Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2015 r.
12:00
Edytuj ten wpis

COZL: Kontrowersyjna umowa podpisana, marszałek nie ma zastrzeżeń

Autor: Zdjęcie autora TOMA
1 10 A A

Marszałek województwa nie zamierza interweniować w sprawie zawarcia umowy na dostawę sprzętu do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jak pisaliśmy w poniedziałek, jedna z firm uczestniczących w przetargu zamierza skierować sprawę do sądu, zarzucając COZL zmanipulowanie przetargu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o przetarg na dostawę m. in. kolumn anestezjologicznych i chirurgicznych. Pod koniec stycznia wybrano ofertę firmy Maquet Polska. O zlecenie starały się też Promed i Dräger Polska, jednak zostały wykluczone ze względów formalnych.

Druga z firm wniosła sprzeciw do Krajowej Izby Odwoławczej, jednak odwołanie zostało odrzucone. Dräger zapowiedział złożenie zaskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Wczoraj marszałek spotkał się z dyrekcją centrum. - Skarga tej firmy wydaje się bezzasadna. Oferowany przez nią sprzęt nie spełnia wymogów określonych w specyfikacji i jego zakup mógłby zagrażać życiu pacjentów - tłumaczy Sławomir Sosnowski. - Nie mam mocy, żeby przeciwdziałać podpisaniu umowy, zwłaszcza w kontekście decyzji wydanej przez Krajową Izbę Odwoławczą - dodaje marszałek.

Tymczasem jak poinformował nas Rafał Janiszewski, rzecznik prasowy COZL, umowa z firmą Maquet Polska została już podpisana.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Dräger w pismach do marszałka i dyrekcji COZL, ich oferta została "pod fikcyjnym pretekstem niespełnienia jednego z warunków przetargu”, choć sprzęt spełniał go "z zapasem”. Podkreślają też, że zaoferowali najniższą cenę - 3 mln 390 tys. zł, podczas gdy zwycięzca za swoją aparaturę zażądał o 1 milion 757 tysięcy więcej.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 maja 2015 o 00:29
poprawka, poprawki, jednak kwotę kary dzielimy przez 2 co daje dużo do myślenia...
Avatar
Gość / 30 maja 2015 o 00:24
Poprawka, według wiarygodnego źródła kolumny miały być dostarczone do 6 marca, co daje do dnia dzisiejszego ok 85 dni opóźnienia co do kar umownych, które rzekomo miały równe dla wszystkich podwykonawców inwestora równe 0,5 % kontraktu za każdy dzień zwłoki. Kwota 5.607000 zł daje za 85 dni 2,416975... I tyle w temacie...
Avatar
Gość / 29 maja 2015 o 23:52
poza tym firma maqet nie wyrobiła się z dostawą sprzętu chyba do dzisiaj. Mieli wg. harmonogramu inwestora skończyć dostawy w kwietniu, a do tej pory nie dostarczyli wszystkiego, ciekawe czy mają naliczoną karę, bo inspektorzy od inwestora udają ślepych szukając usterek u GW żeby przedłużyć termin.... Mam nadzieję, że porokurator czeka..
Avatar
Gość / 29 maja 2015 o 23:37
Sprzęt Dragera tam jest. W postaci tzw. mostów, które są zainstalowane na poziomie +6, z niewiadomych przyczyn wyparowały z poziomu +4 i +5 gdzie zastąpiono je kolumnami maquet. TA inwestycja to porażka cirpią podwykonawcy, pacjenci, którzy są przyjmowani w skandalicznych warunkach. A ktoś odbierze premię za rzekome oddanie budynku w terminie, który się nie nadaje do użytku. Patrz - Stadion Narodowy. Katastrofa
Avatar
Gość / 11 lutego 2015 o 14:01

Już wiadomo czym zajmuje się były prezes lotniska Lublin w COZL!!!!!

Avatar
??? / 10 lutego 2015 o 21:23

Drager jest liderem wśród sprzętu tego typu więc co najmniej dziwne jest, że przetarg wygrała polska firma.

Jaka polska firma??? Maquet jest niemiecki...

Avatar
kemor / 10 lutego 2015 o 17:44

Jest to haniebna wypowiedź i bardzo nieprawdziwa, jednocześnie sugerująca jakoby to PSL tam dyrygował ! Nic bardziej mylnego ! Sprawdź firmę, która wygrała i pewne nazwiska z firmy i szpitala i gdzie ten sprzęt ma być i będziesz wiedział kto tam rozdaje, na pewno nie PSL

Avatar
inzynier / 10 lutego 2015 o 16:42

Drager jest liderem wśród sprzętu tego typu więc co najmniej dziwne jest, że przetarg wygrała polska firma.

