środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

COZL odbiera plac budowy. Kiedy przetarg na dokończenie rozbudowy?

Dodano: 2 sierpnia 2017, 20:03

COZL. Trwa odbiór placu budowy od poprzedniego wykonawcy
COZL. Trwa odbiór placu budowy od poprzedniego wykonawcy

Najpierw inwentaryzacja, a dopiero potem nowy przetarg na dokończenie rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Do 17 sierpnia można zgłaszać oferty do przetargu, który ogłosiło Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. – To przetarg na inwentaryzację i kosztorysy inwestorskie. Jesteśmy też w trakcie przygotowywania specyfikacji do głównego przetargu na dokończenie rozbudowy szpitala – informuje Paweł Smajkiewicz, zastępca dyrektora COZL ds. inwestycyjnych. – Będziemy mogli go ogłosić po przeprowadzeniu inwentaryzacji. Trudno jest mi na razie oszacować, kiedy to nastąpi.

Jak dodaje Smajkiewicz, trwa odbiór placu budowy od poprzedniego wykonawcy. – Zostały nam przekazane klucze oraz część dokumentacji. Mamy teraz dwa tygodnie na jej przeanalizowanie i zgłoszenie ewentualnych zastrzeżeń przed kolejnym spotkaniem z wykonawcą – mówi Smajkiewicz.

Jak pisaliśmy dwa tygodnie temu, COZL nie dogadał się z poprzednim wykonawcą, mimo że konsorcjum, które odpowiadało za rozbudowę deklarowało, że w ciągu miesiąca może wrócić na plac budowy.

– Nie ma podstaw prawnych, żeby wrócić do umowy, która została obustronnie wypowiedziana – przez wykonawcę i przez COZL. Uważam, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie – komentował wówczas Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Konsorcjum, które odpowiadało za rozbudowę szpitala twierdziło, że szpital uzgodnił z nim warunki ugody, a potem się z nich wycofał. – Do uzgodnienia warunków ugody doszło 26 kwietnia. Jeden z nich dotyczył zapłacenia przez COZL około 10 milionów złotych netto (12 mln zł brutto) w związku z przedłużeniem terminu realizacji inwestycji i zapłatą za roboty dodatkowe – informował Dariusz Popiołek, wiceprezes spółki JP Contracting.pl, która należy do konsorcjum. – Dopiero 10 lipca otrzymaliśmy pismo, które świadczy o tym, że COZL uchyla się od wcześniejszych uzgodnień. W piśmie pojawia się wiele nieprawdziwych stwierdzeń, które mogą wynikać z faktu, że obecnego dyrektora nie było na spotkaniu 26 kwietnia.

– Według mojej wiedzy ze strony szpitala nikt nie podpisał ugody z konsorcjum Block. Nie ma więc sensu, żebyśmy odnosili się do jej rzekomych zapisów – mówił Kuliński.

Jak informował poprzedni wykonawca, zostały zrealizowane ponad trzy czwarte inwestycji o wartości ponad 147 milionów złotych brutto.

Przypomnijmy, że wartość całego kontraktu to ok. 195 mln zł brutto, a wartość robót do dokończenia – ok. 47 mln zł brutto.

Czytaj więcej o: Lublin COZL
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 września 2017 o 22:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak się wybiera tak firmy do realizacji to takie są efekty - to są zawodowi szulerzy
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 16:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BURaki zaorają to i zrobią pole buraczane.
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2017 o 00:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic tylko wywieźć na taczkach za bałagan zarząd województwa i tych dyrektorów ze szpitala
Rozwiń
Gość
Gość (2 sierpnia 2017 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
marszałkowi zachciało się politycznych gierek kosztem pacjentów to teraz ma chaos. nawet dyrektor górnik i pozostałych kilku innych mu nie pomogło. chorzy podziękują PSL i PO w wyborach samorządowych za to co zrobili ze szpitalem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!