czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Co na placu przy Al. Racławickich? Pomnik rektora, ławeczka metropolity?

Autor: Dominik Smaga

Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

Pomnik pierwszego rektora KUL, czy ławeczka upamiętniająca zmarłego metropolitę lubelskiego? A może i jedno, i drugie? Z takim dylematem musi się zmierzyć Urząd Miasta, bo przybywa pomysłów na urządzenie zapuszczonego placyku przy Al. Racławickich

Skwer o którym mowa nosi imię abp. Józefa Życińskiego nadane mu uchwałą Rady Miasta z lutego 2012 r. Uchwała określa też granice skweru obejmujące zadrzewiony placyk obok parkingu hotelu Mercure (zwany nieraz „małpim gajem”) i część nowego placu przed Centrum Spotkania Kultur (druga część jest formalnie bezimienna).

Właśnie tu Katolicki Uniwersytet Lubelski zamierza upamiętnić swojego założyciela, ks. Idziego Radziszewskiego. Uczelnia chce złożyć do Rady Miasta obywatelski projekt uchwały, pod którym musi zebrać minimum tysiąc podpisów.

– W dalszym ciągu je zbieramy, mamy ich już ponad 500 – mówi Lidia Jaskuła, rzecznik KUL. – Niektóre organizacje studenckie zgłosiły chęć wyruszenia z listami w miasto. Jeśli będziemy mieli wymaganą liczbę podpisów złożymy projekt uchwały do Rady Miasta.

Na skwerku może się zrobić tłoczno, bo o upamiętnienie jego patrona, zmarłego w 2011 r. metropolity lubelskiego, zwrócił się do Ratusza miejski radny Zbigniew Ławniczak (klub PiS). W jego oficjalnym piśmie do prezydenta czytamy: „wnoszę propozycję, aby uhonorować abp. Józefa Życińskiego ławeczką pomnikową noszącą imię abp. Józefa Życińskiego. Proponuje umieszczenie ławeczki pomnikowej na placu im. abp. Józefa Życińskiego. Nazwa placu została nadana dzięki mojej inicjatywie i pomysłowi”.

– Formalnie propozycja będzie musiała zostać poddana ocenie Zespołu ds. wznoszenia pomników na terenie miasta Lublin – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Dotyczy to każdego z pomników, takie są ustalone przez miasto reguły.

– Do zadań Zespołu należy opiniowanie zasadności wzniesienia pomnika, jego lokalizacji, formy, inskrypcji i heraldyki oraz możliwości odstąpienia od przeprowadzenia konkursu na projekt pomnika, jeżeli uzna to za celowe – tłumaczy Olga Mazurek z Urzędu Miasta. Opinia zespołu trafia do Rady Miasta, gdzie zapada ostateczna decyzja w sprawie pomnika. Takie są procedury. Na razie w Ratuszu nie zaczęło się postępowanie w sprawie któregokolwiek ze wspomnianych pomników.

Choć od podjęcia uchwały nadającej skwerowi imię abp. Józefa Życińskiego minęło już trzy i pół roku, miejsce to do dziś nie doczekało się jakiejkolwiek tabliczki z nazwą.

Czytaj więcej o: Lublin Al. Racławickie
KULturalni
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Tuje, tam je
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KULturalni
KULturalni (2 października 2015 o 19:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

KURIA JEGO MAĆ! a może Poświęcić skwer dla mieszkańsów i ustawić TOY -TOYE, bo jak do tej pory to są ino TUJE!

dobry pomysł, bo jakoś nieKULturalnie będzie lać za plecami np. Arcybiskupa Życińskiego lub jakiegoś innego świetego, nie daj boże JP 2!

Rozwiń
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (2 października 2015 o 18:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA czyli PLAC (z)BAWICIELI JAK KURIA JEGO MAĆ:

Dla upamiętnienia XXXV rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC poświecił czas i na FACEBOOKU otworzył stronę – wystarczy w w wyszukiwarkę fejsa wpisać: kz nszz solidarnosc organistow (Broń Boże używać „ś”, „ć” i „ó”!!!).

Na stronie umieszczane jest całe archiwum związkowe w zakładce „INNE ALBUMY”, znajdują się też aktualizacje pod nazwą „DZIENNIK =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC”, są też materiały video wyświetlające FUNKCJONOWANIE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA od kuchni (łącznie kilkanaście tysięcy stron w JPG).

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

Tylko w październiku 2015 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum na fejsie):

1) „ECHO DNIA” z dn. 1.X.2015 r. w artyKULe: „Ksiądz z powiatu jędrzejowskiego podejrzany o gwałt na nieletniej” oPiSuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a właściwie to JEJ KONIEC!

Do znudzenia można zamieszczać pro'PO'ZY'CJE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA i na palcach (jeśli wystarczy) LICZYĆ KULejne NAJŚWIĘTSZE OFIARY PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA PUSZCZANE KANTEM czyli walone za tradycyjne „BÓG ZAPŁAĆ”.

Pozbawieni WSZELKICH UCZUĆ do ludzi z ROZBUDZONYMI MIŁOSTKAMI do gipsowych FIGUR i schizofrenicznych OBRAZÓW ODSTAWIAJĄ NIEZŁĄ SZOPKĘ na okrągło! Wciskając przy okazji KIT (z)BAWIENIA: „WIELKA JEST TAJEMNICA NASZEJ WAI(g)RY”

i tak ona wygląda, ha ha ha....

2) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 1.X.2015 r. w artyKULe: „Nie chcą finansowania lekcji religii z budżetu. Środa: Chodzi o racjonalność wydatków [VIDEO]” oPiSuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a właściwie to JEJ KONIEC!

Komu jeszcze potrzeba NAUKA BAJEK (z)BAWIENIA sprzed 2000 LAT?

Oceniając PO-PiS-y ksieŻULI, BISKUPÓW i ZAKONNIC samo nasuwa się stwierdzenie:

JAK NIE CHCESZ ŻEBY DZIECKO SIĘ PUSZCZAŁO - NIE PUSZCZAJ DZIECKA...

do kościoła!!! Ha ha ha...

Drugie podobne:

POGONIŁ CI KSIĄDZ KONIA - POGOŃ KSIEDZU KOTA!!! Ha ha ha...

Powtarzane od lat pro'PO'ZY'CJE (z)BAWIENIA dostępne są w „DZIENNIKU KZ NSZZ SOLOIDARNOSC ORGANISTÓW i ASC” z dn. 29.IX.2015 r.

Jak wygląda (w)MAWIANE (z)BAWIENIE Związek poświecił czas i przedstawił HISTORIĘ (z)BAWIENIA w obrazkach, niczym „BUBLIA” w obrazkach dostępna w każdym sklepie, w dniu 1.X.2015 r. zatytułowaną „FIKCJONARIUSZE (z)BAWIENIA” obrazującą PEDOgogiczną ROLĘ KOCIOŁA!

Czy komuś to jeszcze potrzebne?

3) „FAKT24.PL” z dn. 1.X.2015 r. w artyKULe: „Z Matką Boską na koszulce. Czy to grzech?” oPiSuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a właściwie to JEJ KONIEC!

Jak po upływie ponad 2000 lat zmieniły się ŚW.(irnięte) TEORIE (z)BAWIENIA Waty6kańskiej Szkoły Aktorskiej przedstawił ZWIĄZEK również w OBRAZKACH 29.IX.2015 r.:

- matka BOSKA z np. Karolem BOSKIEM na ręku,

- matka BOŻA z np. Jurkiem BOŻEM na ręku!

Czy to grzech (w)MAWIANY od NAJMŁODSZYCH LAT?

Dla wszystkich to oczywiście GRZECH i to śmiertelny (choć nikt do tej pory nie umarł na niego), a dla samego OJCA ŚW.(irniętego) z całą resztą Hab.(itową) (w)MAWIANA SAKRAMENTALNA DROGA (z)BAWIENIA – jak KURIA JEGO MAĆ!

4) „DZIENNIK BAŁTYCKI” z dn. 1.X.2015 r. w artyKULe: „Ksiądz biskup Zbigniew Zieliński: Przede wszystkim jestem gdańszczaninem [ROZMOWA]” oPiSuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a właściwie to JEJ KONIEC!

W świetle przedstawionych faktów (z)BAWIENIA WIELKIM WSTYDEM jest przyznanie się do samego BISKUPSTWA, nie mówiąc już o WSZĘDOBYLSKIM KAPŁAŃSTWIE (z)BAWIENIA!

Jak do tej pory żaden ksieZULEK, żeden AMINENCJA, żadna ZAKONNICA w wypowiedziach nie zauważyli, że SĄ LUDŹMI …

i zachowują się jak BYDŁO! W stosunku do ludzi – tak BY(d)ŁO, JEST i BĘDZIE! Hi hi hi...

I tak wygląda (w)MAWIANY RACHUNEK SUMIENIA za (w)MAWIANE (z)BAWIENIE,

jest to też prawdziwa SZTUKA RŻNĄĆ takiego GŁUPA w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA!

