Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Co mówi minister Karpiński w knajpie. "Rozmowa nie ma następstw formalno-prawnych"

1 20 A A

W poniedziałek tygodnik "Wprost opublikował kolejne stenogramy z prywatnych rozmów wpływowych polskich polityków. Jednym z bohaterów nagrań jest pochodzący z Puław minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W styczniu w warszawskiej restauracji "Sowa & Przyjaciele” Karpiński spotkał się ze swoim zastępcą Zdzisławem Gawlikiem i szefem PKN Orlen Jackiem Krawcem. Rozmowa dotyczyła m. in. problemów kadrowych Polskiej Grupy Energetycznej i sejmowej Komisji Skarbu. Używając niewybrednych słów rozmawiali też o znanych osobach ze sceny politycznej. "Wprost” relacjonuje przebieg spotkania z udziałem szefa lubelskiej PO na czterech stronach.

Karpiński do lokalu dotarł spóźniony o ok. 40 minut. "Sorry, ale kurka wodna, przez ten je…any Polimex po prostu” -tłumaczył się na wejściu. Dodał, że to Krzysztof Jaskóła (były prezes Polimeksu) zaczął, a po nim Elżbieta Bieńkowska (minister infrastruktury i rozwoju) "jak już się wgryzła w te sprawy, no to dostała w pałę tą draką”. Chodziło o przebieg spotkania, z którego minister wyszedł, by przyjechać do restauracji.

Następnie rozmowa zeszła na przygotowaną przez naukowców i przez jakiś czas popieraną przez Bieńkowską teorię rozwoju kraju. "Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch…j tam z tą Polską Wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? (…) I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, ze szanuje tego profesora i dostała taki wp…ol (…), że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka” - opowiadał Karpiński.

Potem rozmowa zeszła na kondycję polskiej prasy. Karpiński narzekał, ze jedna z bulwarówek zrobiła zdjęcie byłemu ministrowi Sławomirowi Nowakowi w sklepie. "To jest k…a dramat. Jak kibol z bejsbolówką i w kapturze, tam wiesz, sk…syny, no” - mówił.
Uczestnicy spotkania rozmawiali też o Węgrzech i relacjach Viktora Orbana z Władimirem Putinem. "Orban to mu laskę (Putinowi - red.) zrobił tak, że k…a ma tylko ogon podwieszony. Elektrownie atomowe dwie na Węgrzech, 10 mld euro kredyt od ruskich” - mówił Krawiec. I wspomniał o swoim spotkaniu z byłym prezesem koncernu MOL Zsoltem Hernadim, który dzięki wpływowym znajomościom miał załatwić sobie wyrok uniewinniający w sprawie o łapówkarstwo. "Wyobrażacie sobie, że to jest u nas?” - pytał Krawiec. "To się marzy Kaczyńskiemu. Takie relacje w polityce zewnętrznej” - odpowiedział Karpiński.

W poniedziałek ponownie próbowaliśmy skontaktować się z ministrem Karpińskim. Nie odbierał telefonu. - Jeśli byśmy przeanalizowali każde słowo, to z tej rozmowy nic nie wynika. Nie ma ona następstw formalno-prawnych, miała ona charakter prywatny. Wielkim skandalem jest nagrywanie takich rozmów i upublicznianie ich - komentował wiceprzewodniczący lubelskiej Platformy Grzegorz Nowakowski przed poniedziałkowym posiedzeniem Zarządu Regionu partii. Jak dodał, sprawa "afery taśmowej” nie miała być tematem wieczornego spotkania.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
schaboszczak / 24 czerwca 2014 o 22:19

I jak się dzisiaj czują wyborcy co na tych złodziei głosowali?.Chwała Narodowcom ,że ruszyli by zamanifestować sprzeciw grabieży Polski.Tych drani trzeba zebrać i posłać do obozów pracy,aby odpracowali te szkody ,ktore Polakom wyrzadzili!!! Dla gumo filcowych oddzielny program:w zamkniętych obozach pracy ,każdemu po 1 ha odłogów i szpadel do przekopania,a potem grabki i dobrze uprawić!

Dlatego raz śierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę,jeb ać tuskojebów i całe to czerwono-zielone łajno !!!!

