Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2015 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Czekamy na młodzieżowe Euro 2017 w Lublinie

181 16 A A

Do końca stycznia UEFA ma ogłosić, kto w 2017 roku zorganizuje piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21. Nieoficjalnie wiadomo już jednak, że turniej zostanie rozegrany w Polsce, a jednym z miast gospodarzy będzie Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oficjalną decyzję UEFA ogłosi po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego, który zaplanowano na 26 i 27 stycznia w szwajcarskim Nyonie. Dziennikarze "Przeglądu Sportowego” dotarli jednak do informacji, z których wynika, że powierzenie imprezy Polsce jest już przesądzone. Według ich wiedzy nasza kandydatura wygrała z ofertami Norwegii, Austrii i Białorusi.

Polski Związek Piłki Nożnej na razie nie potwierdza tych rewelacji. - Mogę powiedzieć jedynie, że staramy się o goszczenie turnieju, ale z komentarzami wstrzymujemy się do czasu ogłoszenia organizatora - powtarza jak mantrę rzecznik prasowy polskiej federacji Jakub Kwiatkowski.

Do uzgodnienia pozostaje jeszcze tylko formuła rozgrywek. PZPN chciałby, żeby turniej odbył się na terenie całego kraju. Z kolei UEFA jest za wersją regionalną, w której stadiony byłyby oddalone od siebie nie więcej niż 200 km.

W takiej sytuacji impreza odbyłaby się w centralno-wschodniej Polsce. Finał zostałby rozegrany w Warszawie, a wśród pięciu pozostałych miast-gospodarzy na pewno znalazłyby się Lublin. Takie zapewnienie, jeszcze w 2014 roku, otrzymał prezydent Krzysztof Żuk od prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Szansę miałyby także mniejsze miasta z nowoczesnymi obiektami sportowymi, jak Łęczna, Puławy, a niewykluczone, że także Świdnik.

W wariancie ogólnokrajowym mecze odbywałyby się w stolicy i dużych ośrodkach, które nie gościły u siebie EURO 2012: Bydgoszczy, Krakowie, Tychach, Kielcach oraz Lublinie. W innych miejscowościach z naszego regionu mogłyby zostać zorganizowane centra pobytowe dla uczestników. Przedstawiciele PZPN już przed kilkoma miesiącami pytali o taką możliwość w Lubelskim Związku Piłki Nożnej.
W zaplanowanym na czerwiec 2017 roku turnieju po raz pierwszy weźmie udział 12 zespołów. Wśród nich znajdzie się Polska, która jako gospodarz będzie miała zapewniony udział bez konieczności grania w kwalifikacjach. Tym samym nasza młodzieżowa reprezentacja zagra w imprezie tej rangi po 20-letniej przerwie.

Duże wyzwanie czeka też władze Lublina. Miasto stanie przed świetną okazją na promocję, ale ratusz czekają także wydatki. Największe to obrandowanie miasta, zbudowanie strefy kibica, przygotowanie baz treningowych oraz dodatkowej komunikacji. Ale da się też zarobić. Przede wszystkim na stadionie, który na czas imprezy wynajmie UEFA.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 12 stycznia 2015 o 16:01

Ja osobiście bardzo lubie ogladać rozgrywki młodzieżówek, ze względu na ich spontaniczność. 

Avatar
Gość / 12 stycznia 2015 o 13:09

mmm kilkaset osób?  :lol: bredzisz chłopczyku

tu masz frekwencję prawie każdego meczu z ME u21 w Izraelu z 2013(usunąć spację): pl . wikipedia . org/wiki/Mistrzostwa_Europy_U-21_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2013

i proszę nie pisać głupot, że nikt tego nie ogląda i nikt nie przyjedzie bo to rangą druga najważniejsza po ME seniorów impreza na starym kontynencie, 2 lata temu w Izraelu grali tacy zawodnicy jak Immobile, Gabbiadini, Insigne, Florenzi, Borini, Dzagoev, Morata, Thiago, Isco, Hermann, Holtby, Wijnaldum i wiele wiele innych gwiazd

mecze z udziałem takich zawodników to jest gratka dla każdego kibica piłkarskiego a nie tylko scoutów i trenerów

i proszę nie pisać głupot, że nikt tego nie ogląda i nikt nie przyjedzie bo to rangą druga najważniejsza po ME seniorów impreza na starym kontynencie, 2 lata temu w Izraelu grali tacy zawodnicy jak Immobile, Gabbiadini, Insigne, Florenzi, Borini, Dzagoev, Morata, Thiago, Isco, Hermann, Holtby, Wijnaldum i wiele wiele innych gwiazd

mecze z udziałem takich zawodników to jest gratka dla każdego kibica piłkarskiego a nie tylko scoutów i trenerów

rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2015 o 13:01

mmm kilkaset osób?  :lol: bredzisz chłopczyku

tu masz frekwencję prawie każdego meczu z ME u21 w Izraelu z 2013(usunąć spację): pl . wikipedia . org/wiki/Mistrzostwa_Europy_U-21_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2013

