środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Contbus stracił koncesję na obsługę trasy Lublin-Warszawa. Za prędkość

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2011, 12:09
Autor: (p.p.)

Contbus stracił koncesję na obsługę trasy Lublin–Warszawa (Archiwum)
Contbus stracił koncesję na obsługę trasy Lublin–Warszawa (Archiwum)

Zarząd Województwa odebrał firmie Contbus koncesję na obsługę trasy Lublin–Warszawa.

W wydanym dziś oświadczeniu władz czytamy m.in., że Zarząd Województwa Lubelskiego cofnął Contbusowi zezwolenie na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym na linii komunikacyjnej Lublin-Warszawa w dniu 31 grudnia 2010 r. .

To jednak nie oznacza, że busy z logo Contbusu staną na parkingu. – Właściciel firmy może w ciągu siedmiu dni od daty wydania decyzji o cofnięciu zezwolenie złożyć skargę w tej sprawie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Tam rozstrzygną się dalsze losy decyzji Urzędu Marszałkowskiego – mówi Władysław Mitręga, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Lublinie.

Jeżeli Contbus nie złoży skargi, wówczas decyzja uprawomocni się i faktycznie jej autobusy nie będą mogły jeździć do stolicy.

To nie koniec kłopotów Contbusa

– Jesteśmy na końcowym etapie gromadzenia dokumentów, aby złożyć do prezydentowi Lublina wniosku o cofnięcie firmie Contbus licencji na przewozy pasażerskie – dodaje Władysław Mitręga, który wylicza, że tylko w 2010 roku inspektorzy nałożyli na tę firmę kary w łącznej kwocie 30 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że sprawa toczy się od kwietnia minionego roku. Wówczas na wniosek WITD Lublin Urząd Marszałkowski przeprowadził badanie czasu przejazdu na trasie Lublina–Wraszawa, którą przewoźnicy pokonywali w 2,5 godziny.

– Z ekspertyzy wykonanej na nasze zlecenie wynika, że w dni powszednie bezpieczny czas przejazdu autobusu czy busa na trasie Warszawa–Lublin to 3 godziny 20 minut. W soboty, niedziele i święta – 3 godz. – przypomina Adrianna Iwan z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, wydającego zezwolenia na przewozy pasażerskie.

Urząd jeszcze w lutym zalecił 11 przewoźnikom obsługującym trasę do stolicy, aby dostosowali rozkłady do nowych czasów przejazdu. Jedynie Contbus nie przystał na proponowane zmiany.

Contbus pod lupą ITD

Inspekcja Transportu Drogowego ustaliła, że Contbus wykonywał przewozy z przekroczeniem dopuszczalnych prędkości dla autobusów, by zrealizować kursy zgodnie z posiadanym rozkładem jazdy.

– Zarząd Województwa Lubelskiego stoi na stanowisku, że nie można tolerować sytuacji, w której realizacja kursów, nawet jeśli jest ona zgodna z rozkładem jazdy (stanowiącym załącznik do zezwolenia) stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia przewożonych pasażerów oraz radykalnie wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Permanentne nieprzestrzeganie przy wykonywaniu przewozu osób powszechnie obowiązujących przepisów prawa dotyczących zasad poruszania się po drogach publicznych stanowi naruszenie warunków, na jakich uzyskane zezwolenie powinno być wykonywane – czytamy dalej w oświadczeniu Zarządu Województwa.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
barbara
seismic
mariusz
(108) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

barbara
barbara (28 grudnia 2012 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komuś pewnie zależy na tym by tak duża firma jak Contbus zaprzestała świadczenie usług, to ogromna konkurencja dla nie jednego przewoźnika. Mnie jako klientki nie stracicie:-)
Rozwiń
seismic
seismic (31 sierpnia 2011 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie za przeproszeniem pierdzielenie.
To niby czym jechać, pkp za 37zł? Plus na dworzec autobus.
Jak się nie ma co się lubi ...
Rozwiń
mariusz
mariusz (24 marca 2011 o 07:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to nie do pomyslenia!! jak ktos nie ma kata w banku to nie ma szansy na dojechanie do warszawy a co mowiac na zdazenie na samolot.wstyd i hanba powinni zMknac ta firme. zero respektu dla ludzi ktorym zalezy na czasie!!!!!!
Rozwiń
Tomek
Tomek (9 lutego 2011 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Contbus: Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę odradzał.
Rozwiń
gOśĆ
gOśĆ (10 stycznia 2011 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#0000FF"][size="5"]W powyższym artykule pojawiło się kilka błędów.[/size][/color]

[size="3"]
To jednak nie oznacza, że busy z logo Contbusu staną na parkingu. – Właściciel firmy może w ciągu siedmiu dni od daty wydania decyzji o cofnięciu zezwolenie złożyć skargę w tej sprawie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Tam rozstrzygną się dalsze losy decyzji Urzędu Marszałkowskiego – mówi Władysław Mitręga, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Lublinie.


Autor tekstu dołączył do artykułu wypowiedź Pana Władysława Mitręgi. Niestety cytowana wypowiedź Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego zawiera poważny błąd w zakresie terminu i momentu rozpoczęcia jego biegu w procedurze odwoławczej w postępowaniu administracyjnym.


W tekście możemy wyczytać między innymi, że właściciel Contbusa ma 7 dni od daty wydania decyzji na złożenie odwołania.[/size]

[size="4"]Tymczasem kodeks postępowania administracyjnego w art. 129. § 2 stanowi, że [color="#FF0000"]"odwołanie wnosi się w terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie".[/size]
[/color]

[size="4"]Czyli nie 7 dni, tylko 14 dni i nie od dnia wydania decyzji, lecz od dnia doręczenia decyzji stronie.[/size]


[size="3"]Jeżeli jest to pomyła pana Mitręgi, to sugeruję panu inspektorowi konsultować i dobrze przemyśleć wszelkie swoje wystąpienia publiczne, gdyż w przeciwnym wypadku mamy takie kwiatki jak powyżej. Takie pomyłki dowiedzą niewiedzy godzą w powagę urzędu i stanowiska, które Pan Mitręga zajmuje. [/size]


Nie po raz pierwszy okazuje się, że ITD nie zna prawa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (108)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!