Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2016 r.
8:14

Ćwiczenia z cierpliwości dla pacjentów Instytutu Medycyny Wsi

0 7 A A

Chaos organizacyjny, kilkugodzinne oczekiwanie na zabiegi i zbyt niska temperatura w pomieszczeniach zabiegowych. Tak ośrodek rehabilitacji w Instytucie Medycyny Wsi opisuje nasza Czytelniczka.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Lekarz zapisał mi trzy zabiegi w tym kąpiel kwasowęglową. Z realizacją właśnie tego zabiegu był największy problem. Trzeba było czekać nawet 4–5 godzin – opowiada pani Anna z Lublina, która korzystała z rehabilitacji w Instytucie Medycyny Wsi. – To oczywiste, że nie czekałam na miejscu. Szłam do domu albo załatwiałam jakieś sprawy, a później wracałam na zabieg. Czasem miałam jednak tak zaplanowany dzień, że nie mogłam wrócić na rehabilitację. Dlatego dwa razy zabieg mi po prostu przepadł.

Nasza Czytelniczka ma zastrzeżenia do sposobu organizacji pracy w ośrodku rehabilitacji w IMW.

– Wiem jak mogą być planowane zabiegi, bo korzystałam też z innych lubelskich ośrodków. W instytucie panował chaos – podkreśla pani Anna. – Któregoś dnia dowiedziałam się, że została stworzona lista i godziny zabiegów się zmieniły. Nikt mnie o tym nawet nie poinformował.

To jednak nie wszystko. Zdaniem naszej Czytelniczki w pomieszczeniach zabiegowych była zbyt niska temperatura. – Przecież do niektórych trzeba się rozebrać, więc w pomieszczeniach zabiegowych powinna być utrzymana odpowiednia temperatura. Tymczasem było zimno – zaznacza kobieta. – To było uciążliwe nie tylko dla mnie, ale również dla innych pacjentów, z którymi rozmawiałam.

Tomasz Saran, kierownik ośrodka rehabilitacji w IMW przyznaje, że na zabieg kąpieli kwasowęglowej jest bardzo dużo chętnych, co mogło być powodem długiego oczekiwania.

– Nasz ośrodek jako jedyny w Lublinie dysponuje aparatem do tego zabiegu. W takich sytuacjach może się tworzyć kolejka – mówi dr Saran. – W celu poprawy organizacji zabiegów fizjoterapeuci wprowadzili wewnętrzną kolejkę. Staramy się na bieżąco informować pacjentów o takich zmianach. Nie wiem dlaczego w tym przypadku stało się inaczej.

Co z zabiegami, które przepadły naszej Czytelniczce? – Nie ma możliwości, żeby jakikolwiek zabieg przepadł. Jeśli tak się stało, to pacjent może się do mnie zgłosić i zapiszemy go na inny termin. Takie sprawy trzeba wyjaśnić indywidualnie – zapewnia dr Saran. – Co do zimnych pomieszczeń, to jest to bardzo subiektywne odczucie. Nie możemy utrzymywać wyższej temperatury niż pokojowa, bo to uniemożliwiałoby prowadzenie zajęć gimnastycznych. Do tej pory nie mieliśmy w związku tym żadnych poważniejszych skarg.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 13:07
Pan kierownik powinien wiedzieć, że w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie bez okryć (łazienki, baseny, rozbieralnie-szatnie, gabinety lekarskie gdzie pacjenci się rozbierają) temperatura powinna wynosić 24 stopnie, a w pomieszczeniach gdzie prowadzone są zajęcia gimnastyczne 16 stopni.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 11:12
półtora miesiąca czytaj ze zrozumieniem
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:53
Gościu pół roku temu na pewno nie było zimno, bo temperatura na zewnątrz była dużo wyższa niż pokojowa, to w pomieszczeniu tym bardziej musiało być ciepło.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:09
Korzystałem z usług ośrodka rehabilitacji jakieś półtora miesiąca temu i nie spotkałem się z niczym, co jest opisane w artykule, a na pewno nie było zimno.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:01
Mam nadzieję, że autor tego artykułu zada sobie trud i porozmawia z innymi pacjentami. Ludzie tu jest najkrótszy czas oczekiwania na zabiegi.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:53
Do poprzednika: od 89 lat korzystasz,to ile masz lat???
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:37
korzystam z usług ośrodka rehabilitacji IMW od 89 lat i nie narzekam jak ta wielka , zrzędząca paniusia. Emeryt
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 13:07
Pan kierownik powinien wiedzieć, że w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie bez okryć (łazienki, baseny, rozbieralnie-szatnie, gabinety lekarskie gdzie pacjenci się rozbierają) temperatura powinna wynosić 24 stopnie, a w pomieszczeniach gdzie prowadzone są zajęcia gimnastyczne 16 stopni.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 11:12
półtora miesiąca czytaj ze zrozumieniem
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:53
Gościu pół roku temu na pewno nie było zimno, bo temperatura na zewnątrz była dużo wyższa niż pokojowa, to w pomieszczeniu tym bardziej musiało być ciepło.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:09
Korzystałem z usług ośrodka rehabilitacji jakieś półtora miesiąca temu i nie spotkałem się z niczym, co jest opisane w artykule, a na pewno nie było zimno.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 10:01
Mam nadzieję, że autor tego artykułu zada sobie trud i porozmawia z innymi pacjentami. Ludzie tu jest najkrótszy czas oczekiwania na zabiegi.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:53
Do poprzednika: od 89 lat korzystasz,to ile masz lat???
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 08:37
korzystam z usług ośrodka rehabilitacji IMW od 89 lat i nie narzekam jak ta wielka , zrzędząca paniusia. Emeryt
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich