Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2012 r.
19:36
Edytuj ten wpis

Co z dodatkowym pasem na Filaretów?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
Robotników ani śladu. (Jacek Świerczyński)
Robotników ani śladu. (Jacek Świerczyński)

Pojutrze miał być gotowy nowy pas do skrętu z ul. Filaretów w Głęboką. Ratusz nadal trzyma się tego terminu. Zapewnia nawet, że na miejscu są robotnicy, choć trudno ich tam spotkać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na budowę dodatkowego pasa robotnicy dostali mało czasu, ale magistrat zapewniał, że zdążą. Do zeszłego piątku miał powstać nowy chodnik, trakcja trolejbusowa miała być trafić na nowe słupy, a stare miały być usunięte. Wczoraj miało się zacząć poszerzanie jezdni. Ratusz deklarował, że prace przyspieszą z chwilą ocieplenia.

Ale wczoraj nie było ani chodnika, ani nowych słupów. – Aktualnie są wykonywane przewierty pod kable energetyczne – zapewniał nas przed południem Karol Kieliszek z Kancelarii Prezydenta miasta. Takie informacje dostał z Zarządu Dróg i Mostów. Tam te zapewnienia miały trafić od wykonawcy robót. Tyle że wczoraj rano po raz kolejny nie było tam widać ani jednego robotnika. Pytaliśmy w Ratuszu, czy ktoś sprawdza, co się dzieje na miejscu. – Wyznaczony jest inspektor nadzoru.

Dopiero po naszych pytaniach urzędnicy obejrzeli ul. Filaretów. – Faktycznie, prace nie były prowadzone – przyznaje Kieliszek. – Wezwaliśmy wykonawcę robót do złożenia wyjaśnień. My mamy podpisaną umowę, z której wynika, że prawoskręt powinien zostać zbudowany do 20 grudnia i tego terminu się trzymamy. Nie jest tak, że pogoda przez cały czas uniemożliwiała prowadzenie robót. Były cieplejsze dni i prace można było podgonić.

– W tej chwili są warunki zimowe i nie możemy prowadzić robót – stwierdza Grzegorz Bielawski, dyrektor techniczny Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lublinie. To właśnie ta firma podjęła się robót, wiedząc, że termin ich ukończenia wyznaczony jest na 20 grudnia. Ma dostać za to 1,16 mln złotych.

