Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2017 r.
17:57

COZL w mniej jaskrawych kolorach? Jest zgoda na przemalowanie budynku

0 37 A A

Budynek Centrum Onkologii zostanie przemalowany. Jeśli znajdą się na to pieniądze, to może nawet już w przyszłym roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na spotkanie w sprawie szpecącej panoramę miasta jaskrawej kolorystyki monumentalnej bryły COZL marszałek województwa Sławomir Sosnowski zaprosił przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Polskich, Rady Kultury Przestrzeni i redaktorów naczelnych lubelskich mediów. Nie zabrakło również dyrekcji placówki i autora projektu rozbudowy centrum – arch. Stefana Głaza.

Opowiedział on o tym, jak przez lata projekt się zmieniał, by docelowo z elewacji zniknęło aluminium i szkło, a obok czerwieni tycjanowskiej („był to ulubiony kolor pani dyrektor”) pojawił się kolor żółty. Efekt kłuje w oczy – i z bliska, i z daleka.

Choć rozmowa miała dotyczyć kolorystyki tej części centrum, której budowa jeszcze trwa, to nikt z obecnych nie miał wątpliwości, że do poprawki jest całość elewacji. I nie chodzi jedynie o przemalowanie tysięcy metrów kwadratowych ścian zewnętrznych.

– Kluczowy jest kolor aluminiowej okładziny kondygnacji technicznej. Gdyby nie była tak ciemna jak obecnie, to budynek nie dominowałby aż tak w przestrzeni – argumentuje arch. Grzegorz Kaczor, skarbnik lubelskiego oddziału SARP.

Marszałek Sławomir Sosnowski nie ukrywa, że temat fatalnie dobranej kolorystyki COZL od dawna leży mu na sercu. – Codziennie tamtędy przejeżdżam. Jestem otwarty na propozycje – przyznał.

I jak tłumaczy, obecnie – gdy większość problemów związanych z funkcjonowaniem i rozbudową COZL zostało już rozwiązanych – można wreszcie zająć się także tym tematem. Choć wątpliwości co do tego, kto ma płacić za błędy poprzedniej dyrekcji placówki, wcale nie zniknęły.

Inwestor (COZL) szacuje, że koszt takich prac to ok. 1,5-2 mln złotych. – Obecnie trwa inwentaryzacja inwestycji. Dziś to nasz priorytet, by oddać ją do użytku pacjentom – podkreśla także Arkadiusz Bratkowski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Przetarg na dokończenie budowy COZL dyrekcja chce ogłosić w marcu. W dokumentacji pojawi się już nowy projekt kolorystyki elewacji na budynkach powstających i tych już istniejących. Czasu, by ogłosić konkurs architektoniczny, praktycznie więc nie ma.

Przedstawiciele SARP zaproponowali więc, by nową kolorystykę opracował obecny projektant – arch. Stefan Głaz. Jego propozycje – zanim doczekają się realizacji – mają zostać też poddane społecznej ocenie w mediach.

Czy nowe, bardziej stonowane i pasujące do otoczenia kolory, otrzyma tylko powstająca część COZL, czy też całość budynku, zależy od radnych sejmiku. To oni zdecydują, czy samorząd województwa stać na taki wydatek.

Sonda: Czy należy przemalować też istniejący budynek COZL?

Liczba głosów: 1339
68.78%
Tak
29.28%
Nie
1.94%
Nie mam zdania

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:26
A moze uda sie znaleźć lepsze przeznaczenie pieniedzy niz wyrzucenie ich na przemalowanie budynku... COZL mialo miec takie dlugi, wiec moze trzebaby je najpierw splacic.. a nie myslec o zaciaganiu kolejnych zobowiazan.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:23
Lubelskie najwazniej jest bardzo bogate skoro 2 mln zl moze sobie od tak widać na zmiane koloru...
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:21
Przemalowanie to wielki koszt. Nie za darmo tego nie zrobi. Czy nie ma wazniejszych wydatkow?????!!!! Pozatym budynek teraz jest widoczny - kazdy kto udaje sie tam po raz pierwszy moze go łatwo zlokalizowac.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:15
Kłamiesz Sosnowski!!! Jak pojawił się ten ohydny kolor elewacji to na pytanie dziennikarza odpowiadałeś: "Kwestie krajobrazowe mnie nie interesują"
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 11:30
" Arkadiusz Bratkowski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia." Czy z pędzlem i wałkiem będzie mu "do twarzy"?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:25
szkaradna baba (była dyrektor) klęcząca stale u biskupów zostawiła burdel nie dość że nie umiała zarządzać, to jeszcze była bezczelna i z brakiem plastycznego smaku ... dobrze że sprawy się porządkują
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:13
szpital ma leczyć - kogo obchodzi jego wygląd zewnętrzny ????
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:12
kasy na spałatę zadlużenia i podwyżki nie ma, ale na malowanie scian elewacji to sa. Qr va co za zarzad ???
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:07
Koniecznie trzeba tą ohydną elewację przemalować a osobę odpowiedzialną za kolorystykę należy obciążyć kosztami!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 23:26
a na leczenie kasy nie ma, cozl to paskudztwo pod kazdym względem - jakości świadczen też !
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:26
A moze uda sie znaleźć lepsze przeznaczenie pieniedzy niz wyrzucenie ich na przemalowanie budynku... COZL mialo miec takie dlugi, wiec moze trzebaby je najpierw splacic.. a nie myslec o zaciaganiu kolejnych zobowiazan.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:23
Lubelskie najwazniej jest bardzo bogate skoro 2 mln zl moze sobie od tak widać na zmiane koloru...
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:21
Przemalowanie to wielki koszt. Nie za darmo tego nie zrobi. Czy nie ma wazniejszych wydatkow?????!!!! Pozatym budynek teraz jest widoczny - kazdy kto udaje sie tam po raz pierwszy moze go łatwo zlokalizowac.
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 12:15
Kłamiesz Sosnowski!!! Jak pojawił się ten ohydny kolor elewacji to na pytanie dziennikarza odpowiadałeś: "Kwestie krajobrazowe mnie nie interesują"
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 11:30
" Arkadiusz Bratkowski, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia." Czy z pędzlem i wałkiem będzie mu "do twarzy"?
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:25
szkaradna baba (była dyrektor) klęcząca stale u biskupów zostawiła burdel nie dość że nie umiała zarządzać, to jeszcze była bezczelna i z brakiem plastycznego smaku ... dobrze że sprawy się porządkują
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:13
szpital ma leczyć - kogo obchodzi jego wygląd zewnętrzny ????
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:12
kasy na spałatę zadlużenia i podwyżki nie ma, ale na malowanie scian elewacji to sa. Qr va co za zarzad ???
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 08:07
Koniecznie trzeba tą ohydną elewację przemalować a osobę odpowiedzialną za kolorystykę należy obciążyć kosztami!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 23:26
a na leczenie kasy nie ma, cozl to paskudztwo pod kazdym względem - jakości świadczen też !
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 11

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!