środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Czeczeni chcą do Polski

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2004, 22:11

Polska Straż Graniczna odmówiła wpuszczenia do Polski grupy ponad 100 Czeczenów – twierdzi rosyjska agencja Interfax, powołując się na białoruskich celników.

– W sobotę rano grupa obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, składająca się ze 125 mężczyzn, kobiet i dzieci, próbowała przejechać przez granicę białorusko-polską w rejonie Brześcia. Po jakimś czasie 101 osób z tej grupy zostało skierowanych przez polskich pograniczników z powrotem na terytorium Białorusi – powiedział przedstawiciel białoruskich wojsk ochrony pogranicza.
Białorusini twierdzą, że Czeczeni mieli ważne dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy. Rosyjski konsulat w Brześciu stwierdził jednak, że granicę próbowało przekroczyć grupami 125 Czeczenów, jednak tylko 24 z nich miało polskie wizy i ci zostali przepuszczeni.
Naczelnik białoruskiego punktu odprawy granicznej Brześć-Pasażerski Siergiej Dral, powiedział rosyjskiej agencji, że Czeczeni zamierzają w poniedziałek ponowić próbę przekroczenia granicy.
Ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie powiedział nam, że alarmistycznie przedstawiany przez Interfax przypadek Czeczenów nie jest wyjątkowy: Każdej doby na przejściach granicznych w naszym regionie nie wpuszczamy do Polski od kilkudziesięciu do ponad 100 osób. Nie mogą wjechać, bo albo nie posiadają wizy, albo pieniędzy na pokrycie kosztów pobytu w naszym kraju. Zastrzeżenia budzi często cel ich podróży, niezgodny z deklarowanym. Straż Graniczna ma wtedy prawo nie zezwolić na przekroczenie naszej granicy.

Więcej w Dzienniku Wschodnim


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!