wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Co dalej z przebudową drogi koło Targów Lublin i dworca PKP?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lipca 2014, 14:00
Autor: Dominik Smaga

Blisko miesięczny poślizg złapał przetarg na budowę nowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ‘80. Otwarcie ofert planowane było na poniedziałek, ale drogowcy zasypali miasto pytaniami. - Nie oznacza to jeszcze opóźnienia budowy - zapewnia magistrat.

Nowa dwupasmówka będzie przedłużeniem trasy biegnącej od ronda przy Gali do skrzyżowania z al. Piłsudskiego nieopodal komisariatu. Za tym skrzyżowaniem jest teraz prowizoryczny łącznik zwany nieraz "saksofonem” umożliwiający dojazd do ul. Młyńskiej.

Inwestycja ma polegać na likwidacji tymczasowej jezdni i poprowadzeniu nowej drogi, która ma przechodzić wiaduktem nad ul. Dworcową biegnącą do Targów Lublin. Pod wiaduktem powstać mają dwa parkingi, kolejny będzie zbudowany przy Młyńskiej i w efekcie przybędzie tu 86 miejsc dla samochodów.

Odcinek, który zleca miasto będzie biegł do skrzyżowania z budowaną już ul. Stadionową. Tu nowy fragment spotka się z dalszym, budowanym aktualnie w ramach wytyczania dojazdów do stadionu. W taki sposób ul. Lubelskiego Lipca '80 będzie biec od Gali do dawnego placu składowego nieistniejącej już cukrowni, skąd będzie można zjechać do ul. Krochmalnej.

Rozpoczęcie budowy było zapowiadane na tegoroczne lato, ale nie jest to już takie pewne. Termin składania i otwarcia ofert został przesunięty na 18 sierpnia po to, by urzędnicy mogli udzielić oficjalnych i wiążących odpowiedzi na pytania zadane przez potencjalnych wykonawców. - Takich pytań wpłynęło do tej chwili już 150 - informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Drogowcy mają wątpliwości co do zapisów umowy, którą będą musieli podpisać, ale też i do tego, co znalazło się w dokumentacji projektowej.

Urzędnicy nie mają wiele czasu na odpowiedzi. Powinny być one ogłoszone do 8 sierpnia. Jeśli magistrat nie zdąży do tego dnia, wtedy termin składania ofert będzie trzeba ponownie przekładać. Ratusz jak na razie twierdzi, że nie jest zagrożony termin zakończenia inwestycji wyznaczony przez miasto na wrzesień przyszłego roku.

Będą duże zmiany

Nowa droga sprawi, że na nowo trzeba będzie zorganizować ruch w rejonie dworca. Młyńską nie dojedziemy już do al. Piłsudskiego i pl. Bychawskiego. Z pl. Dworcowego będzie można wyjeżdżać przez Pocztową do Kunickiego, albo cofać się przez Gazową do nowego ronda u styku Gazowej, Młyńskiej, Krochmalnej i Stadionowej (rondo ma być gotowe do września b.r.), a dalej przez Stadionową i Lubelskiego Lipca '80.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!