KPRD znalazło się w gronie pięciu najgorszych firm z rankingu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która badała jakość robót (styczeń–listopad br.) prowadzonych na jej zlecenie. W przypadku KPRD wymogów nie spełniało blisko 27 proc. próbek pobranych na budowach.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gośka / 18 grudnia 2012 o 20:27
ja mam wrażenie, że miasto celowo wybiera nieudolne, nierzetelne firmy aby nie płacić/żądać kar finansowych za niewywiązanie się z umowy.  przykład? spartaczenie przystanków. może dziennikarze podchwycą temat i przeprowadzą małe "dochodzenie"?
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 o 13:40
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
q. / 18 grudnia 2012 o 12:59
Jak się robi przetarg na roboty przed zimą to wiadomo, że tak się musi skończyć. Za pomysł aby w tym terminie zaczynać roboty drogowe ktoś powinien odpowiedzieć karnie nie wspominając już o dyscyplinarce z pracy. Nawet gdyby udało im się zrobić pas to mam pytanie do fachowców: ile to partanina wytrzyma? do wiosny? Dziwię się, że jakaś firma podpisała umowę na tę robotę. Ciekawi mnie również czy zostaną naliczane kary pieniężne za niedotrzymanie terminu umowy. A tak poza tym. Ten przetarg powinien sprawdzić Prezes UZP bo pewnie w SIWZ były wpisane same głupoty.
Pozdrawiam serdecznie.
Jak się robi przetarg na roboty przed zimą to wiadomo, że tak się musi skończyć. Za pomysł aby w tym terminie zaczynać roboty drogowe ktoś powinien odpowiedzieć karnie nie wspominając już o dyscyplinarce z pracy. Nawet gdyby udało im się zrobić pas to mam pytanie do fachowców: ile to partanina wytrzyma? do wiosny? Dziwię się, że jakaś firma podpisała umowę na tę robotę. Ciekawi mnie również czy zostaną naliczane kary pieniężne za niedotrzymanie terminu umowy. A tak poza tym. Ten przetarg powinien sprawdzić Prezes UZP bo pewnie w SIWZ były wp... rozwiń
Avatar
iya / 18 grudnia 2012 o 12:25
wykonywanie takich prac w tych warunkach świadczy tylko wyłącznie o głupocie urzędników i durnocie wykonawcy który chyba nie ma zielonego pojęcia o takich pracach i nie odróżnia lata od zimy.
Avatar
ja / 18 grudnia 2012 o 09:48
Chyba nie do końca jest tak jak podają urzednicy, sąw umowie zapisy wyraźnie mówiące w jakich warunkach i przy jakich temperaturach będą prowadzone prace. Należy zwrócić równiez uwagę, iż zapowiedzi na realizację tego zadania były już na początku roku 2012 a przetarg rozstrzygnięto prawie na koniec listopada. Czyż to nie powinno być przedmiotem głębokiego zastanowienia się ????? Proces osiągnięcia wytrzymałości fundamentów pod słupy trakcji trolejbusowej to przeciaż 28 dni, oczywiście po około 7 dniach uzyskane będzie około 70 % wytrzymałości, Ponad to już kilka nocy jak i dni było z temperaturą poniżej -10 st. Celcjusza i praktycznie przez cały czas utrzymuje się temperatura ujemna. Zastanawiające jest więc, że wszyscy chcą mieć zadanie zrealizowane zgodnie z obowiązującymi prawem przepisami nie do końca zważając uwagę na czas i warunki panujące na zewnątrz. W tabelkach wszystko pięknie może i wygląda !!!!!!
Chyba nie do końca jest tak jak podają urzednicy, sąw umowie zapisy wyraźnie mówiące w jakich warunkach i przy jakich temperaturach będą prowadzone prace. Należy zwrócić równiez uwagę, iż zapowiedzi na realizację tego zadania były już na początku roku 2012 a przetarg rozstrzygnięto prawie na koniec listopada. Czyż to nie powinno być przedmiotem głębokiego zastanowienia się ????? Proces osiągnięcia wytrzymałości fundamentów pod słupy trakcji trolejbusowej to przeciaż 28 dni, oczywiście po około 7 dniach uzyskane będzie około 70 % wytrzymałośc... rozwiń
Avatar
MIESZKANIEC / 18 grudnia 2012 o 09:43
[size=5]A JA MAM PYTANIE DO URZĘDNIKÓW. CZY NIE DAŁOBY SIĘ ZAKAZAĆ PARKOWANIA WZDŁUŻ WILEŃSKIEJ? WTEDY PORANNE KORKI W KIERUNKU PAGI ZNIKNĘŁYBY PO PROSTU:):) BO POJAWIŁBY SIĘ DODATKOWY (DRUGI) PAS RUCHU, KTÓRY OBECNIE NIENATURALNIE JEST PRZERWANY NA DŁUGOŚCI OWEGO PARKINGU!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
fiej / 18 grudnia 2012 o 09:38
Ale dramat. W kraju takim jak Japonia, w przyszłą sobotę byłby pogrzeb inspektora nadzoru i tego Pana od dezinformacji - i czytalibyśmy o sepuku popełnionym przez ludzi honoru i cytowali listy w których przepraszają, że zmarnowane zostały publiczne pieniądze i dobro obywateli.A tu, szkoda gadać.
Przy S17 prace trwają non-stop, na dworze -10stC a tu koparki, wywrotki, wzwyżki, dźwigi - aż miło patrzeć. A tu proszę, bezczelna firma stwierdza, że jak na dworze zimno to oni biorą kapelusz i kapotę i pie..olą robotę.
Avatar
MARCIN / 18 grudnia 2012 o 09:26
HAHAHAHAHAHAHAHAH a mówiłem HAHAHAHAHAHAHAHA ŻE NIC Z TEGO NIE BEDZIE I CO MIALEM RACJE HEH JEBA.. KRAJ JEBA.I POLITYCY, KRADNIJCIE DALEJ PCHAJCIE SIE NA STOŁKI ,KASA KASA KASA KASA, SPRZEDAWCZYKI KRAJU, NIBY PATRIOCI A PÓŁ RODZINY SIEDZI NA STOŁECZKACH W PAŃSTWOWYCH FIRMACH, SZKODA MI CIE POLSKO PRZEPRASZAM DZIADKA KTÓRY TERAZ PEWNIE SIE PRZEKRECA W GROBIE BO WALCZYŁ ZE SZKOPEM I RUSKIM.
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 o 09:22
[quote name='comprehend eptala' timestamp='1355818374' post='710850']
Wychodzi na to że najlepiej nic nie robić jak za prezydenta PiS-ora.Wtedy nikt nie rozlicz z terminów i klawo jest.Można uprawiać turystykę.
[/quote]Tylko za AWSu było podobnie...
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 o 09:21
Już pora by w końcu ktoś zaczął ponośić odpowiedzialność za to czego nie robi,albo nie zrobił.!
Avatar
gośka / 18 grudnia 2012 o 20:27
ja mam wrażenie, że miasto celowo wybiera nieudolne, nierzetelne firmy aby nie płacić/żądać kar finansowych za niewywiązanie się z umowy.  przykład? spartaczenie przystanków. może dziennikarze podchwycą temat i przeprowadzą małe "dochodzenie"?
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 o 13:40
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
q. / 18 grudnia 2012 o 12:59
Jak się robi przetarg na roboty przed zimą to wiadomo, że tak się musi skończyć. Za pomysł aby w tym terminie zaczynać roboty drogowe ktoś powinien odpowiedzieć karnie nie wspominając już o dyscyplinarce z pracy. Nawet gdyby udało im się zrobić pas to mam pytanie do fachowców: ile to partanina wytrzyma? do wiosny? Dziwię się, że jakaś firma podpisała umowę na tę robotę. Ciekawi mnie również czy zostaną naliczane kary pieniężne za niedotrzymanie terminu umowy. A tak poza tym. Ten przetarg powinien sprawdzić Prezes UZP bo pewnie w SIWZ były wpisane same głupoty.
Pozdrawiam serdecznie.
Jak się robi przetarg na roboty przed zimą to wiadomo, że tak się musi skończyć. Za pomysł aby w tym terminie zaczynać roboty drogowe ktoś powinien odpowiedzieć karnie nie wspominając już o dyscyplinarce z pracy. Nawet gdyby udało im się zrobić pas to mam pytanie do fachowców: ile to partanina wytrzyma? do wiosny? Dziwię się, że jakaś firma podpisała umowę na tę robotę. Ciekawi mnie również czy zostaną naliczane kary pieniężne za niedotrzymanie terminu umowy. A tak poza tym. Ten przetarg powinien sprawdzić Prezes UZP bo pewnie w SIWZ były wp... rozwiń
Avatar
iya / 18 grudnia 2012 o 12:25
