niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Ćwiczenia polowe Polsko-Litewsko-Ukraińskiej Brygady. Piszą scenariusz

Dodano: 25 lutego 2016, 09:55
Autor: p.p.

Dowództwo brygady sprawdzało procedury w trakcie ćwiczeń Brave Band
Dowództwo brygady sprawdzało procedury w trakcie ćwiczeń Brave Band

Latem na poligonie w Nowej Dębie odbędą się pierwsze polowe ćwiczenia Polsko-Litewsko-Ukraińskiej Brygady (LITPOLUKRBRIG). Wojskowi piszą już scenariusz operacji.

Przypomnijmy, że dowództwo brygady mieści się w Lublinie. Siłą jednostki są 3 bataliony. Stronę polską reprezentuje 5 batalion strzelców podhalańskich z Przemyśla, Ukraińców – batalion aeromobilny, Litwinów – zmechanizowany. Brygadą dowodzi generał Adam Joks, jego zastępcą jest oficer ukraiński, zaś szefem sztabu Litwin.

Dowództwo jest już gotowe do działania. – Osiągnęliśmy wstępną gotowość operacyjną. Oznacza to, że stworzyliśmy strukturę LITPOLUKRBRIG i obsadziliśmy etaty wykwalifikowanym personelem. Kolejnym etapem jest opracowanie stałych procedur operacyjnych, które będą sprawdzone podczas zbliżających się wspólnych ćwiczeń poligonowych w Nowej Dębie – mówi generał brygady Adam Joks.

Brygada lub jej pododdziały, zgodą wszystkich państw założycielskich, mogą zostać przerzucone na arenę międzynarodową podczas prowadzenia operacji kryzysowych, utrzymania pokoju – to wszystko pod mandatem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

pytający
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pytający
pytający (25 lutego 2016 o 14:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pomijając zaszłości historyczne macie 100% zaufanie do ukraińskiej armii? W pełni ufacie ukraińskim wojskowym, szczególnie w pokoleniu 50+? Uważacie, że nie ma tam żadnej rosyjskiej agentury???

Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2016 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jakaś ogromna pomyłka. Rozbierają nas od środka. Dlaczego Polscy żołnierze nie pojechali na Litwę i na Litewskim poligonie nie sieją smrodu siary? Zamiast rozsiewać Polską armię za granicą to my sami sobie ściągamy obce armie. To głupie i niebezpieczne.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2016 o 12:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Fu, i już jest wpis. A jak Ci się nie podoba, to rżnij lalkę, taką sztuczną. To nie jest strata szmalu, zrozumiano!
Rozwiń
crx
crx (25 lutego 2016 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jest to najgłupszy pomysł w Europie,bo nigdy nie będzie armii ani współdziałania wojskowego tych państw.Te państwa są nam wrogie.Co gorsza na ten cel idą także nasze pieniądze.Należy to traktować w kategoriach zdrady narodowej!

Przed II WŚ ówczesna RP widziała głównego wroga w ZSRR ,natomiast przedstawiciele Rzeszy Niemieckiej balowali na polowaniach. w tym kraju... Gdy we wrześniu '39 roku wermacht ze strony słowackiej wkroczył na te tereny, to miał tak dokładne mapy ,że dęby były punktami orientacyjnymi, a wojsko polskie całkowicie było nieskuteczne , bo wcześniej odkrywało swe karty przed "przyjaciółmi z Zachodu"...!!! To tak ku przestrodze i zgadzam się z opinią .

Rozwiń
Gość
Gość (25 lutego 2016 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wysłać ich do Afganistanu i niech tam cwicza
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!