środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Co jest ważniejsze: samochody czy kwiaty? Kierowcy się skarżą. "Ubyło miejsc"

Autor: Dominik Smaga

Przez ustawione przy jezdni ozdobne płotki z kwiatkami ubyło miejsc do parkowania – skarżą się kierowcy z ul. Lubartowskiej. – Chcemy eliminować ruch kołowy z centrum i walczyć z zanieczyszczeniem powietrza – odpowiadają im miejscy urzędnicy.

Ustawienie 123 metalowych płotków zlecił lubelski Urząd Miasta. Do każdej takiej konstrukcji przymocowane są dwie skrzynki z kwiatami. Ozdoby te zostały ustawione wzdłuż ul. Lubartowskiej, co zapowiedziano jako początek większej akcji upiększania śródmieścia, która w przyszłych latach ma objąć ul. Wyszyńskiego, Zamojską i 1 Maja.

Ale nie wszyscy uśmiechają się na widok skrzynek z kwiatami. Krzywym okiem patrzą na nie kierowcy parkujący na chodnikach wzdłuż ul. Lubartowskiej, choćby za skrzyżowaniem z ul. Ruską po stronie targowiska.

Stoi tam zakaz parkowania, który nie dotyczy chodnika, a ze względu na płotki kierowcy zajmują jeszcze więcej miejsca dla pieszych. Między Nowym Placem Targowym a Ruską samochodów mieści się nieco mniej, niż do niedawna. Tu, gdzie stałby samochód stoi teraz konstrukcja z kwiatami.

– I tak ciężko gdziekolwiek zostawić samochód, trzeba krążyć po okolicy i patrzeć, czy coś się nie zwolniło, a te konstrukcje tylko zabierają miejsce – skarży się pan Krzysztof.

Ratusz przyznaje: miejsca do parkowania jest mniej. – Wszystkie miejsca w strefiepłatnego parkowania zostały zachowane. Poza strefą, faktycznie, mogło ich ubyć – potwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Chcemy eliminować ruch samochodowy ze śródmieścia, a zwiększać udział przejazdów komunikacją miejską. Chodzi nam o eliminację spalin i walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

 

Czytaj więcej o: Lublin kwiaty
Gość
Gość
Gość
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 listopada 2015 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
>> "zapomniala,że jak nie ma miejsc do parkowania to zanieczyszczenie gwałtownie rośnie gdyż pojazdy pokonują niepotrzebnie znaczne odległości" a można komunikacją miejską i ŻADNE pojazdy nie będą musiały pokonywać żadnych niepotrzebnych odległości. Takie rozwiązanie nie przychodzi do głowy? Za pusta główka?
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2015 o 18:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyeliminujmy urzędników.
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2015 o 15:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kwiatki ważniejsze ponieważ produkują tlen i ładnie pachną. A śmierdzące samochody wręcz odwrotnie.
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2015 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
p beata zapomniala,że jak nie ma miejsc do parkowania to zanieczyszczenie gwałtownie rośnie gdyż pojazdy pokonują niepot6rzebnie znaczne odległości.Jeśli stanowisko p.beaty jest stanowiskiem prezydenta to ja i moja rodzina obiecujemy ,że na p.beatę głosować nie będziemy.
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2015 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Alf kosmita ma 1000% racji wywalić te wszystkie urzędy z centrum
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!