Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2012 r.
14:59
Edytuj ten wpis

Cugowski popiera ACTA: To zamach na złodziejstwo

Autor: Zdjęcie autora Opr. MB
0 67 A A
Zdaniem Cugowskiego wokół ACTA zrobiła się "zawierucha" (archiwum)
Zdaniem Cugowskiego wokół ACTA zrobiła się \"zawierucha\" (archiwum)

ACTA to jest zamach, ale na złodziejstwo – uważa wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski. – Obiema rękami jestem za podpisaniem ACTA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij



- Przeczytałem ten dokument i nigdzie nie znalazłem – jak podnoszą larum internauci na różnych forach – żeby to był zamach na wolność obywatelską, na wolność internetu, etc. Owszem, to jest zamach, ale na złodziejstwo - mówi portalowi Fronda.pl wokalista Budki Suflera.

- Jeśli ścigamy tego, kto ukradł samochód, buty albo zegarek, to nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy nie ścigać tego, kto ukradł coś niematerialnego - przekonuje muzyk Budki Suflera.

Zdaniem Cugowskiego wokół ACTA zrobiła się "zawierucha", ludzie powtarzają to co usłyszeli w mediach "nie mając zielonego pojęcia" o zapisach ustawy. Dodaje, że jest mu przykro, że "nasze państwo samo nie mogło wygenerować z siebie czegokolwiek, co mogłoby ukrócić ten proceder".

Jak przekonuje muzyk, "ACTA ma na celu przede wszystkim zwalczanie podróbek i handlu podróbkami wszelkiego typu na świecie". Dodaje, że "sprawa internetu i tzw. dóbr intelektualnych jest jedynie częścią, i to niekoniecznie najważniejszą, zapisów zawartych w tym dokumencie".

Według Cugowskiego problem mogą mieć jedynie ci konsumenci, którzy do tej pory kupowali chińskie podróbki na bazarach, a teraz by mieć coś z logo Adidasa będą musieli iść do sklepu.

