piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Co się stanie z klubem Tektura? Będzie spotkanie z prezydentem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2012, 15:00
Autor: DOMINIK SMAGA

W zeszłym roku Tektura w swojej siedzibie przygotowała 60 koncertów, na których wystąpiło 168 zespoł
W zeszłym roku Tektura w swojej siedzibie przygotowała 60 koncertów, na których wystąpiło 168 zespoł

W poniedziałek będą się ważyć losy klubu Tektura. Z jego działaczami rozmawiać ma prezydent Lublina. Miasto chce, by wyprowadzili się z ul. Sieniawskiej. Oni chcą tu pozostać. Tymczasem obrońcy klubu zwierają szeregi.

Tektura formalnie nie jest najemcą należącego do Zarządu Nieruchomości Komunalnych budynku przy Wieniawskiej 15a. Umowę z ZNK miało stowarzyszenie Sztukon, które tylko użyczyło pomieszczeń. Ale umowa już wygasła, a ZNK chce opróżnić budynek.

Klub miał też zaległości czynszowe, ale zdołał je spłacić, m.in. dzięki spontanicznym akcjom takim jak sprzedaż koszulek. Zbiórkę na rzecz największego lubelskiego ośrodka kultury alternatywnej zorganizował zbliżony charakterem ośrodek we Wrocławiu i jeden z klubów w Krakowie.

Ale ZNK ma też inny argument: zły stan budynku. – Nadal nie dostaliśmy pisma, które by to potwierdzało, choć o nie prosiliśmy – twierdzi tymczasem Szymon Pietrasiewicz, jeden z dowodzących Tekturą.

– Aktualnej ekspertyzy nie mamy – przyznaje Artur Cichoń, rzecznik ZNK. – Mamy starą, sprzed 10 lat, która już wtedy mówiła, że budynek wymaga remontu. Zatrudniamy też ludzi z odpowiednimi uprawnieniami, którzy byli w tym obiekcie, między innymi w październiku o ocenili stan budynku jako zły.

Urzędnicy twierdzą, że gmach przy Wieniawskiej i tak nie nadawałby się do organizacji imprez. – Chociażby z racji nieodpowiednich dróg ewakuacyjnych – mówi Cichoń. – Wyjścia mamy aż trzy. Poza tym jest wiele starych obiektów, które nie spełniają przepisów i nadal prowadzona jest w nich działalność – odpowiada Pietrasiewicz.

Miasto deklaruje, że przekaże Tekturze inny budynek, dawne warsztaty przy ul. Długiej. Ale działacze klubu twierdzą, że te pomieszczenia im nie odpowiadają. – Ale chodzi nam o inny budynek, znajdujący się tuż obok – dziwi się Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Jest w nim m.in. sala na 150 osób.

– Jak może chodzić o inny budynek, skoro zaprowadzili mnie tam sami urzędnicy? – pyta Pietrasiewicz.

Dzisiaj działacze klubu mają rozmawiać z prezydentem o przyszłości Tektury. Najbardziej satysfakcjonowałaby ich możliwość pozostania przy Wieniawskiej. Ale deklarują też, że są gotowi zaakceptować także inne lokalizacje, pod warunkiem, że nie będą odległe od centrum i będą nadawać się do organizacji wydarzeń, które zwykle odbywają się w Tekturze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Przemek Leniak
Boryna
kolka
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Przemek Leniak
Przemek Leniak (2 stycznia 2012 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Agata co szczujesz?
może by tak najpierw dupek Pietrasiewicz wreszcie uporządkował sprawy prawne tektury a nie stawiał jak ma w swym ksieciowskim zwyczaju warunki i żądania
wnerwia mnie ta roszczeniowość ludzi którzy nie maja na tyle przyzwoitości by płacić czynsz za lokal który zajmują przecie bezprawnie...
to że sa to dzieci lokalnych kacyków nie czyni z nich ani artystów ani żadnych animatorów kultury
ty zaś Agatko jako tez przecie córka nie byle jakiego urzędnika mogłabyś zachować tez odrobinę przyzwoitości w tej swojej obronie podobnych tobie dzieci lokalnych włodarzy
doprawdy warto by było może wyjaśnić mieszkańcom lublina czemu maja sie dokładać do waszych nekrofilskich zabaw z których tak dumni jesteście
Rozwiń
Boryna
Boryna (1 stycznia 2012 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='folkatka' timestamp='1325442986' post='577426']
Jeszcze zadnego postu z rytualnymi stwierdzeniami o
"lewackiej melinie", "brudasach", "narkomanach" etc. ? Gdzie sie podział "Prawdziwy Polak"?? Odsypia sylwestra w dalszym ciągu?
[/quote]
Siedziba a zarazem sztab dla odradzającej się HA-SZOMER HA-CAIR podstawowym i priorytetowym zadaniem dla Żuka postawionym przez klan Pietrasiewiczów.
Rozwiń
kolka
kolka (1 stycznia 2012 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łagiewnicka/Jakubowicka na Chajdowie - tam byłaby najlepsza lokalizacja dla nich
Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2012 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O rety. Smutno to przyznać mnie stałemu czytelnikowi ale DW systematycznie obniża poziom.
Przecież nawet ja z 50 tką na karku wiem, że tzw klub "tektura" mieście się przy ul.Wieniawskiej a nie Sieniawskiej.
Nawet jeśli to zwykłe przejęzyczenie to zdarzają się one w mojej gazecie zbyt często a Dziennik zdecydowanie przegrywa z "Gazetą Wyborczą" i "kurierem". Przykre.
Rozwiń
folkatka
folkatka (1 stycznia 2012 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze zadnego postu z rytualnymi stwierdzeniami o
"lewackiej melinie", "brudasach", "narkomanach" etc. ? Gdzie sie podział "Prawdziwy Polak"?? Odsypia sylwestra w dalszym ciągu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!