Dlatego raz śierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę,jeb ać tuskojebów i całe to czerwono-zielone łajno !!!!

rozwiń
Avatar
Josef / 24 czerwca 2014 o 10:21

I jak się dzisiaj czują wyborcy co na tych złodziei głosowali?.Chwała Narodowcom ,że ruszyli by zamanifestować sprzeciw grabieży Polski.Tych drani trzeba zebrać i posłać do obozów pracy,aby odpracowali te szkody ,ktore Polakom wyrzadzili!!! Dla gumo filcowych oddzielny program:w zamkniętych obozach pracy ,każdemu po 1 ha odłogów i szpadel do przekopania,a potem grabki i dobrze uprawić!

Avatar
Gość / 24 czerwca 2014 o 09:07
Olo! Najpierw wskaż gdzie we Wschodniej Polsce Lubelszczyzna leży i określ jej teren,to moźe ktoś w apel uwierzy?
Avatar
polak / 24 czerwca 2014 o 09:05

pozdrawiam wszystkich pier....jeb...skurw...z rzadu

Avatar
Zybi / 24 czerwca 2014 o 08:26

Ludzie nie bądźcie tacy obłudni. 80%  facetów klnie rozmawiając o interesach z innym facetem. Ja tam klne jak szewc, aż czasem się zastanawiam czy nie robię tego w damskim towarzystwie.

Avatar
kio / 24 czerwca 2014 o 08:06

załóz sobie apaszke elyto z "ch..., d... i kamieni kupa".

Avatar
bar / 24 czerwca 2014 o 06:50
Czytam i widzę ,że mamy tu więcej panów Karpińskich ! Proaszę Was napiszcie coś mądrego,wesołego.Czy te kropeczki to jakiś szyfr ?
Avatar
olo / 24 czerwca 2014 o 06:32

U W A G A !
W związku z ujawnionymi nagraniami rozmów ministra Karpińskiego, w których ten wyraża swój stosunek do Polski Wschodniej w stwierdzeniu: "ch** tam z tą Polską wschodnią, nie?", apelujemy do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny o masowe wysyłanie maili do ministra z prośbą o doprecyzowanie tego stanowiska. Mail na adres: minister@msp.gov.pl o treści:

Pan

Włodzimierz Karpiński

Minister Skarbu Państwa

minister@msp.gov.pl

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:



Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późn. zm.) z racji zamieszkiwania przeze mnie po prawej stronie rzeki Wisły w województwie lubelskim, w nawiązaniu do opublikowanych w poniedziałek (23 czerwca 2014 r.) przez tygodnik „Wprost” stenogramów rozmów ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego, oczekuję informacji na temat stosunku funkcjonariusza publicznego Włodzimierza Karpińskiego do tzw. Polski Wschodniej.



Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ..............

Z poważaniem
................


Durniu, duraku jeden - on cytuje to, co mysli Bieńkowska....

Czemu durakami zasiewa ten kraj oszołomstwo jakieś co czyta bez cienia zrozumienia?.... Oto jest pytanie.


Durniu, duraku jeden - on cytuje to, co mysli Bieńkowska....

Czemu durakami zasiewa ten kraj oszołomstwo jakieś co czyta bez cienia zrozumienia?.... Oto jest pytanie.

rozwiń
Avatar
szyfrant / 24 czerwca 2014 o 06:18
no to mamy wschód,a tyle mniało być na tym wschodzie i jest tylko tyle k...a elektrownia i inne gadżety na wschodzie,to ja temu zachodowi na to ,ze to jest wschód k...a proponuję na you tube rozmowę bliźniaków lepszy ubaw
Avatar
jurek / 24 czerwca 2014 o 05:49

ch…j tam z tą Polską Wschodnią  -  ch…j tam z Panem posłem na Sejm, ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim, liderem lubelskiej Platformy Obywatelskiej. ZWKŁY CHAM.

Avatar
schaboszczak / 24 czerwca 2014 o 22:19

I jak się dzisiaj czują wyborcy co na tych złodziei głosowali?.Chwała Narodowcom ,że ruszyli by zamanifestować sprzeciw grabieży Polski.Tych drani trzeba zebrać i posłać do obozów pracy,aby odpracowali te szkody ,ktore Polakom wyrzadzili!!! Dla gumo filcowych oddzielny program:w zamkniętych obozach pracy ,każdemu po 1 ha odłogów i szpadel do przekopania,a potem grabki i dobrze uprawić!

