Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2012 r.
17:32
Edytuj ten wpis

Czekali wiele lat i w końcu się doczekają. Ul. Głuska do remontu

0 13 A A
Urzędnicy szukają wykonawcy, który wyremontuje ul. Głuską. Chodzi o odcinek od mostu na Czerniejówce
Urzędnicy szukają wykonawcy, który wyremontuje ul. Głuską. Chodzi o odcinek od mostu na Czerniejówce

Kierowcy wreszcie doczekają się równego asfaltu. Zarząd Dróg i Mostów właśnie ogłosił przetarg na przebudowę głównej arterii całej dzielnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obecna nawierzchnia pochodzi z lat 80. ubiegłego wieku. Od czasu włączenia Głuska do granic administracyjnych miasta droga nie była remontowana. Mimo, że Ratusz wiele razy obiecywał to mieszkańcom.

– Stan tej drogi to makabra, trzeba jeździć slalomem. Na ul. Wyzwolenia nawierzchnia jest gładziutka, dalej same wyboje – skarży się pan Krzysztof, mieszkaniec dzielnicy Głusk. – Mieszkam tu od 1999 roku i praktycznie co roku wymieniam zawieszenie. Nie ma takiego samochodu, który by wytrzymał regularne przejazdy tą drogą.

Światełko w tunelu pojawiło się pod koniec ubiegłego roku, gdy magistrat zarezerwował w tegorocznym budżecie część pieniędzy na remont i wpisał inwestycję do tegorocznych planów drogowych. Prezydent Krzysztof Żuk tłumaczył, że ta będzie możliwa dopiero, gdy MPWiK skończy budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w tym rejonie.

– Te prace będą prowadzone jeszcze w przyszłym roku. Ale są na takim etapie, który pozwala nam ruszać z przebudową – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta.

We wtorek Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg, który wyłoni wykonawcę prac.

Chodzi o odcinek od mostu na Czerniejówce do granic Lublina, czyli prawie całą część ulicy w obrębie miasta. Łącznie ok. 3 kilometry drogi wraz z otoczeniem. – To kompleksowa przebudowa obejmująca nie tylko nową nawierzchnię, ale też m.in. nowe chodniki, ścieżkę rowerową i oświetlenie – podkreśla Kieliszek (szczegóły w ramce obok).

Firmy zainteresowane budową mogą składać oferty do 5 grudnia. Sama inwestycja, według planów ZDiM, ma się rozpocząć w lutym przyszłego roku. – Będzie prowadzona etapami – zapowiada Kieliszek. – Po pierwsze swoje zadanie musi dokończyć MPWiK. Po drugie zakres jest tak duży, że musi zostać podzielony. Po trzecie, nie chcemy generować utrudnień na całym odcinku na raz.

Nowa droga ma być gotowa najpóźniej w połowie grudnia 2014 r. Cały koszt przebudowy jest szacowany na 30 milionów zł.

Jaka będzie ul. Głuska

Zakres prac obejmuje: • budowę nawierzchni jezdni (będzie też poszerzona) • przebudowę istniejących skrzyżowań (będą wyspy i dodatkowe pasy do skrętu) • budowę lub przebudowę chodników • ścieżki rowerowej • zjazdów do posesji • placów nawrotowych • zatok autobusowych • miejsc postojowych • mostu na Czerniejówce • przepustów • kanalizacji deszczowej • sanitarnej i wodociągowej oraz oświetlenia.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mati / 25 lutego 2013 o 16:30
[list]
[*]ale wrzuta
[/list]
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 20:01
mwhahahah ;d
Avatar
mieszkaniec / 15 listopada 2012 o 23:08
wiesniakiem to jestes ty frajerze bo widocznie nic o tym nie wiesz i jeszcze ublizasz innym ludziom ktorzy codziennie jezdza ta droga przyklad ul 3go maja zostala kilka lat temu wyremontowana polozony nowy asfalt a za kilka miesiecy wycieli w tym nowym asfalcie na calej dlugosci dzure bo przypomnieli sobie ze rury trzeba wymienic polozyli znowu asfalt a za jakis czas znowu przebudowali cale skrzyzowanie ktore pochlonelo wielka kase I NA TO W BUDZECIE PIENIADZE BYLY!!!!a gluska od lat jest spychana na bok i rozwala mnie widok panow ktorzy przjezdzaja latac dziury traktorem w czasie deszczu szczotka wymiataja wode z dziury, lopata taki pan rzuca troche asfaltu w ta dziure scigaja to deska drugi pan udeptuje a trzeci posypuje piaskiem!!!!caly system naprawiania drogi wiec nie obrazaj ludzi BURAKU bo widocznie masz mleko pod nosem i nie dojrzales by takie wypowiedzi zamieszczac a ZAPEWNE WIESNIKIEM SAM JESTES A W WOLNEJ CHWILI WYDLUBUJESZ SLOME Z GUMOWCOW uwazaj zeby przypadkiem ta sloma z buta na miescie ci nie wystawala bo jeszcze jakas koza na ciebie poleci
wiesniakiem to jestes ty frajerze bo widocznie nic o tym nie wiesz i jeszcze ublizasz innym ludziom ktorzy codziennie jezdza ta droga przyklad ul 3go maja zostala kilka lat temu wyremontowana polozony nowy asfalt a za kilka miesiecy wycieli w tym nowym asfalcie na calej dlugosci dzure bo przypomnieli sobie ze rury trzeba wymienic polozyli znowu asfalt a za jakis czas znowu przebudowali cale skrzyzowanie ktore pochlonelo wielka kase I NA TO W BUDZECIE PIENIADZE BYLY!!!!a gluska od lat jest spychana na bok i rozwala mnie widok ... rozwiń
Avatar
monika / 15 listopada 2012 o 22:45
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
Avatar
fx / 15 listopada 2012 o 22:44
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
Avatar
leo / 3 listopada 2012 o 19:21
ty ccc przecież cały lublin to wiocha zabita dechami, ja już 40 lat czekam na remont Kunickiego od Głuskiej do Orzeszkowej i Co . Chyba mieszkam też na wsi Dla radnych miasto to Jana PawłaII parę remontów w ciągu dekady, tak samo i unicka,itp,
A i tak wiadomo że każdemu z Lublina słoma wychodzi z butów tylko nie chce się do tego przyznać ,przecież nie przylecieli z kosmosu.
Avatar
ccc / 31 października 2012 o 15:37
[quote name='radny' timestamp='1351639653' post='688758']
A no po to buraku żebyś za nasze skadki przez 20 lat jeżdził lepszymi drogami w Lublinie. Jakby Głusk nie należał do miasta to by już autostrada była. Zeby była jasność buraku ja tam nie mieszkam ale ci ludzie zostawiają w naszym mieście podatki.
[/quote]

radny sradny, 20 lat składek tych wieśniaków nie będzie nawet równowartością kwoty
remontu całej ul. Głuskiej... więc widać jakich radnych mamy.... żalowe pojęcie masz
o rzeczywistości
Avatar
piotr / 31 października 2012 o 08:03
a ja się pytam kiedy będzie remont ul. Dunikowskiego, przecież to kartoflisko, mieszkam tam już rok i ciągle mam buty w błocie, gdyby to było miasto inspiracji miałbym czyste buty
Avatar
radny / 31 października 2012 o 00:27
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]


