wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Coraz większe zainteresowanie kremacją. Kościelne trendy i produkty na targach Lubsacro

Dodano: 28 września 2016, 19:59
Autor: Daniel Drob

Blisko 70 wystawców prezentuje się na tegorocznych targach Lubsacro. Swoje produkty i usługi prezentują firmy ściśle związane z działalnością duchownych i takie, które swoją ofertę kierują do wszystkich.

Tłumów podczas pierwszego dnia Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów Lubsacro nie było. Między stoiskami przechadzały się pojedyncze osoby, przystając jedynie na krótką chwilę przy jakichś produktach.

– Bardzo mała frekwencja, na innych targach jest dużo większe zainteresowanie – mówi pani Ewa z firmy Kate Beauty, która na targach pokazywała urządzenia do masażu. – Księża to też ludzie, oni także borykają się z różnymi schorzeniami. Fotele do masażu to profilaktyka, która wzmacnia kości.

Na Lubsacro przyjechał również Zakład Wyrobów Betonowych Trykacz (na zdjęciu), odpowiedzialny m.in. za cokół, na którym znajduje się pomnik Józefa Piłsudskiego w Lublinie. Przedstawiciele firmy z Lubartowa mieli prezentację na temat alternatywnego sposobu budowania grobów.

– Przedstawiliśmy alternatywę dla grobowców murowanych czyli grobowce monolityczne – tłumaczy Arkadiusz Woch z ZWB Trykacz. – Obecnie nie wszystkie grobowce są zgodne z normami wydanymi przez Ministerstwo Infrastruktury. Na większości cmentarzy grobowce stawiane są starym sposobem, z bloczków betonowych bądź cegieł, a następnie zalewane.
Grobowce monolityczne powstają z żelbetowych prostokątnych bloków. Pokłady na trumnę oraz komora sanitarna oddzielone są od siebie płytami stropowymi. Właśnie dzięki górnej komorze na powierzchnię nie przedostaną się żadne zapachy.

Firma z Lubartowa prezentuje również swoje kolumbaria. – Co prawda, na terenie województwa lubelskiego taki pochówek nie jest jeszcze bardzo popularną praktyką, nie mniej jednak widać wzrost zainteresowania pochówkiem urnowym – przyznaje Woch.

Według przedsiębiorcy, jednym z powodów z coraz częstszego kremowania zwłok może być... emigracja. – W momencie, gdy ktoś umiera za granicą i bliscy chcą sprowadzić zwłoki, to koszt takiego transportu np. promem bądź samochodem może, dochodzić nawet do 30 tys. zł. Kremacja zwłok na miejscu i transport urny zamknie się w kwocie ok. 2,5-3 tys.

Targi Lubsacro w halach Targów Lublin potrwają jeszcze w czwartek. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Kościół Targi Lublin Lubsacro
Ka Jan Dobrowolski
Użytkownik niezarejestrowany
KZ NSZZ
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ka Jan Dobrowolski
Ka Jan Dobrowolski (29 września 2016 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ks. Janusz zapewnie  ze swoim przydupasem Piotrusiem i przemiłą Bogusią byli pierwszymi gośćmi. Hehe..
Rozwiń
Gość
Gość (29 września 2016 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
HIT LUBSACRO- BOŻE KRÓWKI !!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC (28 września 2016 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3; 4; 5; 6 i 7 ) Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2016 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
io tak wygląda i życie wieczne a nawet zmarwychwstanie!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!