wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Co kanary w autobusie chórem mówić mogą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2009, 20:06
Autor: Dominik Smaga

Dwie firmy stanęły do walki o czteroletni kontrakt na sprawdzanie biletów pasażerom miejskich autobusów i trolejbusów. Przetarg na taką usługę ogłosił Zarząd Transportu Miejskiego. Wygrać ma ta firma, która zaoferuje niższą cenę. To jedyne kryterium oceny ofert.

3,6 mln zapłaty oczekuje od ZTM radomska agencja ochrony Reflex. To prawie dwa razy mniej, niż zażądało lubelskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które za tę usługę chce blisko 6,6 mln zł.

O ile nie okaże się, że firma z Radomia nie popełniła błędów w swej ofercie, to ona dostanie zlecenie na prowadzenie kontroli. MPK może wygrać tylko wtedy, gdy Reflex złoży wadliwą ofertę, a dokumenty przedstawione przez MPK będą prawidłowe. Zwycięzca przetargu zacznie pracę od grudnia.

Wynajęci przez ZTM ludzie nie będą rozliczani z tego, ilu pasażerów przyłapią na jeździe bez biletu, ale z liczby przeprowadzonych kontroli, czyli z tego, ile razy grupa kontrolerów weszła do pojazdu. W trakcie roku szkolnego takich kontroli ma być 6 tys. miesięcznie, a w wakacje po 4 tys. na miesiąc. Po mieście krążyć ma od ośmiu do dziesięciu grup polujących na gapowiczów. To, czy pracują solidnie, sprawdzać mają pracownicy ZTM.

Kontrolerzy tak jak do tej pory będą pobierać pieniądze od tych gapowiczów, którzy zechcą zapłacić na miejscu. Mają też sprawdzać, czy kasowniki są sprawne i czy autobusy nie omijają przystanków.

Dokumenty bardzo dokładnie określają nawet to, co kanar ma mówić wchodząc do pojazdu. Każdy z nich – a nie tylko jeden z grupy – musi wygłosić formułkę: "Dzień dobry/dobry wieczór, kontrola biletów, proszę przygotować bilety do kontroli”, a wychodząc z pojazdu: "dziękuję Państwu, do widzenia”. Dokumentacja przetargowa nie wyjaśnia jednak, czy kontrolerzy muszą mówić to z osobna, czy mogą wypowiedzieć ją wszyscy naraz.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ubawiona
ja
Krzyneczka
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ubawiona
Ubawiona (10 września 2009 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj Wy Kontrolerzy od siedmiu boleści! Z daleka Was widać! Czy to przez delikatność staracie się nie spowodować zawału u gapowiczów, dając im czas na skasowanie biletów? Przecież nieraz widzę, co się koło mnie dzieje... Najgorsze, że miasto Was utrzymuje. Zrzućcie te swoje żółte szaty i zaskoczcie klienta. Śmieją się z Was do rozpuku.
Rozwiń
ja
ja (2 września 2009 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Nie znam tej firmy, ale też wydaję mi się że dotychczasowi kontrolerzy byli ok. Różne historie się czytało z innych miast na temat kanarów, gdzie pracują prywatne firmy ochroniarskie najczęsciej.


Nie znam firmy która kontrolowała bilety w Lublinie do tej pory-nie miałem z lubelskimi 'kanarkami' do czynienia z tego prostego powodu że mieszkam w innym mieście.Natomiast znam (i to dosyć dobrze) firmę ochroniarską Reflex z Radomia.Wrzućcie sobie choćby na Google hasło Agnieszka Lisiecka Kowalczyk-ona i jej mąż są faktycznymi właścicielami tej instytucji...
Rozwiń
Krzyneczka
Krzyneczka (2 września 2009 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mnie się wydaje że pan Pudło pomylił się z zawodem i nie ma pojęcia o komunikacji.Ma tylko pobożne życzenia nie przystające do Lubelskich reali.
Rozwiń
barthez78
barthez78 (2 września 2009 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mi się wydaję, że pan Pudło chce rozwalić kontrolę z MPK
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2009 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja napisał:
Jeżeli wezmą Wam drodzy Lublinianie radomską firmę reflex (pisownia małą literą jest tu z premedytacją) t serdecznie współczuję mieszkańcom miasta nad Bystrzycą i pasażerom autobusów.Totalne chamstwo u pracowników tej firmy jest standardem.Nie wspomnę o zatrudnianiu ludzi na czarno,bez odprowadzania jakichkolwiek składek na ZUS,US cz ubezpieczenie (ale to akurat dotyczy pracowników firmy nie pasażerów) Właścicielką (faktyczną nie papierową) jest jedna z radomskich radnych,znana w naszym mieście z zachowań korupcyjnych i jej mąż mający na koncie kilka wyroków za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa o charakterze kryminalnym...


Nie znam tej firmy, ale też wydaję mi się że dotychczasowi kontrolerzy byli ok. Różne historie się czytało z innych miast na temat kanarów, gdzie pracują prywatne firmy ochroniarskie najczęsciej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!