wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

COZL: Kontrowersyjna umowa podpisana, marszałek nie ma zastrzeżeń

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 lutego 2015, 12:00
Autor: TOMA

Marszałek województwa nie zamierza interweniować w sprawie zawarcia umowy na dostawę sprzętu do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jak pisaliśmy w poniedziałek, jedna z firm uczestniczących w przetargu zamierza skierować sprawę do sądu, zarzucając COZL zmanipulowanie przetargu.

Chodzi o przetarg na dostawę m. in. kolumn anestezjologicznych i chirurgicznych. Pod koniec stycznia wybrano ofertę firmy Maquet Polska. O zlecenie starały się też Promed i Dräger Polska, jednak zostały wykluczone ze względów formalnych.

Druga z firm wniosła sprzeciw do Krajowej Izby Odwoławczej, jednak odwołanie zostało odrzucone. Dräger zapowiedział złożenie zaskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Lublinie.

Wczoraj marszałek spotkał się z dyrekcją centrum. - Skarga tej firmy wydaje się bezzasadna. Oferowany przez nią sprzęt nie spełnia wymogów określonych w specyfikacji i jego zakup mógłby zagrażać życiu pacjentów - tłumaczy Sławomir Sosnowski. - Nie mam mocy, żeby przeciwdziałać podpisaniu umowy, zwłaszcza w kontekście decyzji wydanej przez Krajową Izbę Odwoławczą - dodaje marszałek.

Tymczasem jak poinformował nas Rafał Janiszewski, rzecznik prasowy COZL, umowa z firmą Maquet Polska została już podpisana.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Dräger w pismach do marszałka i dyrekcji COZL, ich oferta została "pod fikcyjnym pretekstem niespełnienia jednego z warunków przetargu”, choć sprzęt spełniał go "z zapasem”. Podkreślają też, że zaoferowali najniższą cenę - 3 mln 390 tys. zł, podczas gdy zwycięzca za swoją aparaturę zażądał o 1 milion 757 tysięcy więcej.
  Edytuj ten wpis
Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 maja 2015 o 00:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
poprawka, poprawki, jednak kwotę kary dzielimy przez 2 co daje dużo do myślenia...
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2015 o 00:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poprawka, według wiarygodnego źródła kolumny miały być dostarczone do 6 marca, co daje do dnia dzisiejszego ok 85 dni opóźnienia co do kar umownych, które rzekomo miały równe dla wszystkich podwykonawców inwestora równe 0,5 % kontraktu za każdy dzień zwłoki. Kwota 5.607000 zł daje za 85 dni 2,416975... I tyle w temacie...
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2015 o 23:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
poza tym firma maqet nie wyrobiła się z dostawą sprzętu chyba do dzisiaj. Mieli wg. harmonogramu inwestora skończyć dostawy w kwietniu, a do tej pory nie dostarczyli wszystkiego, ciekawe czy mają naliczoną karę, bo inspektorzy od inwestora udają ślepych szukając usterek u GW żeby przedłużyć termin.... Mam nadzieję, że porokurator czeka..
Rozwiń
Gość
Gość (29 maja 2015 o 23:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprzęt Dragera tam jest. W postaci tzw. mostów, które są zainstalowane na poziomie +6, z niewiadomych przyczyn wyparowały z poziomu +4 i +5 gdzie zastąpiono je kolumnami maquet. TA inwestycja to porażka cirpią podwykonawcy, pacjenci, którzy są przyjmowani w skandalicznych warunkach. A ktoś odbierze premię za rzekome oddanie budynku w terminie, który się nie nadaje do użytku. Patrz - Stadion Narodowy. Katastrofa
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2015 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Już wiadomo czym zajmuje się były prezes lotniska Lublin w COZL!!!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!