wykonywanie takich prac w tych warunkach świadczy tylko wyłącznie o głupocie urzędników i durnocie wykonawcy który chyba nie ma zielonego pojęcia o takich pracach i nie odróżnia lata od zimy.
Avatar
ja / 18 grudnia 2012 o 09:48
Chyba nie do końca jest tak jak podają urzednicy, sąw umowie zapisy wyraźnie mówiące w jakich warunkach i przy jakich temperaturach będą prowadzone prace. Należy zwrócić równiez uwagę, iż zapowiedzi na realizację tego zadania były już na początku roku 2012 a przetarg rozstrzygnięto prawie na koniec listopada. Czyż to nie powinno być przedmiotem głębokiego zastanowienia się ????? Proces osiągnięcia wytrzymałości fundamentów pod słupy trakcji trolejbusowej to przeciaż 28 dni, oczywiście po około 7 dniach uzyskane będzie około 70 % wytrzymałości, Ponad to już kilka nocy jak i dni było z temperaturą poniżej -10 st. Celcjusza i praktycznie przez cały czas utrzymuje się temperatura ujemna. Zastanawiające jest więc, że wszyscy chcą mieć zadanie zrealizowane zgodnie z obowiązującymi prawem przepisami nie do końca zważając uwagę na czas i warunki panujące na zewnątrz. W tabelkach wszystko pięknie może i wygląda !!!!!!
Chyba nie do końca jest tak jak podają urzednicy, sąw umowie zapisy wyraźnie mówiące w jakich warunkach i przy jakich temperaturach będą prowadzone prace. Należy zwrócić równiez uwagę, iż zapowiedzi na realizację tego zadania były już na początku roku 2012 a przetarg rozstrzygnięto prawie na koniec listopada. Czyż to nie powinno być przedmiotem głębokiego zastanowienia się ????? Proces osiągnięcia wytrzymałości fundamentów pod słupy trakcji trolejbusowej to przeciaż 28 dni, oczywiście po około 7 dniach uzyskane będzie około 70 % wytrzymałośc... rozwiń
Avatar
MIESZKANIEC / 18 grudnia 2012 o 09:43
[size=5]A JA MAM PYTANIE DO URZĘDNIKÓW. CZY NIE DAŁOBY SIĘ ZAKAZAĆ PARKOWANIA WZDŁUŻ WILEŃSKIEJ? WTEDY PORANNE KORKI W KIERUNKU PAGI ZNIKNĘŁYBY PO PROSTU:):) BO POJAWIŁBY SIĘ DODATKOWY (DRUGI) PAS RUCHU, KTÓRY OBECNIE NIENATURALNIE JEST PRZERWANY NA DŁUGOŚCI OWEGO PARKINGU!!!!!!!!!!!!!!!!!![/size]
Avatar
fiej / 18 grudnia 2012 o 09:38
Ale dramat. W kraju takim jak Japonia, w przyszłą sobotę byłby pogrzeb inspektora nadzoru i tego Pana od dezinformacji - i czytalibyśmy o sepuku popełnionym przez ludzi honoru i cytowali listy w których przepraszają, że zmarnowane zostały publiczne pieniądze i dobro obywateli.A tu, szkoda gadać.
Przy S17 prace trwają non-stop, na dworze -10stC a tu koparki, wywrotki, wzwyżki, dźwigi - aż miło patrzeć. A tu proszę, bezczelna firma stwierdza, że jak na dworze zimno to oni biorą kapelusz i kapotę i pie..olą robotę.
Avatar
MARCIN / 18 grudnia 2012 o 09:26
HAHAHAHAHAHAHAHAH a mówiłem HAHAHAHAHAHAHAHA ŻE NIC Z TEGO NIE BEDZIE I CO MIALEM RACJE HEH JEBA.. KRAJ JEBA.I POLITYCY, KRADNIJCIE DALEJ PCHAJCIE SIE NA STOŁKI ,KASA KASA KASA KASA, SPRZEDAWCZYKI KRAJU, NIBY PATRIOCI A PÓŁ RODZINY SIEDZI NA STOŁECZKACH W PAŃSTWOWYCH FIRMACH, SZKODA MI CIE POLSKO PRZEPRASZAM DZIADKA KTÓRY TERAZ PEWNIE SIE PRZEKRECA W GROBIE BO WALCZYŁ ZE SZKOPEM I RUSKIM.
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 o 09:22
[quote name='comprehend eptala' timestamp='1355818374' post='710850']
Wychodzi na to że najlepiej nic nie robić jak za prezydenta PiS-ora.Wtedy nikt nie rozlicz z terminów i klawo jest.Można uprawiać turystykę.
[/quote]Tylko za AWSu było podobnie...
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 o 09:21
Już pora by w końcu ktoś zaczął ponośić odpowiedzialność za to czego nie robi,albo nie zrobił.!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię
galeria

