poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Po wzajemnych skargach, jakie wysyłali na siebie dyrektor i zastępca dyrektora, do WDK w Lublinie weszła kontrola. Miała zbadać sposób zarządzania i funkcjonowania tego ośrodka. Kontrola została zakończona, protokół pokontrolny przyjęty. Co dalej?

– Protokół przekazano do WDK – mówi Leszek Kraczkowski, dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim. – Instytucja ma 30 dni na ustosunkowanie się do zawartych w nim wniosków. Ten termin jeszcze nie upłynął.
W samym WDK w przerwie między świętami nie pracowała większość pracowników. – Mieliśmy tylko dyżury – mówi jeden z nich. – Dyrektor Pastuszak od trzech miesięcy jest na zwolnieniu lekarskim, a placówką kieruje zastępca, pani Halina Gaj-Godyńska.
– Uruchomiliśmy procedurę powołania na drugiego zastępcę dyrektora pani Janiny Biegalskiej – wyjaśnia Janusz Szpak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. – Czekamy tylko na opinie ministra i związków zawodowych, ponieważ takie są przepisy. Na swoim stanowisku pozostaje pani Gaj-Godyńska. Natomiast dyrektor Pastuszak jest na zwolnieniu i po jego powrocie zostaną podjęte dalsze decyzje. Będą także zmiany administracyjne, ale przeprowadzone w porozumieniu z nową dyrekcją.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!