czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Czas na zmiany

Dodano: 8 stycznia 2002, 20:02

Po wzajemnych skargach, jakie wysyłali na siebie dyrektor i zastępca dyrektora, do WDK w Lublinie weszła kontrola. Miała zbadać sposób zarządzania i funkcjonowania tego ośrodka. Kontrola została zakończona, protokół pokontrolny przyjęty. Co dalej?

– Protokół przekazano do WDK – mówi Leszek Kraczkowski, dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim. – Instytucja ma 30 dni na ustosunkowanie się do zawartych w nim wniosków. Ten termin jeszcze nie upłynął.
W samym WDK w przerwie między świętami nie pracowała większość pracowników. – Mieliśmy tylko dyżury – mówi jeden z nich. – Dyrektor Pastuszak od trzech miesięcy jest na zwolnieniu lekarskim, a placówką kieruje zastępca, pani Halina Gaj-Godyńska.
– Uruchomiliśmy procedurę powołania na drugiego zastępcę dyrektora pani Janiny Biegalskiej – wyjaśnia Janusz Szpak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. – Czekamy tylko na opinie ministra i związków zawodowych, ponieważ takie są przepisy. Na swoim stanowisku pozostaje pani Gaj-Godyńska. Natomiast dyrektor Pastuszak jest na zwolnieniu i po jego powrocie zostaną podjęte dalsze decyzje. Będą także zmiany administracyjne, ale przeprowadzone w porozumieniu z nową dyrekcją.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24