A no po to buraku żebyś za nasze skadki przez 20 lat jeżdził lepszymi drogami w Lublinie. Jakby Głusk nie należał do miasta to by już autostrada była. Zeby była jasność buraku ja tam nie mieszkam ale ci ludzie zostawiają w naszym mieście podatki.
Avatar
Gość / 30 października 2012 o 22:20
Planowany termin ukończenia połowa grudnia 2014?!
Avatar
mati / 25 lutego 2013 o 16:30
[list]
[*]ale wrzuta
[/list]
Avatar
Gość / 21 lutego 2013 o 20:01
mwhahahah ;d
Avatar
mieszkaniec / 15 listopada 2012 o 23:08
wiesniakiem to jestes ty frajerze bo widocznie nic o tym nie wiesz i jeszcze ublizasz innym ludziom ktorzy codziennie jezdza ta droga przyklad ul 3go maja zostala kilka lat temu wyremontowana polozony nowy asfalt a za kilka miesiecy wycieli w tym nowym asfalcie na calej dlugosci dzure bo przypomnieli sobie ze rury trzeba wymienic polozyli znowu asfalt a za jakis czas znowu przebudowali cale skrzyzowanie ktore pochlonelo wielka kase I NA TO W BUDZECIE PIENIADZE BYLY!!!!a gluska od lat jest spychana na bok i rozwala mnie widok panow ktorzy przjezdzaja latac dziury traktorem w czasie deszczu szczotka wymiataja wode z dziury, lopata taki pan rzuca troche asfaltu w ta dziure scigaja to deska drugi pan udeptuje a trzeci posypuje piaskiem!!!!caly system naprawiania drogi wiec nie obrazaj ludzi BURAKU bo widocznie masz mleko pod nosem i nie dojrzales by takie wypowiedzi zamieszczac a ZAPEWNE WIESNIKIEM SAM JESTES A W WOLNEJ CHWILI WYDLUBUJESZ SLOME Z GUMOWCOW uwazaj zeby przypadkiem ta sloma z buta na miescie ci nie wystawala bo jeszcze jakas koza na ciebie poleci
wiesniakiem to jestes ty frajerze bo widocznie nic o tym nie wiesz i jeszcze ublizasz innym ludziom ktorzy codziennie jezdza ta droga przyklad ul 3go maja zostala kilka lat temu wyremontowana polozony nowy asfalt a za kilka miesiecy wycieli w tym nowym asfalcie na calej dlugosci dzure bo przypomnieli sobie ze rury trzeba wymienic polozyli znowu asfalt a za jakis czas znowu przebudowali cale skrzyzowanie ktore pochlonelo wielka kase I NA TO W BUDZECIE PIENIADZE BYLY!!!!a gluska od lat jest spychana na bok i rozwala mnie widok ... rozwiń
Avatar
monika / 15 listopada 2012 o 22:45
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
Avatar
fx / 15 listopada 2012 o 22:44
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]
Avatar
leo / 3 listopada 2012 o 19:21
ty ccc przecież cały lublin to wiocha zabita dechami, ja już 40 lat czekam na remont Kunickiego od Głuskiej do Orzeszkowej i Co . Chyba mieszkam też na wsi Dla radnych miasto to Jana PawłaII parę remontów w ciągu dekady, tak samo i unicka,itp,
A i tak wiadomo że każdemu z Lublina słoma wychodzi z butów tylko nie chce się do tego przyznać ,przecież nie przylecieli z kosmosu.
Avatar
ccc / 31 października 2012 o 15:37
[quote name='radny' timestamp='1351639653' post='688758']
A no po to buraku żebyś za nasze skadki przez 20 lat jeżdził lepszymi drogami w Lublinie. Jakby Głusk nie należał do miasta to by już autostrada była. Zeby była jasność buraku ja tam nie mieszkam ale ci ludzie zostawiają w naszym mieście podatki.
[/quote]

radny sradny, 20 lat składek tych wieśniaków nie będzie nawet równowartością kwoty
remontu całej ul. Głuskiej... więc widać jakich radnych mamy.... żalowe pojęcie masz
o rzeczywistości
Avatar
piotr / 31 października 2012 o 08:03
a ja się pytam kiedy będzie remont ul. Dunikowskiego, przecież to kartoflisko, mieszkam tam już rok i ciągle mam buty w błocie, gdyby to było miasto inspiracji miałbym czyste buty
Avatar
radny / 31 października 2012 o 00:27
[quote name='ccc' timestamp='1351629944' post='688724']
po ch** przyłączaliśmy tych wieśniaków do miasta?
teraz trzeba im drogi remontować
[/quote]


A no po to buraku żebyś za nasze skadki przez 20 lat jeżdził lepszymi drogami w Lublinie. Jakby Głusk nie należał do miasta to by już autostrada była. Zeby była jasność buraku ja tam nie mieszkam ale ci ludzie zostawiają w naszym mieście podatki.
Avatar
Gość / 30 października 2012 o 22:20
Planowany termin ukończenia połowa grudnia 2014?!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 15

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 41

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!