sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Co dalej z władzami LSM? Los zależy od powtórzonego zgromadzenia

Dodano: 3 maja 2017, 17:04
Autor: dd

Prezes LSM Jan Gąbka
Prezes LSM Jan Gąbka

Mieszkańcy osiedli Krasińskiego oraz Prusa udzielili absolutorium zarządowi spółdzielni LSM. Los obecnych władz zależy od powtórzonego zgromadzenia walnego os. Sienkiewicza.

Zgodnie z harmonogramem walne zgromadzenie spółdzielców LSM powinno zakończyć się w czwartek. Wówczas obradowali mieszkańcy z osiedla Prusa. Uczestnicy zgromadzenia udzielili absolutorium zarządowi spółdzielni i nie odwołali rady nadzorczej, opowiedzieli się również za kontrowersyjną inwestycją, która miała powstać na terenie tzw. zielonego placu znajdującego się na os. Piastowskim. Jan Gąbka, prezes spółdzielni, już jednak zapowiedział, że odstąpi od budowy.

Dotychczas absolutorium zarządowi nie udzielili mieszkańcy os. Piastowskiego oraz Konopnickiej. Mieszkańcy z tych osiedli sprzeciwili się również planom inwestycyjnym na terenie dzielnicy. Obecnie wszystko zależy od wyniku głosowana na osiedlu Sienkiewicza. Walne miało odbyć się 24 kwietnia, ale zostało zerwane z powodów proceduralnych i najprawdopodobniej zostanie powtórzone do końca czerwca.

Zgodnie ze statutem odwołanie członków zarządu lub rady nadzorczej spółdzielni jest możliwe przy większości 2/3 głosów członków walnego zgromadzenia.

Użytkownik niezarejestrowany
erektor
Użytkownik niezarejestrowany
(48) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 maja 2017 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdy wybudują nowe bloki Nasze mieszkania stracą na wartości o polowe.
Rozwiń
erektor
erektor (6 maja 2017 o 00:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do tych co piszą o wydzieleniu się do SM. A czy przypadkiem nie jest tak, że wspólnoty mają tylko ziemię pod blokiem, a wszystko dookołoa bloku to już własność spółdzielni ??????
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 16:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chodzą słuchy,że zarząd intensywnie współpracuje z radcami, żeby powtórzonego walnego na Sienkiewicza nie było. Ps. żeby startować na prezesa spółdzielni trzeba być po pierwsze jej członkiem . A Pan Zaczyński nie ma żadnego doświadczenia na stanowisku kierowniczym. Także nie wiem skąd ta kandydatura się wzięła. Kandydata wybiorą mieszkańcy i na pewno nie będzie to nikt w jakikolwiek sposób powiązany politycznie.
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
good bye
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Mateusz Zaczyński z Klubu PO - dobry kandydat na Prezesa LSM. Pracowity Lubiany Kreatywny, nie dba o Siebie tylko o Ludzkie Sprawy, dobre przygotowanie merytoryczne. Doradza Wszystkim Radnym w Radzie Miasta. Inowacyjny - uchwała pomnikowa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (48)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!