poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

COZL zostanie połączony ze szpitalem Jana Bożego. Będą zwolnienia nowej załogi?

Dodano: 14 lipca 2015, 13:55

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Jana z Dukli zostanie połączone ze szpitalem Jana Bożego. Dotychczasowi pracownicy nie muszą się bać o pracę. Nie wiadomo jednak, co się stanie z nową załogą COZL przyjętą od marca tego roku. Chodzi o 330 osób.

We wtorek zakończył się protest w sprawie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Decyzja o połączeniu szpitali zapadła na posiedzeniu Zarządu Województwa. – Została zaakceptowana przez dyrektorów obu placówek i związki zawodowe działające w obu szpitalach – mówi Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

W środę odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu ds. połączenia szpitali, któremu przewodniczy Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia. W zespole są także m.in. dyrektorzy obu placówek.

Kto zostanie dyrektorem połączonych szpitali? – Za wcześnie o tym mówić. Na razie możemy tylko stwierdzić, że COZL wnosi świadczenia onkologiczne i nowe wyposażenie, a szpital Jana Bożego pozostałe zakresy leczenia – zaznacza Górka.

Marszałek Sławomir Sosnowski obiecał, że nie będzie zwolnień w obu placówkach. W przypadku COZL obietnica dotyczy dotychczasowych pracowników. – Co do nowo zawartych umów – musimy im się przyjrzeć – zaznacza rzeczniczka. Dotyczy to 330 umów. W COZL pracuje 257 lekarzy i 354 pielęgniarki.

– Decyzja o połączeniu ma ułatwić pacjentom dostęp do świadczeń i zapewnić interdyscyplinarność – komentuje Rafał Janiszewski, rzecznik COZL. – Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o minusach tej sytuacji. Jest wiele aspektów organizacyjnych i prawnych, które trzeba będzie doprecyzować.

Co na to związkowcy, którzy od tygodnia protestowali w związku z brakiem kontraktu na leczenie w nowych zakresach? – Szkoda, że nie obyło się bez protestu i nie zadbano o takie rozwiązanie wcześniej. Nie żałujemy jednak, że organizowaliśmy „białe miasteczko”, mimo że część z nas musiała brać w tym celu urlopy – mówi Józef Krupa, przewodniczący „Solidarności” w COZL.

Związkowcy ze szpitala Jana Bożego na razie nie chcą komentować tego pomysłu. – Jesteśmy nim trochę zaskoczeni, ale nie nastawiamy się negatywnie. Czekamy na konkretną propozycję. Ustna koncepcja przedstawiona przez marszałka jest na razie za mało precyzyjna – zaznacza Marzena Siek, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu Jana Bożego.

– Trudno jest na razie cokolwiek komentować, bo nie wiemy, w jaki sposób odbędzie się połączenie: czy powstanie nowy podmiot, czy jeden szpital przejmie drugi – mówi Marzena Kowalczyk, dyrektor szpitala Jana Bożego. – Kiedy poznam szczegóły tego planu, będę się mogła się do niego odnieść.

Gość
Gość
Gość
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 lipca 2015 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwalili kolejowy rozwalą i resztę... PSL do wideł i gnoju nie do szpitali, PO powtarzać wszystkie klasy, łącznie z przedszkolem.
Rozwiń
Gość
Gość (15 lipca 2015 o 01:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z jaką jeszcze jednostką sł. zdrowia połączą szpital Jana Bożego? Jakiś dziwny parasol ktoś rozciąga nad tym wiekowym szpitalem. To najgorsza z decyzji naszych władz. Wszyscy czekali na nowoczesne Centrum Onkologii. Jak można było nie zabezpieczyć środków na nowo powstałą placówkę, która nie wyrosła z piątku na poniedziałek?Szkoda tylko werwy, zaparcia i determinacji pani dyrektor Onkologii. Widać, że kobieta ma "jaja".
Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2015 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miny i mimika twarzy Pań dyrektor mówią wszytsko o SATYSFAKCJI z ,, porozumienia '' ! Pamiętam radośc przewijającą z wywiadów,że nareszcie będzie gdzie !! leczyc ludzi ciężko chorych na raka, bo leżą na korytarzach a części się nie przyjmuje bo brakuje miejsc !! a teraz raptem nie ma chorych , trzeba łączyc szpitale !!- jakimi głupotami jeszcze będziemy karmieni !!!!!!!!!......żenada......ludzie uważani są za idiotów - potrzebni w dniu wyborów, aby osiągnąc stanowiska
Rozwiń
pacjent
pacjent (14 lipca 2015 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dla któego z działaczy PSL szykują C.O.Z.L.Jeszcze nie zaczął pracować,a już zadłużony.

Czy już chcą w nim zrobić muzeum lecznictwa?

Niech zapytają znachorkę z Szydłowca.

Rozwiń
Gość
Gość (14 lipca 2015 o 21:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Marszałek będzie osobiście przyglądał się przyjętym pracownikom .Wraca stare .Towarzysz sekretarz osobiście decydował o losach obywateli .A co z pozostałościami na Kruczkowskiego co z kraśnicką

Jak można zezwolic na zatrudnienie ponad 300 osób Skandal.Sosnowski odejdż ze stanowiska z całym zarzadem i sekretarzem nieudacznikiem

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!