czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Czas na przebudowę placu Litewskiego. Miasto zapyta mieszkańców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 czerwca 2012, 16:15
Autor: Dominik Smaga

Na razie miejscy urzędnicy zastanawiają się, jak powinna wyglądać rozmowa o przyszłości placu. (Arch
Na razie miejscy urzędnicy zastanawiają się, jak powinna wyglądać rozmowa o przyszłości placu. (Arch

Magistrat znowu zabiera się do przebudowy centralnego punktu miasta - placu Litewskiego. - Zakładamy, że w 2013 r. będzie gotowy projekt wykonawczy. To podstawa do zlecenia w drodze przetargu prac budowlanych na pl. Litewskim – zapowiada Elżbieta Matuszak, dyrektor Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta.

Dyrektor przewiduje, że roboty mogłyby się zacząć pod koniec 2013 r. lub na początku roku 2014.

Prace nie ruszą bez projektu, a projekt ma powstać na bazie koncepcji. Wykonanie obu tych dokumentów ma być zlecone przez miasto zewnętrznej pracowni w bardzo rzadko stosowanym trybie dialogu konkurencyjnego.

– Do końca lipca chcemy ogłosić postępowanie w tym trybie, do końca sierpnia zainteresowane pracownie mogłyby składać wnioski – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Do połowy września toczyć miałyby się rozmowy z oferentami. – A do połowy grudnia nastąpiłoby rozstrzygnięcie i podpisanie umowy z wykonawcą.

To postępowanie ma zdecydowanie różnić się od feralnego konkursu ogłoszonego za prezydentury Adama Wasilewskiego. Wtedy zwyciężył projekt mocno krytykowany przez mieszkańców i niespełniający wymogów konserwatorskich. Tym razem konsultacje społeczne mają być przeprowadzone jeszcze zanim powstanie koncepcja będąca bazą do sporządzenia projektu budowlanego.

Na razie miejscy urzędnicy zastanawiają się, jak powinna wyglądać rozmowa o przyszłości placu. Czy dyskutować też o przyszłości fontanny i zastanawiać się nad przedłużaniem deptaku. – My możemy powiedzieć, jakie jest nasze zdanie. Ale ważne jest też to, by partnerem dla nas był ktoś, kto ma doświadczenie w rewitalizacji centrów miast – mówi prezydent.

Przesądzone jest już, że na Litewskim nie będzie miejsca na nowe obiekty kubaturowe, takie jak naziemna restauracja lub podziemny parking. – My nie chcemy radykalnej przebudowy, ale unowocześnienia placu i zadbania o jego lepszą funkcjonalność oraz lepsze materiały budowlane – mówi Żuk. Na ostatniej sesji miejscy radni zaakceptowali prośbę prezydenta o przeznaczenie 150 tys. złotych na opracowanie koncepcji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lu
Marcin
cc
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lu
lu (3 lipca 2012 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"To postępowanie ma zdecydowanie różnić się od feralnego konkursu ogłoszonego za prezydentury Adama Wasilewskiego. Wtedy zwyciężył projekt mocno krytykowany przez mieszkańców i niespełniający wymogów konserwatorskich."

Tern konkurs nie był "feralny" tylko aferalny inaczej mówiąc ustawiony przekręt!
Głosami prezydenta miasta Lublina Fica i dyrektora Wydziału Strategi i Rozwoju Młynarczyka wybrany został projekt wykonany przez ludzi bez uprawnień projektowych niezgodny z regulaminem konkursu i decyzja prezydenta o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego co oznacza że jury konkursu złamało prawo a prezydent Wasilewski przy pełnej tego świadomości wypłacił bezprawnie 50 000 złotych nagrody z publicznej kasy za bezużyteczny bubel który jego zastępca a teraz następca Żuk wyrzucił do kosza!
Nazywanie tego skandalicznego przekrętu "feralnym konkursem" to zwykła bezczelność i obraza inteligencji czytelników!!!
Rozwiń
Marcin
Marcin (1 lipca 2012 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech się Magistrat odwali!!!! od Placu Litewskiego.
Rozwiń
cc
cc (1 lipca 2012 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepszy był projekt, który wygrał pierwotnie (anulowany) i za który wypłacone zostały pieniądze.
Piękny, cały betonowy plac, prawie zero zieleni.
W sam raz na wiece polityczne, akademie ku czci, rocznice oraz przemarsze wojsk paradnych.
Rozwiń
Rumun
Rumun (1 lipca 2012 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quoteTam musi być miejsce na pomnik pana Lecha Kaczyńskiego.][/quote]

Resztę zaorać.Koło niego posiać sałatę.Koło tego na koniu posadzić buraki ku pamięci cukrowni,którą tacy jak on zlikwidowali.W prawo proponuję kapustę w odmianie z największymi głąbami.

W tym mieście tylko projektanci pracują.
Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (1 lipca 2012 o 10:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tam musi być miejsce na pomnik pana Lecha Kaczyńskiego.Może być nawet taki niewielki bo w końcy niewielkiego farmatu był to człowiek.Usytuowany może być w okolicach podogonia szakapy Marszałka i połączony z fontanną tryskającą z tego podogonia na czcigodną postać pana prezydenta wszystkich PiSioków tak żeby zawsze czysty był i błyszczący bo pewnie gołębie będa go obsrywać na co sobie całym swoim marnym żywotem zasłużył wielce a wkoło niech się unosza opary mgły helowej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!