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wtf / 3 kwietnia 2012 o 10:37
Znowu w życiu mu nie wyyyyszłooooo???
Avatar
antol / 3 kwietnia 2012 o 09:59
Niech już się nie kompromitują ten Hołdys i [url="http://ulub.pl/ik/9/c/cugowski.html"]Cugowski[/url]...
Avatar
konkretny / 26 stycznia 2012 o 18:57
też mi się autorytet odezwał, POwcy podpisali a nawet nie wiedzą co a ten sie znawca tematu odezwał, śmiechu warte, nigdy już nie przyjdę na żaden koncert Budki Suflera, która klepie po publicznych spędach bo na płatny koncert nie wiele by poszło
Avatar
Prawda BOLI / 26 stycznia 2012 o 09:08
PROPONUJĘ AKCJE OBNIŻKI ABONAMENTU za okrojony INTERNET. Taka akcja powinna być w całej Polsce niech teraz martwią się dostawcy neta o mniejsze dochody!!
Avatar
Tutaj / 26 stycznia 2012 o 09:05
Oczywistym jest, że panowie Hołdys, Cugowski i wielu innych popierają porozumienie ACTA. Mam tylko watpliwość dlaczego tak bezkrytycznie i jednostronnie nie chcą przyjąć do wiadomosci, że rządy, wśród zapisów służących ochronie własności intelektualnej "przemyciły" paragrafy pozwalające spacyfikować pojedyncze osoby wypowiadające w internecie nieprzychylne rządom opinie, takiż blogerów i strony internetowe. Od tej chwili, w internecie, tak jak w mediach głównego nurtu bedą obowiązywać jedynie słuszne poglądy, a każde inne nie tylko nie będą dyskutowane jak przystało w prawdziwej demokracji, nie tylko jak dotąd będą dyskredytowane i obśmiewane(poprzez pejoratywne nadinterpretacyjne dookreślanie: np. moherowe berety, ciemnogród, zacofanie, nacjonalizm, faszyzm, antysemityzm itp.), każde odmienne poglądy po prostu nie będą mogły być wyrażane. I co najważniejsze nie będą mogły być rozpowszechniane informacje tzw. "drugiego obiegu" czyli takie, które powiedzmy, z różnych powodów, nie mieszczą się w ramówkach mediów głównego nurtu. Jeśli to nie jest cenzurą to co nią jest!
Mam nadzieję, że internauci będą wiedzieli jakie płyty kupować, a jakie nie, na jakie koncerty chodzić, a jakie nie powinny być "trendy".
Oczywistym jest, że panowie Hołdys, Cugowski i wielu innych popierają porozumienie ACTA. Mam tylko watpliwość dlaczego tak bezkrytycznie i jednostronnie nie chcą przyjąć do wiadomosci, że rządy, wśród zapisów służących ochronie własności intelektualnej "przemyciły" paragrafy pozwalające spacyfikować pojedyncze osoby wypowiadające w internecie nieprzychylne rządom opinie, takiż blogerów i strony internetowe. Od tej chwili, w internecie, tak jak w mediach głównego nurtu bedą obowiązywać jedynie słuszne poglądy, a każde inne nie tylk... rozwiń
Avatar
antyplatfus od dzisiaj / 26 stycznia 2012 o 08:27
Mam nadziejęze internauci NIE zapomną Platfusom tego co zrobili, Platdfusom i tym spod znaku kiniczynki, to ich prezes chwali się znajopmością internetu... dla świń. Internauci nie zapomna przy następnych wyborach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Jola / 26 stycznia 2012 o 08:15
[quote name='Bijgoraj' timestamp='1327561589' post='588438']
Hołdys to to Polskie nazwisko?? wątpię...
[/quote]
Jest takie samo polskie jak sikorski kwasnieski walesa i wiele innych,sami pejsiaśći,dlatego tak bardzo krzyczą. Ciężko nam POLAKOM już oddychać we własnym kraju.
Avatar
Jan / 26 stycznia 2012 o 08:10
[quote name='REWENT' timestamp='1327536676' post='588404']
[font="Arial"][size="5"]Najwięcej do powiedzenia mają dwa chciwe dziady:
= cugowski i hołdys, żałosne...[/size][/font]
[/quote]
To są dwaj najwięksi biedacy w tym kraju, co im niby do chleba brakuje.
Avatar
Bijgoraj / 26 stycznia 2012 o 08:06
Hołdys to to Polskie nazwisko?? wątpię...
Avatar
merro / 26 stycznia 2012 o 08:03
Hej prorocy moi z gniewnych lat
Obrastacie w tłuszcz
Już was w swoje szpony dopadł szmal
Zdrada płynie z ust
Avatar
wtf / 3 kwietnia 2012 o 10:37
Znowu w życiu mu nie wyyyyszłooooo???
Avatar
antol / 3 kwietnia 2012 o 09:59
Niech już się nie kompromitują ten Hołdys i [url="http://ulub.pl/ik/9/c/cugowski.html"]Cugowski[/url]...
Avatar
konkretny / 26 stycznia 2012 o 18:57
też mi się autorytet odezwał, POwcy podpisali a nawet nie wiedzą co a ten sie znawca tematu odezwał, śmiechu warte, nigdy już nie przyjdę na żaden koncert Budki Suflera, która klepie po publicznych spędach bo na płatny koncert nie wiele by poszło
Avatar
Prawda BOLI / 26 stycznia 2012 o 09:08
PROPONUJĘ AKCJE OBNIŻKI ABONAMENTU za okrojony INTERNET. Taka akcja powinna być w całej Polsce niech teraz martwią się dostawcy neta o mniejsze dochody!!
Avatar
Tutaj / 26 stycznia 2012 o 09:05
Oczywistym jest, że panowie Hołdys, Cugowski i wielu innych popierają porozumienie ACTA. Mam tylko watpliwość dlaczego tak bezkrytycznie i jednostronnie nie chcą przyjąć do wiadomosci, że rządy, wśród zapisów służących ochronie własności intelektualnej "przemyciły" paragrafy pozwalające spacyfikować pojedyncze osoby wypowiadające w internecie nieprzychylne rządom opinie, takiż blogerów i strony internetowe. Od tej chwili, w internecie, tak jak w mediach głównego nurtu bedą obowiązywać jedynie słuszne poglądy, a każde inne nie tylko nie będą dyskutowane jak przystało w prawdziwej demokracji, nie tylko jak dotąd będą dyskredytowane i obśmiewane(poprzez pejoratywne nadinterpretacyjne dookreślanie: np. moherowe berety, ciemnogród, zacofanie, nacjonalizm, faszyzm, antysemityzm itp.), każde odmienne poglądy po prostu nie będą mogły być wyrażane. I co najważniejsze nie będą mogły być rozpowszechniane informacje tzw. "drugiego obiegu" czyli takie, które powiedzmy, z różnych powodów, nie mieszczą się w ramówkach mediów głównego nurtu. Jeśli to nie jest cenzurą to co nią jest!
Mam nadzieję, że internauci będą wiedzieli jakie płyty kupować, a jakie nie, na jakie koncerty chodzić, a jakie nie powinny być "trendy".
Oczywistym jest, że panowie Hołdys, Cugowski i wielu innych popierają porozumienie ACTA. Mam tylko watpliwość dlaczego tak bezkrytycznie i jednostronnie nie chcą przyjąć do wiadomosci, że rządy, wśród zapisów służących ochronie własności intelektualnej "przemyciły" paragrafy pozwalające spacyfikować pojedyncze osoby wypowiadające w internecie nieprzychylne rządom opinie, takiż blogerów i strony internetowe. Od tej chwili, w internecie, tak jak w mediach głównego nurtu bedą obowiązywać jedynie słuszne poglądy, a każde inne nie tylk... rozwiń
Avatar
antyplatfus od dzisiaj / 26 stycznia 2012 o 08:27
Mam nadziejęze internauci NIE zapomną Platfusom tego co zrobili, Platdfusom i tym spod znaku kiniczynki, to ich prezes chwali się znajopmością internetu... dla świń. Internauci nie zapomna przy następnych wyborach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Jola / 26 stycznia 2012 o 08:15
[quote name='Bijgoraj' timestamp='1327561589' post='588438']
Hołdys to to Polskie nazwisko?? wątpię...
[/quote]
Jest takie samo polskie jak sikorski kwasnieski walesa i wiele innych,sami pejsiaśći,dlatego tak bardzo krzyczą. Ciężko nam POLAKOM już oddychać we własnym kraju.
Avatar
Jan / 26 stycznia 2012 o 08:10
[quote name='REWENT' timestamp='1327536676' post='588404']
[font="Arial"][size="5"]Najwięcej do powiedzenia mają dwa chciwe dziady:
= cugowski i hołdys, żałosne...[/size][/font]
[/quote]
To są dwaj najwięksi biedacy w tym kraju, co im niby do chleba brakuje.
Avatar
Bijgoraj / 26 stycznia 2012 o 08:06
Hołdys to to Polskie nazwisko?? wątpię...
Avatar
merro / 26 stycznia 2012 o 08:03
Hej prorocy moi z gniewnych lat
Obrastacie w tłuszcz
Już was w swoje szpony dopadł szmal
Zdrada płynie z ust
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 0 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 120 28

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!