Dlatego raz śierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę,jeb ać tuskojebów i całe to czerwono-zielone łajno !!!!

Dlatego raz śierpem a raz młotem w tą czerwoną,komunistyczno-konfidencką hołotę,jeb ać tuskojebów i całe to czerwono-zielone łajno !!!!

rozwiń
Avatar
Josef / 24 czerwca 2014 o 10:21

I jak się dzisiaj czują wyborcy co na tych złodziei głosowali?.Chwała Narodowcom ,że ruszyli by zamanifestować sprzeciw grabieży Polski.Tych drani trzeba zebrać i posłać do obozów pracy,aby odpracowali te szkody ,ktore Polakom wyrzadzili!!! Dla gumo filcowych oddzielny program:w zamkniętych obozach pracy ,każdemu po 1 ha odłogów i szpadel do przekopania,a potem grabki i dobrze uprawić!

Avatar
Gość / 24 czerwca 2014 o 09:07
Olo! Najpierw wskaż gdzie we Wschodniej Polsce Lubelszczyzna leży i określ jej teren,to moźe ktoś w apel uwierzy?
Avatar
polak / 24 czerwca 2014 o 09:05

pozdrawiam wszystkich pier....jeb...skurw...z rzadu

Avatar
Zybi / 24 czerwca 2014 o 08:26

Ludzie nie bądźcie tacy obłudni. 80%  facetów klnie rozmawiając o interesach z innym facetem. Ja tam klne jak szewc, aż czasem się zastanawiam czy nie robię tego w damskim towarzystwie.

Avatar
kio / 24 czerwca 2014 o 08:06

załóz sobie apaszke elyto z "ch..., d... i kamieni kupa".

Avatar
bar / 24 czerwca 2014 o 06:50
Czytam i widzę ,że mamy tu więcej panów Karpińskich ! Proaszę Was napiszcie coś mądrego,wesołego.Czy te kropeczki to jakiś szyfr ?
Avatar
olo / 24 czerwca 2014 o 06:32

U W A G A !
W związku z ujawnionymi nagraniami rozmów ministra Karpińskiego, w których ten wyraża swój stosunek do Polski Wschodniej w stwierdzeniu: "ch** tam z tą Polską wschodnią, nie?", apelujemy do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny o masowe wysyłanie maili do ministra z prośbą o doprecyzowanie tego stanowiska. Mail na adres: minister@msp.gov.pl o treści:

Pan

Włodzimierz Karpiński

Minister Skarbu Państwa

minister@msp.gov.pl

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:



Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późn. zm.) z racji zamieszkiwania przeze mnie po prawej stronie rzeki Wisły w województwie lubelskim, w nawiązaniu do opublikowanych w poniedziałek (23 czerwca 2014 r.) przez tygodnik „Wprost” stenogramów rozmów ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego, oczekuję informacji na temat stosunku funkcjonariusza publicznego Włodzimierza Karpińskiego do tzw. Polski Wschodniej.



Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ..............

Z poważaniem
................


Durniu, duraku jeden - on cytuje to, co mysli Bieńkowska....

Czemu durakami zasiewa ten kraj oszołomstwo jakieś co czyta bez cienia zrozumienia?.... Oto jest pytanie.


Durniu, duraku jeden - on cytuje to, co mysli Bieńkowska....

Czemu durakami zasiewa ten kraj oszołomstwo jakieś co czyta bez cienia zrozumienia?.... Oto jest pytanie.

rozwiń
Avatar
szyfrant / 24 czerwca 2014 o 06:18
no to mamy wschód,a tyle mniało być na tym wschodzie i jest tylko tyle k...a elektrownia i inne gadżety na wschodzie,to ja temu zachodowi na to ,ze to jest wschód k...a proponuję na you tube rozmowę bliźniaków lepszy ubaw
Avatar
jurek / 24 czerwca 2014 o 05:49

ch…j tam z tą Polską Wschodnią  -  ch…j tam z Panem posłem na Sejm, ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim, liderem lubelskiej Platformy Obywatelskiej. ZWKŁY CHAM.

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 11 7

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 0

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 9 4

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 23 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 5

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 5 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra