwala i z ul. Kowalskiej oraz parkingu, głównie dla turystów. Miasto estradowych muzyków i śpiewaków: Budki Suflera, Urszuli i Beaty Kozidrak powinno mieć stały amfiteatr, którego mogły by nam pozazdrościć inne miasta. Huk z kolumn kierowałby się nie na mieszkalne kamienice, tylko na pustą przestrzeń nad Bystrzycą. Panie i panowie radni - wykażcie Państwo więcej wyobraźni od pana Żuka, który coraz bardziej brnie irracjonalnych pomysłach. Wojciech Górski.

Ja już kiedyś pisałem o tym w kontekście festiwali jakie odbywają się co roku w sierpniu w Edynburgu w Szkocji.

Zastrzegłem od razu, że tam bardziej zabytkowe są dzielnice a na starym dziedzińcu zamkowym jest potężna widownia z miejscami siedzącymi i zadaszona.

Nikomu to nie przeszkadza a wręcz odwrotnie, zachęcam wybrać się kiedyś w sierpniu na festiwal.

No cóż w Lublinie jakoś nie potrafimy wyjść z zaścianka bo tworzenie czegoś "na pokaz" to też zaścianek.

Utworzenie amfiteatru naprawdę ożywiła by tę część pięknego Starego Miasta, dodała by splendoru artystycznego a dla szerszej publiczności wiele atrakcji(mam nadzieję z urzędnicy od kultury wiedzą o czym piszę).

Krytyków prezydenta Żuka odsyłam do niedawnej historii miasta Lublina i proponuje rzetelnie przeanalizować ostatnie lata rządzenia a potem "zaszczekać" jak niektórzy potrafią (chyba tylko to).

Ja już kiedyś pisałem o tym w kontekście festiwali jakie odbywają się co roku w sierpniu w Edynburgu w Szkocji.

Zastrzegłem od razu, że tam bardziej zabytkowe są dzielnice a na starym dziedzińcu zamkowym jest potężna widownia z miejscami siedzącymi i zadaszona.

Nikomu to nie przeszkadza a wręcz odwrotnie, zachęcam wybrać się kiedyś w sierpniu na festiwal.

No cóż w Lublinie jakoś nie potrafimy wyjść z zaścianka bo tworzenie czegoś "na pokaz" to też zaścianek.

Utworzenie amfiteatru naprawdę ożywiła ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 19:03
I tak z tym nic nie zrobią,PKS już tyle lat robią i zrobić nie mogą,ale nie no przecież trzeba wywalić pieniądze na deptak.Są ważniejsze problemy w Lublinie.Na Deptaku jest ładnie,a widok jaki może napotkać przyjezdny od razu po wychodzący z Busa jest odrażający wszędzie śmiecie i stary marny PKS.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 11:05
Ja bym Postawil Biedronke,Stokrotke,eLeclerca,Tesko,Lidla i jakis oczywiscie blok mieszkalny he he....bo mało tego w Lublinie wincej...miszkań wincej bloków i stokrotków...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:32
Gdyby na miejscu targu stworzyć całoroczny park rozrywki połączony z interaktywnym muzeum historii i nauki, Lublin miałby atrakcję zapewniającą napływ turystów. Poza tym biorąc pod uwagę zmiany klimatu teren powinien pełnić funkcję oazy zieleni poprzez odtworzenie stawu i stworzenie parku.
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 23:29
Tylko amfiteatr. Nieważne, kto i dlaczego wygrał konkurs i wziął jeszcze nagrodę. Ważne - żeby inwestycja była trwała i sensowna. Amfiteatr pozbierałby przypadkowe i porozrzucane, okazjonalne estrady, które utrudniają mieszkańcom życie. Zamiana Placu Zamkowego przez około 1/4 sezonu na estradę jest barbarzyństwem. Plac Zamkowy pełni funkcję drogi wylotowej z Podwala i z ul. Kowalskiej oraz parkingu, głównie dla turystów. Miasto estradowych muzyków i śpiewaków: Budki Suflera, Urszuli i Beaty Kozidrak powinno mieć stały amfiteatr, którego mogły by nam pozazdrościć inne miasta. Huk z kolumn kierowałby się nie na mieszkalne kamienice, tylko na pustą przestrzeń nad Bystrzycą. Panie i panowie radni - wykażcie Państwo więcej wyobraźni od pana Żuka, który coraz bardziej brnie irracjonalnych pomysłach. Wojciech Górski.
Tylko amfiteatr. Nieważne, kto i dlaczego wygrał konkurs i wziął jeszcze nagrodę. Ważne - żeby inwestycja była trwała i sensowna. Amfiteatr pozbierałby przypadkowe i porozrzucane, okazjonalne estrady, które utrudniają mieszkańcom życie. Zamiana Placu Zamkowego przez około 1/4 sezonu na estradę jest barbarzyństwem. Plac Zamkowy pełni funkcję drogi wylotowej z Podwala i z ul. Kowalskiej oraz parkingu, głównie dla turystów. Miasto estradowych muzyków i śpiewaków: Budki Suflera, Urszuli i Beaty Kozidrak powinno mieć stały amfiteatr, którego mogł... rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2016 o 23:01
I rąk nie rusza blaszak ów i tzw kupców będzie po lubelsku byle jak
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 4 9

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 73 21

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 10

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!