Avatar
mysza / 10 lutego 2015 o 15:56

To, że firma, która przegrała zaoferowała najniższą cenę, nie znaczy, że powinna wygrać. W końcu zaczynamy patrzeć nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość sprzętu/usługi którą zamierzamy wybrać. 

Avatar
Czesław G. / 10 lutego 2015 o 13:43

Cały ten COZL to kwintesencja PeZeLu.

Projekt, prowadzenie inwestycji, no i te kolorki na elewacji. Tfu.

Stare ludzie na wsi mówio, i mówio prawde, to trzeba przyznać. A mówio tak: "Chłopa czy babe ze wsi wygonisz ale gumofilca z nogi nigdy nie ściągniesz. Z gumofilcem człowiek się rodzi i z gumofilcem umiera."

Avatar
Gość / 30 maja 2015 o 00:29
poprawka, poprawki, jednak kwotę kary dzielimy przez 2 co daje dużo do myślenia...
Avatar
Gość / 30 maja 2015 o 00:24
Poprawka, według wiarygodnego źródła kolumny miały być dostarczone do 6 marca, co daje do dnia dzisiejszego ok 85 dni opóźnienia co do kar umownych, które rzekomo miały równe dla wszystkich podwykonawców inwestora równe 0,5 % kontraktu za każdy dzień zwłoki. Kwota 5.607000 zł daje za 85 dni 2,416975... I tyle w temacie...
Avatar
Gość / 29 maja 2015 o 23:52
poza tym firma maqet nie wyrobiła się z dostawą sprzętu chyba do dzisiaj. Mieli wg. harmonogramu inwestora skończyć dostawy w kwietniu, a do tej pory nie dostarczyli wszystkiego, ciekawe czy mają naliczoną karę, bo inspektorzy od inwestora udają ślepych szukając usterek u GW żeby przedłużyć termin.... Mam nadzieję, że porokurator czeka..
Avatar
Gość / 29 maja 2015 o 23:37
Sprzęt Dragera tam jest. W postaci tzw. mostów, które są zainstalowane na poziomie +6, z niewiadomych przyczyn wyparowały z poziomu +4 i +5 gdzie zastąpiono je kolumnami maquet. TA inwestycja to porażka cirpią podwykonawcy, pacjenci, którzy są przyjmowani w skandalicznych warunkach. A ktoś odbierze premię za rzekome oddanie budynku w terminie, który się nie nadaje do użytku. Patrz - Stadion Narodowy. Katastrofa
Avatar
Gość / 11 lutego 2015 o 14:01

Już wiadomo czym zajmuje się były prezes lotniska Lublin w COZL!!!!!

Avatar
??? / 10 lutego 2015 o 21:23

Drager jest liderem wśród sprzętu tego typu więc co najmniej dziwne jest, że przetarg wygrała polska firma.

Jaka polska firma??? Maquet jest niemiecki...

Avatar
kemor / 10 lutego 2015 o 17:44

Jest to haniebna wypowiedź i bardzo nieprawdziwa, jednocześnie sugerująca jakoby to PSL tam dyrygował ! Nic bardziej mylnego ! Sprawdź firmę, która wygrała i pewne nazwiska z firmy i szpitala i gdzie ten sprzęt ma być i będziesz wiedział kto tam rozdaje, na pewno nie PSL

Avatar
inzynier / 10 lutego 2015 o 16:42

Drager jest liderem wśród sprzętu tego typu więc co najmniej dziwne jest, że przetarg wygrała polska firma.

Avatar
mysza / 10 lutego 2015 o 15:56

To, że firma, która przegrała zaoferowała najniższą cenę, nie znaczy, że powinna wygrać. W końcu zaczynamy patrzeć nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość sprzętu/usługi którą zamierzamy wybrać. 

Avatar
Czesław G. / 10 lutego 2015 o 13:43

Cały ten COZL to kwintesencja PeZeLu.

Projekt, prowadzenie inwestycji, no i te kolorki na elewacji. Tfu.

Stare ludzie na wsi mówio, i mówio prawde, to trzeba przyznać. A mówio tak: "Chłopa czy babe ze wsi wygonisz ale gumofilca z nogi nigdy nie ściągniesz. Z gumofilcem człowiek się rodzi i z gumofilcem umiera."

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich