sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Gala otwarcia CSK w Lublinie. Marszałek: O jakiej Polsce w ruinie mówimy? (zdjęcia)

Autor: am

- O jakiej Polsce w ruinie mówimy, kiedy możemy być w takim obiekcie? - pytał na gali otwarcia CSK marszałek Sławomir Sosnowski.

Na scenie pojawili się artyści o lubelskim rodowodzie: teatr z Gardzienic, zespół taneczny UDS, Chonabibe, sztukmistrze, Jan Kondrak i Krzysztof Cugowski z synami.

Skubas wspominał o tym, jak całkiem niedawno, bo 18 lat temu, wchodził na opuszczony plac budowy. Dziś to imponujący budynek, z piękną salą konertową. - Nie wierzę, że tu teraz jestem - stwierdził muzyk.

Na zakończenie widowiska dyrektor CSK wyjechał zapadnią ze sceny. - Spotykajmy się tutaj w duchu tolerancji, ponad podziałami - zaapelował Piotr Franaszek.

Centrum Spotkania Kultur (wcześniej Teatr w Budowie) to najdłużej trwająca inwestycja w historii miasta. Pierwszą łopatę pod budowę Teatru i Filharmonii wbito w latach siedemdziesiątych ub. wieku. Budowa gigantycznego gmachu, z największą w tej części Europy sceną obrotową, nigdy się nie zakończyła.
 
Niedokończony budynek przez 40 lat straszył i popadał w ruinę. Aż do 2007 r., kiedy władze województwa zdecydowały utworzeniu w tym miejscu Centrum Spotkania Kultur, a Fundacja Moniki i Janusza Palikotów ufundowała nagrody w konkursie na projekt architektoniczny.
 
Wystartowało 49 pracowni z Polski i z zagranicy. Wygrała koncepcja lubelskiego architekta Bolesława Stelmacha.
Użytkownik niezarejestrowany
bleee
Użytkownik niezarejestrowany
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 października 2016 o 17:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja byłam i jakoś suto stołów zastawionych nie było... co za bzdury w komentarzach.... znalazłoby się wiele imprez w tym mieście, gdzie z większe fety urządzała sobie gromadka urzędasów na otwarcie byle wystawy...Ta impreza to idealny obraz tego jak fajnie, z kulturą można otworzyć taką instytucję.
Rozwiń
bleee
bleee (7 października 2016 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A tam gdzie mieszka znaczna część mieszkańców woj. lubelskiego jest wysokie bezrobocie, bieda i niedożywienie, brak perspektyw dla młodych ....no jednym zdaniem: ,,Polska w ruinie"!
ano tak mamy i za pisu to się pogłebia
Rozwiń
Gość
Gość (7 października 2016 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kto za to zapłaci? Pan zapłaci, pani zapłaci, SPOŁECZEŃSTWO! Stoły były suto zastawione.
Rozwiń
gość
gość (3 października 2016 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za bzdury w komentarzach... wypowiadają się CI, co nie byli! Wydarzenie pierwsza klasa! Skubas i Cugowski z synami the best. Organizacja na światowym poziomie. CSK świeci przykładem, jak dobrze wykorzystać pieniądze unijne. Na imprezy ludzie przyjeżdzają z całej polski... ale ciemny lud i tak kupi propagandę PISiolandii... lepiej koncerty Zenka organizować....
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2016 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Arena, CSK, olimpijski basen a nawet obwodnica nie jest, ani miarą, ani dowodem rozwoju Lublina. To jedynie naoczny wskaźnik życia na kredyt.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!