Tak wygląda OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA (w)MAWIAJĄCEGO (z)BAWIENIE!, a (z)BAWIĄ SIĘ ino AXCELENCJE, księŻULKI i ZAKONNCE ludźmi...

Lektura uzupełniająca: w GOOGLE należy wpisać:

1) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania

2) Ksiądz molestował dzieci w czasie przygotowania do pierwszej komunii

3) ksiądz zgwałcił;

4) ksiądz zabił;

5) ksiądz pobił;

6) ksiądz pedofil

7) ksiądz okradł...

8) kochanka księdza;

9) afery kościoła katolickiego;

10) ksiądz powiesił się w kościele;

11) poród na plebani; (rok 2012);

12) śmierć kleryka w kaliszu; (rok 2013);

13) śmierć kleryka w krakowie... (rok 2015);

14) zgwałcona zakonnica raport watykanu;

15) zgwałcona zakonnica

Teraz AMINENCJE, ksieŻULE, Zakonnice z Katechetami będą się ino Modlić w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA GŁOSZĄCEGO (z)BAWIENIE: „BOŻE POMÓZ”, a wykiwanym partiom politycznym pozostaje tylko wezwanie (z)BAWIENIA: „BORze pomóż”!!!

Na widok AXCELENCJI i księŻULI Kapelanów wszyscy parlamentarzyści będą witać Ich nisko: tradycyjnym „SZCZĘŚĆ BORze”!, a ksieŻULKI odpowiedzą z uśmiechem (z)BAWIENIA: „BUK ZAPŁAĆ” - i bądź tu mądry o co w tym wszystkim biega?

- O nycz innego jak ino o (z)BAWIENIE! I robienie wszystkim Wody Święconej z mózgu Ha ha ha....

Do tej pory nikt z rządu nie był w stanie ZNIEŚĆ FUNDUSZU KOŚCIELNEGO, a AXCELENCJE z ksieŻULAMI rozochocone WSZECHMOGĄCYM (z)BAWIENIEM jak nie EKSKOMUNIKUJĄ RZĄDU, to WYZYWAJĄ, że DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE!!!, a rząd z pozostałymi ludźmi JESZCZE HOJNIE ICH WYNAGRADZA FUNDUSZEM KOŚCIELNYM!

Marzy się też ksieŻULOM ponowna INKWIZYCJA, a właściwie to już TRWAJĄCA w stosunku do RZĄDU R.P., a teraz tylko rozciągająca się na MUZUŁMANÓW – EMIGRANTÓW co w efekcie doprowadzi do PiS - LAMIZACJI!

Od początku trwania inkwizycji, w którą zamieszanych było kilkudziesięciu OJCÓW ŚW.(irnietych), żaden NIE BYŁ MIŁOSIERNY i to DLA NIKOGO!!!

Niech się nikt nie łudzi, ze AMINENCJE ODPUSZCZĄ... ha ha ha...

Znany z mediów Ojciec KLIMUSZKO Czesław KLIMUSZKO z pozostałą Hierarchią (z)BAWIENIA nie widzi w swoich APOKALIPTYCZNIE SCHIZOFRENICZNYCH wizjach rzeczywistego obrazu NAJŚWIĘTSZEJ OJCZYZNY, do której idą już ponad 2000 lat i dojść nie mogą!

Jednego nie przewidzieli, że LUDZIE Ich ROZPRACUJĄ - „TERAZ ALBO NIGDY”!

Po dojściu do władzy PiS-u wykorzystywanego jako SŁUPY MAFIJNE NA DRODZE (z)BAWIENIA

CZARNI ZAPANUJĄ NAD WSZYSTKIM, a znane powiedzonko: „JAK BÓG DA” zmieni się na: „JAK PiS DA” i to będzie CUD!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Tuje, tam je
Tuje, tam je (2 października 2015 o 18:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

KURIA JEGO MAĆ! a może Poświęcić skwer dla mieszkańsów i ustawić TOY -TOYE, bo jak do tej pory to są ino TUJE!

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 17:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko będzie lepsze od obecnego syfu. Fatalna sprawa, że teraz kiedy służył jak ważny skrót na trasie miasteczko-centrum, nie został w ogóle zagospodarowany i ludzie brodzą po błocie, w ciemności.
Rozwiń
gr
gr (2 października 2015 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

na kul jest zbiorowe zbieranie podpisów przez pracowników a przeciez w planach pomnik radziszewskiego mial stac na dachu parkingu

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!