piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Co na pl. Litewskim? Parking podziemny, a może choinka?

Dodano: 18 września 2012, 22:28
Autor: (drs)

Plac Litewski w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Plac Litewski w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

Jeszcze w tym miesiącu Ratusz może zacząć poszukiwania firmy, która zajmie się projektem pl. Litewskiego. Wczoraj odbyło się oficjalne podsumowanie konsultacji społecznych w tej sprawie.

Wśród uwag, które zgłosili, był m.in. wniosek o budowę parkingu podziemnego lub galerii handlowej pod placem, prośba o likwidację placu zabaw, szaletu i stacji meteorologicznej.

Było też sporo sprzecznych wniosków: o likwidację fontanny i jej pozostawienie, o przesunięcie pomnika Piłsudskiego, jak i o to, by go nie ruszać. Nie ma też jednomyślności, co do tego, czy deptak powinien sięgać ul. 3 Maja.

Padła nawet propozycja, by na placu posadzić choinkę, która mogłaby być ubierana na czas Bożego Narodzenia, by nie urządzać tu jakichkolwiek imprez z głośną muzyką. A nawet propozycje, by zmienić nazwę pl. Litewskiego.

Ostateczny spis wymagań stawianych projektantom i tak sporządzą miejscy urzędnicy. Na razie Ratusz deklaruje m.in. przedłużenie deptaka, pozostawienie pomników na swoim miejscu i zamknięcie dla ruchu uliczki wzdłuż budynków UMCS. Plac ma być przebudowany do 2014 r.
Czytaj więcej o:
Ość
ja
m
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ość
Ość (19 września 2012 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TYLKO NIE PARKING ANI GALERIA!!! Przecież śródmiescie ma byc zamknięte dla ruchu samochodowego...
I nie likwidujcie fontanny - przebudować ją trzeba, uatrakcyjnić, można robic od czasu do czasu jakieś pokazy wodne (podswietlenie kolorowymi reflektorami, zmienne strumienie wody...)
zróbcie z tego miejsca obszar, na którym Z PRZYJEMNOSCIĄ bedą spotykać się ludzie ciepłymi wieczorami (jak i przez cały dzień), taki, w sumie skromny siłą rzeczy - fragmencik relaksu, zieleni, ławek, na których można chwilę odpocząc od rozpalonych murów, wszechobecnych nachalnych reklam i gonitwy codziennej po urzedach, bankach i GALERIACH.
ZIELEŃ, DRZEWA, ławki pod drzewami, fontanna (uatrakcyjniona) niewielki odgrodzony, ale blisko fontanny - placyk zabaw dla dzieci (TAK, TAK, własnie taki placyk - żeby dzieci, ciągnięte niejednokrotnie "na siłę" za rodzicami podczas załatwiania różnych spraw i zakupów - jakze częsty widok - też miały chwilę oddechu i zabawy...) - MIEJSCE DLA LUDZI, chwili wytchnienia... PRECZ Z KOMERCJĄ chociaż tu! Macie jej do woli opodal. Kto ją UWIELBIA, ma gdzie łazić.
Co do deptaka - było mnie dotąd obojetne - ale teraz, kiedy padła propozycja parkingu i następnego potworka w postaci kolejnej galrii handlowej - TAK, jak najbardziej TAK - deptak powinien sięgać do 3 Maja! Nie sadzę, aby specjalnie to zakłóciło komunikację w śródmieściu, ten kawałek Krakowskiego śmiało mozna odciąć, ruch z i do Narutowicza skierować przez Kołłątaja, a ponieważ planuje się z placu uczynic takze miejsce zgromadzeń z okazji różnych OKAZJI - dodatkowa przestrzeń, po której teraz blachosmrody jeżdżą - bardzo się przyda. Będzie taki podział placu na część "relaksową" i - oficjalną, pomniki przecież już stoją, tablice wmontowane w mury okoliczne są (i może byc wiecej, murów nie zabraknie) - można "święcić" różniste rocznice do woli bez dezorganizacji ruchu samochodowego.
Taksówkarze spod hotelu się przeniosą na zamknietą jednostronnie ulicę Kościuszki obok obecnej lub przyszłej galerii Centrum. Od hotelu niedaleko.
I powtórzę - PRECZ Z KOMERCJĄ NA PLACU!
Rozwiń
ja
ja (19 września 2012 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
najlepiej pier..,nąć szopkę i będzie świety spokój
Rozwiń
m
m (19 września 2012 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gawiedź "projektuje"
a może morze ??
Rozwiń
Daria
Daria (19 września 2012 o 13:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja mam nadzieję, że Straż Miejska zrobi coś z młodzieżą, która prawie codziennie o 22 i po, nie daje żyć mieszkańcom okolicy deptaka przy Krakowskim Przedmieściu - grając uciążliwie na bębnach - nie wiem czy to można porównać z pięknem muzyki.
Rozwiń
poznaniak z korzeniami LB.
poznaniak z korzeniami LB. (19 września 2012 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Parking PODZIEMNY jak najbardziej bo Lublin jest ZATŁOCZONY i brak miejsc parkingowych a samochodów i gości będzie przebywać .W POZNANIU na placu Wolności zrobili Podziemny parking jest super samochody są pod placem a na plcu tyko fontanna i była strefa kibica z pojemnością 20 tys ludzi .Tam r ównież kwitnie życie kultularne i sportowe bywają mecze siatkówki plażowej -myśle że niektóre pozycje warto przenieśc do Lublina
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!