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię 0 0

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zorganizowała casting dla studentów i absolwentów, którzy chcieliby swoim wizerunkiem promować uczelnię i Lublin.

Rajd Nadwiślański 2018. Nie dostali zgody na wykorzystanie Areny Lublin, wracają do Puław
galeria

Rajd Nadwiślański 2018. Nie dostali zgody na wykorzystanie Areny Lublin, wracają do Puław 0 1

Po roku przerwy, Rajd Nadwiślański wraca na swoje miejsce. Miłośnicy moto-sportu już w czerwcu będą mieli okazję kibicować zawodnikom na odcinku specjalnym w centrum miasta, a także przyglądać się pracy mechaników w parku maszynowym przy PPNT

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie
2 maja 2018, 15:30

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 2 maja o godz. 15.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w Nałęczowie (al. Lipowa 6) odbędzie się koncert Grzegorza Kloca z zespołem.

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur
28 kwietnia 2018, 10:00

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na pokazy florystyczne, wystawy i spotkania ze specjalistami, które odbędą się w dniach 28-29 kwietnia. Start w sobotę o godz. 10.

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują 5 1

Pierwsze wyniki wskazują na to, że na wprowadzeniu niedzielnego zakazu handlu nie straciły hipermarkety, ani małe sklepy. Nawet sieci handlowe nie mają powodów do narzekań.

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze 0 3

Ratusz powtórnie przeliczył koszty odnowy parku Ludowego. Wynik? Szacunki wzrosły o jedną trzecią, a prezydent Lublina prosi radnych o dodatkowe 9 mln zł na prace w parku, bo nie chce z nich rezygnować. Już dzisiaj w tej sprawie ma dojść do głosowania w Radzie Miasta.

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu 2 1

19-latek jadący motorowerem-samoróbką uderzył w drzewo podczas skręcania do lasu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wielkie sprzątanie w Chełmie. "Nikt nikogo do niczego nie zmusza"

Wielkie sprzątanie w Chełmie. "Nikt nikogo do niczego nie zmusza" 1 0

W najbliższy piątek przedszkolaki i uczniowie wyjdą ze swoich placówek aby posprzątać miasto. Będą zbierać śmieci w lesie Borek, w parkach, skwerach, na trawnikach, placach i ulicach, a także wokół budynków swoich szkół i przedszkoli.

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia

Puławy: Powstanie kawiarnia w Marinie? Szukają chętnych do prowadzenia 6 0

Czy na terenie puławskiej mariny w tym sezonie wreszcie pojawi się lokal gastronomiczny? Firmy zainteresowanej jego prowadzeniem szuka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cena wywoławcza - ok. 2,2 tys. zł netto miesięcznie.

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted
28 kwietnia 2018, 20:00

„Gramy dla Przemka”. Koncert charytatywny w Just Crafted 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pomoc Dla Przemka, który choruje na stwardnienie rozsiane (SM) słuchanie i odczuwanie muzyki jest jedną z form radzenia sobie z przeciwnościami losu. Aby móc funkcjonować młody mężczyzna musi być stale rehabilitowany. A to niestety kosztuje. Z pomocą przyszli przyjaciele – lubelscy muzycy. W sobotę dla niego zagrają.

Kiedy usłyszał zarzut, był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców
film

Kiedy usłyszał zarzut, był zaskoczony. Okazało się, że kilka lat temu zostawił odciski palców 7 0

O tym, że odpowiadać za swoje czyny można nawet po kilku latach przekonał się 23-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku
galeria

Jechał busem za szybko. Doprowadził do groźnego wypadku 2 1

Trzy samochody zderzyły się w środę na drodze krajowej nr 74 w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn).

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo]
galeria
film

Matura 2018 z języka polskiego. Co będzie na maturze? Lektury to nie wszystko [wideo] 0 0

– Matura z języka polskiego jest egzaminem z naszego uczestnictwa w kulturze – podkreśla Ewa Kalbarczyk, polonistka z Międzynarodowego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie i przekonuje, że powtarzając do egzaminu warto pomyśleć nie tylko o lekturach.

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie

Siedem miesięcy oczekiwania. Górnik wciąż z szansą na utrzymanie 0 0

213 dni kibice Górnika Łęczna czekali na wygraną swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Chrobrym Głogów Grzegorz Bonin i spółka wciąż mają szansę na utrzymanie bo Ruch Chorzów i Stomil Olsztyn w bezpośrednim starciu podzieliły się punktami

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań

Mieszkanie Plus w kolejnym mieście w woj. lubelskim. W urzędzie już ponad 500 podań 3 10

Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!