niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Czekają i liczą straty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2003, 16:55

Koniec sierpnia, koniec września, 15 października – to kolejne terminy jakie miasto wyznacza w związku z przedłużającym się remontem ul. Kowalskiej. Właściciele sklepów i zakładów usługowych nie wierzą w kolejne zapewnienia. Walczą też o obniżkę czynszów. Ich zdaniem, proponowane przez Urząd Miasta 30 procent to za mało.

O przedłużającym się remoncie na ul. Kowalskiej pisaliśmy już wielokrotnie. Właścicielom tutejszych sklepów i zakładów usługowych grozi bankructwo. Z powątpiewaniem przyjmują kolejne zapewnienia, że remont skończy się lada dzień.
– W lipcu mówili, że za trzy tygodnie. Jak tak patrzę na te zwały ziemi, gruzu i snujących się robotników to nie chce mi się wierzyć, że ten nowy termin zostanie dotrzymany – powątpiewa Piotr Sikorzyński, właściciel sklepu z artykułami elektrycznymi. – Z tego co słyszałem bardziej prawdopodobny wydaje się listopad.
– Dopóki jest sucho można jakoś przejść. Ale jak zacznie padać, do sklepu nie da się dojść – mówi Marek Kozłowski, właściciel sklepu chemicznego. – W dodatku zamiast zarabiać ponosimy coraz większe straty.
Aby choć trochę zminimalizować straty kupcy i właściciele usytuowanych przy ul. Kowalskiej zakładów usługowych kilkakrotnie zwracali się do Urzędu Miasta o umorzenie czynszów.
– Po przeanalizowaniu sytuacji kupców z remontowanej właśnie ulicy Kowalskiej prezydent Pruszkowski wyraził zgodę na to, by najemcom tutejszych lokali użytkowych obniżono stawki czynszu za okres od 1 czerwca do 31 października o 30 procent – poinformował nas rzecznik prezydenta Lublina Tomasz Rakowski.
Rzecznik dodał, że wszyscy występujący o obniżenie opłat zostali o tym poinformowani pismem z 5 września. Pismo otrzymała właścicielka sklepu „Sara”, która miała o tym powiadomić resztę zainteresowanych.
– Informację otrzymałem, ale nie dotarło do mnie żadne pismo – zapewnia M. Kozłowski. – Płacę czynsz jak dawniej. Nie jestem pewien, czy na podstawie ustnej informacji o obniżce czynszów, mogę płacić mniej.
T. Rakowski tłumaczy, że skoro Krystyna Kurzeja reprezentowała kupców i w ich imieniu złożyła do pismo do Urzędu Miasta, to zgodnie z trybem administracyjnym odpowiedź przyszła na jej ręce, a obniżka czynszów dotyczy wszystkich, którzy podpisali się pod tym pismem. Potwierdza to Lech Franaszczyk, kierownik działu lokali użytkowych w Zakładzie Nieruchomości Komunalnych.
– Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania adresów osób objętych obniżką – informuje L. Franaszczyk. – W następnej kolejności zostaną one zaproszone do podpisania stosownych aneksów do umowy najmu lokali.
Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje jednak kupców. Ich zdaniem obniżka powinna dotyczyć okresu od 1 grudnia ub. roku i wynosić nie 30, ale 60 procent. Zapowiadają, że będą się odwoływać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!