Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2010 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Co dalej z Teatrem w Budowie? "To nadmuchany balon"

0 18 A A

Marszałek województwa Krzysztof Hetman zapowiedział w czwartek, że do końca roku podejmie decyzję w sprawie Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, czyli Teatru w Budowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hetman podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami pytany o budowę Centrum Spotkania Kultur stwierdził, że władze Lublina zastanawiają się "nad zakresem realizacji tej inwestycji". Co to oznacza? Marszałek tego nie sprecyzował.

– Zastanawiam się, czy potrzebnie ten balon został tak nadmuchany. Nie wiem, czy nie lepiej wybudować czegoś nowego i funkcjonalnego, niż reanimować ten relikt PRL. Na decyzję mam jeszcze 10 dni. Proszę o cierpliwość – powiedział.

>> Żuk i Hetman: Jeśli trzeba, to złożymy skargę na rząd ws. budowy S17

Jak dodał w tej chwili nie ma gwarancji, że uda się skończyć prace przy Teatrze do 2015 roku, jak wcześniej planowano.

Spór marszałka z architektem

Koncepcję rewitalizacji dzisiejszego Teatru w Budowie przygotowała lubelska pracownia Bolesława Stelmacha. Obejmuje ona zarówno teatr, jak i połączony z nim gmach Filharmonii Lubelskiej. Spór toczy się właśnie o filharmonię i pieniądze, jakie trzeba wydać na jej przebudowę.

Urząd oszacował, że wystarczy 30 mln zł. Taką sumę zarezerwowano, podpisując umowę z architektem. Według Stelmacha, koszty będą kilkukrotnie wyższe. Nieprecyzyjne zapisy umowy dają pole do różnych interpretacji.

Samorządowcy uważają, że architekt powinien zmieścić się w budżecie i zaprojektować budynek, który spełni surowe normy bezpieczeństwa. Bolesław Stelmach przekonuje, że spełnienie tych wymagań będzie kosztować ok. 100 mln zł.

Po długich negocjacjach architekt przedstawił trzy wersje projektu. Koszty najdroższego oszacowano na 117 mln zł. Za realizację najtańszego urząd musiałby zapłacić 95 mln zł. Nad tymi propozycjami debatowali członkowie Zarządu Województwa i urzędowi specjaliści. Padła propozycja, by zerwać umowę ze Stelmachem, jeśli do końca listopada nie przedstawi on zadowalającego projektu CSK.

Jeśli urząd zerwie umowę z architektem, sprawa trafi do sądu. To oznacza spore opóźnienie w realizacji inwestycji. Nie wiadomo, kto i kiedy mógłby się zabrać za przygotowanie nowego projektu. CSK powinno być gotowe w 2013 roku. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę unijnych pieniędzy na ten cel.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:36
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]

Słusznie - skąd weźmie pieniądze z podatków? Jakich podatków? emerytów? rencistów? bezrobotnych pobierających zasiłki? stażystów z PUP? Firm ledwie utrzymujących się? Brak działania władz w tematach inwestycji infrastrukturalnych+brak inwestycji przemysłowych=bieda. Proponuję nowemu Prezydentowi Lublina i Marszałkowi wybrać się do Rzeszowa i nauczyć się sprawnego gospodarowania tym czym dysponują.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:27
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

Doceniam głębię przemyśleń ale nie rozumiem...możesz jaśniej?
Avatar
wert / 24 grudnia 2010 o 08:58
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]
W pełni się zgadzam, nie ma najmniejszego sensu wykańczać tego monstrum. Wystarczy tylko uporządkować elewację zewnętrzną (i otoczenie) i pozostawić to w formie niejako "trwałej ruiny". A pieniądze wydać tylko na modernizację już użytkowanej części budynku.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
OO / 24 grudnia 2010 o 07:50
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

O co chodzi ci z tym prądem?
Instalacja ci pier***neła?
A jak nie lubelszczyzna to co Roztocze?
Mondralo
Avatar
stare miasto-mieszkaniec / 23 grudnia 2010 o 22:21
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
Avatar
essential killing / 23 grudnia 2010 o 22:10
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na narty nawet swego czasu mieszkalismy w jednym hotelu )))))))))))))))))))
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na nar... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2010 o 21:48
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Genera... rozwiń
Avatar
generation_next / 23 grudnia 2010 o 21:13
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowyc... rozwiń
Avatar
UFOLUDEK / 23 grudnia 2010 o 20:07
Prezydent RP, Premier, Rada Ministrów, Wojewoda, Marszałek, Prezydent Lublina - wszyscy z jednej koalicji. Dlaczego nie można skończyć m.in Teatru w Budowie? Wszystkiemu winni są UFOLUDKI
Avatar
TW Filozof / 23 grudnia 2010 o 19:18
[quote name='Gość' timestamp='1293125840' post='410532']
Bardzo się martwię,źeby lotnisko nie było nadmuchanym balonem.
[/quote]
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:36
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]

Słusznie - skąd weźmie pieniądze z podatków? Jakich podatków? emerytów? rencistów? bezrobotnych pobierających zasiłki? stażystów z PUP? Firm ledwie utrzymujących się? Brak działania władz w tematach inwestycji infrastrukturalnych+brak inwestycji przemysłowych=bieda. Proponuję nowemu Prezydentowi Lublina i Marszałkowi wybrać się do Rzeszowa i nauczyć się sprawnego gospodarowania tym czym dysponują.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:27
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

Doceniam głębię przemyśleń ale nie rozumiem...możesz jaśniej?
Avatar
wert / 24 grudnia 2010 o 08:58
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]
W pełni się zgadzam, nie ma najmniejszego sensu wykańczać tego monstrum. Wystarczy tylko uporządkować elewację zewnętrzną (i otoczenie) i pozostawić to w formie niejako "trwałej ruiny". A pieniądze wydać tylko na modernizację już użytkowanej części budynku.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
OO / 24 grudnia 2010 o 07:50
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

O co chodzi ci z tym prądem?
Instalacja ci pier***neła?
A jak nie lubelszczyzna to co Roztocze?
Mondralo
Avatar
stare miasto-mieszkaniec / 23 grudnia 2010 o 22:21
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
Avatar
essential killing / 23 grudnia 2010 o 22:10
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na narty nawet swego czasu mieszkalismy w jednym hotelu )))))))))))))))))))
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na nar... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2010 o 21:48
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Genera... rozwiń
Avatar
generation_next / 23 grudnia 2010 o 21:13
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowyc... rozwiń
Avatar
UFOLUDEK / 23 grudnia 2010 o 20:07
Prezydent RP, Premier, Rada Ministrów, Wojewoda, Marszałek, Prezydent Lublina - wszyscy z jednej koalicji. Dlaczego nie można skończyć m.in Teatru w Budowie? Wszystkiemu winni są UFOLUDKI
Avatar
TW Filozof / 23 grudnia 2010 o 19:18
[quote name='Gość' timestamp='1293125840' post='410532']
Bardzo się martwię,źeby lotnisko nie było nadmuchanym balonem.
[/quote]
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 1 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 30 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 42 35

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 11

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!