poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Codziennie porzucają wygodną kanapę. Oto najlepsi wolontariusze

Dodano: 4 grudnia 2016, 20:09
Autor: dad

Poznaliśmy najlepszych wolontariuszy naszego regionu. W niedzielę w Chatce Żaka odbyła się Gala Wolontariatu 2016, podczas której wręczono honorowy tytuł Wolontariusza Roku Lubelszczyzny.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Tegorocznej edycji Gali Wolontariatu przyświecały słowa papieża Franciszka o podejmowaniu dzieł miłosierdzia, pozostawieniu wygodnej kanapy na rzecz wyczynowych butów i wyruszeniu w trudną drogę niesienia pomocy innym.

Statuetkę Wolontariusza Roku Lubelszczyzny przyznano Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim za całokształt działań na rzecz lokalnej społeczności.

– To wielka radość – stwierdziła Natalia Kiszka odbierając nagrodę. – Początki naszej działalności były trudne i mieliśmy wiele obaw, jednak z Bożą pomocą da się zrobić rzeczy niemożliwe. Siły przychodzą same, potrzebne są jednak przede wszystkim chęci – dodała.

Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia działalności. Celem wolontariuszy jest pomoc osobom, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji życiowej i materialnej. Pomoc świadczona przez ochotników w domach podopiecznych i placówkach ma na celu przezwyciężanie samotności oraz wsparcie ich w życiu codziennym.

Galę Wolontariatu uświetniło widowisko artystyczne w reżyserii Marcina Wąsowskiego poprowadzone przez Justynę Domaszewicz. Każdy z nominowanych do nagrody Wolontariusza Roku otrzymał symboliczną parę butów nawiązującą do wypowiedzi papieża Franciszka.

W tym roku nominowani także byli: * wolontariusze działający przy Stowarzyszeniu Mali Bracia Ubogich za zaangażowanie na rzecz osób starszych i samotnych; * Artur Petruk za zaangażowanie na rzecz osób bezdomnych i wolontariat w projekcie „Powrót. Wparcie osób bezdomnych w readaptacji społecznej i wejściu na rynek pracy”; * wolontariusze Fundacji Restaurare Basilicam za odpowiedzialność za dziedzictwo kulturowe; * Wolontariusze Fundacji Orange za realizację projektu na rzecz podopiecznych programu „Gorący Patrol”; * Szkolny Klub Wolontariusza przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogoźnicy za działania na rzecz lokalnego środowiska; * Łukasz Halczak, Katarzyna Zawiślak, Diana Janicka, Marlena Zapalska za realizację autorskiego programu artystyczno-resocjalizacyjnego w Schronisku dla Nieletnich w Dominowie; * wolontariusze Miasta Poezji za zaangażowanie na rzecz kultury; * Ewelina Biaduń, Agnieszka Cichocka, Paweł Pelc, Bartłomiej Sobolewski za zorganizowanie obsługi wolontariackiej obchodów Światowych Dni Młodzieży w Puławach; * Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim za całokształt działań na rzecz lokalnej społeczności. 

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 grudnia 2016 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
darmowa siła robocza, a góra tyle pieniędzy garnie dla siebie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!