niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Czarne chmury nad dziurawą drogą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2007, 18:19
Autor: Dominik Smaga

Pod znakiem zapytania stanął remont najbardziej zniszczonego odcinka al. Warszawskiej. Ratuszowi nie udało się znaleźć wykonawcy prac.

Jedyna firma, która chciała się tego podjąć, zażądała więcej pieniędzy,
niż może dać miasto.

Nadzieja na remont wyboistej drogi pojawiła się na początku września. Wtedy radni zmieniali naprędce listę tegorocznych wydatków. O zmiany prosił prezydent Lublina. Adam Wasilewski uznał, że nie zdoła rozpocząć wielu ważnych inwestycji zaplanowanych na 2007 rok i trzeba znaleźć nowe przeznaczenie dla pieniędzy. Lwia część wolnych funduszy poszła na wymianę okien w wielu lubelskich szkołach i przedszkolach. Inne pieniądze zostały przeznaczone na odnowę nawierzchni dróg, w tym al. Warszawskiej.
Miasto chciało wyremontować najbardziej zniszczony odcinek tej ruchliwej arterii: pomiędzy rondem Honorowych Krwiodawców, a skrzyżowaniem z al. Sikorskiego. Na jezdni miał pojawić się gładki asfalt, a na chodniku nowa kostka brukowa. Sęk w tym, że umowę z wykonawcą trzeba podpisać jeszcze do końca roku. W innym przypadku pieniądze trzeba by wydać na inny cel. - Zrobimy wszystko, żeby zdążyć z tymi remontami - obiecywał pod koniec sierpnia Andrzej Bałaban, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.
Dziś wiele wskazuje na to, że roboty nieprędko się rozpoczną. Przetarg, który miał jednocześnie wyłonić wykonawcę robót zakończył się fiaskiem. - Formalnie trzeba go będzie unieważnić - mówi Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego Ratusza. - Wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyło ją Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z ul. Głuskiej. Wartość oferty to ponad 1,6 miliona zł i jest to kwota o ponad 100 tys. większa od tej, którą przeznaczyliśmy na ten cel.
To nie pierwszy przypadek, gdy miasto ma problemy ze znalezieniem wykonawców. O ile wyszukanie firmy, która zajmie się remontem zazwyczaj się udaje, o tyle znalezienie projektantów graniczy z cudem. Inżynierowie na brak zleceń nie narzekają, a te od Ratusza nie są zbyt łakomymi kąskami. W ten sposób poległ już niejeden przetarg. Nadal nie ma chętnych na opracowanie projektów przebudowy ul. Narutowicza, czy też remontu Mełgiewskiej. Przetargi się nie powiodły, a na zamówienie "z wolnej ręki” też nikt się nie połakomił.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Żul
Niepolski
ciekawy
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Żul
Żul (9 listopada 2007 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wiecie co? myślałem że gorszym prezydentem niż Pruszkowski być nie można, a tu taka niespodzianka!!!Ci ludzie co rządzą teraz Lublinem to kompromitacja! Banda nieudaczników nie umiejąca zagospodarować budżetem miasta.
Rozwiń
Niepolski
Niepolski (9 listopada 2007 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wiec panowie za co my płacimy tak wysokie koszty paliwa,podatki...itd a drogi??...jake sa karzyd wie.. choc gratulacje za pare wyrematowanych dróg w Lublinie ale to i tak za mało moim skromnym zdaniem
Rozwiń
ciekawy
ciekawy (9 listopada 2007 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no właśnie, chyba pismak w artykule chciał wyremontować samo rondo:D i zaoszczędzić pracy urzędnikom:)
Rozwiń
kierowca
kierowca (8 listopada 2007 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rozwiń
wjk
wjk (8 listopada 2007 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakiż biedny ten Urząd Miasta Lublin. Wszyscy kłody rzucają pod nogi. Nasuwa się tylko jedno pytanie. Jak to się dzieje, że wszystko odbywa się na zasadzie prac interwencyjnych, po siedmiu korektach planu? Czy ktoś jest w stanie podać parę przykładów prawidłowych działań zakończonych sukcesem? Panie Prezydencie! Pora działać a nie pozorować działanie. Nie wszystko jest "siłą wyższą".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!