Avatar
mmm / 12 stycznia 2015 o 12:52

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej imprezie raczej nie stracimy. Możemy tylko zyskać.

Chyba komentujący nie bardzo zna realia sportu. Turnieje młodzieżowe nie interesują nikogo, nigdzie; może jedynie skautów szukających młodych piłkarzy do swoich klubów. O tych mistrzostwach za granicą nawet nie bedzie jednozdaniowej wzmianki, a co dopiero mówić o tłumach turystów jeżdżących za młodzieżową reprezentacją. Mecze tego typu gromadzą średnio po kilkaset osób, jedynie w Polsce (w Poznaniu) przyszło raz 10 tys i sami działacze UEFA byli zszokowani taką frekwencją.

O promocji miasta też nie ma mowy. Tych meczy, pomimo że prawa są prawie za darmo, nikt nie pokazuje. Czasem jak nie ma czym zapełnić ramówki relacje przeprowadza Eurosport; oglądalność oczywiście symboliczna.

Chyba komentujący nie bardzo zna realia sportu. Turnieje młodzieżowe nie interesują nikogo, nigdzie; może jedynie skautów szukających młodych piłkarzy do swoich klubów. O tych mistrzostwach za granicą nawet nie bedzie jednozdaniowej wzmianki, a co dopiero mówić o tłumach turystów jeżdżących za młodzieżową reprezentacją. Mecze tego typu gromadzą średnio po kilkaset osób, jedynie w Polsce (w Poznaniu) przyszło raz 10 tys i sami działacze UEFA byli zszokowani taką frekwencją.

O promocji miasta też nie ma mowy. Tych meczy... rozwiń

Avatar
OOOOO / 12 stycznia 2015 o 12:06

xxccc a gdzie tą biedę można zobaczyć? w galeriach gdy ludzie wychodzą obładowani całymi siatami ciuchów? czy może na zakorkowanych skrzyżowaniach gdzie bezrobotni głodni mieszkańcy siedzą w samochodach za kilkadziesiąt tysięcy złotych? a może w lokalach socjalnych gdzie jest taka bieda, że ludzie z głodu zakładają sobie anteny cyfrowego polsatu? podpowiedz nam gdzie ta bieda

Jest , jest ,i to bardzo , wiem że jest dużo  kombinatorów , co żyją z łatwych pieniędzy , ale jest też dużo , którzy żyją za najniższą krajową i kombinują by starczyło od , do .Tylko tacy nie mają siły przebicia i nikt z nimi się nie liczy.

Jest , jest ,i to bardzo , wiem że jest dużo  kombinatorów , co żyją z łatwych pieniędzy , ale jest też dużo , którzy żyją za najniższą krajową i kombinują by starczyło od , do .Tylko tacy nie mają siły przebicia i nikt z nimi się nie liczy.

rozwiń
Avatar
leon / 12 stycznia 2015 o 11:51

xxccc a gdzie tą biedę można zobaczyć? w galeriach gdy ludzie wychodzą obładowani całymi siatami ciuchów? czy może na zakorkowanych skrzyżowaniach gdzie bezrobotni głodni mieszkańcy siedzą w samochodach za kilkadziesiąt tysięcy złotych? a może w lokalach socjalnych gdzie jest taka bieda, że ludzie z głodu zakładają sobie anteny cyfrowego polsatu? podpowiedz nam gdzie ta bieda

Avatar
xxccc / 12 stycznia 2015 o 11:44

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej imprezie raczej nie stracimy. Możemy tylko zyskać.

Jestem za każdą opcją , by to miasto , miało statut miasta , tetnicego życiem, by bezrobotni mieli pracę , a nie z tego że jest dużo uczelnii  .  Przyjezdni , którzy po pewnym czasie opuszczają z wiedzą ale nie dla tego miasta ,regionu przydatną, i co mi po tym jak miasto z się wyludnia , Tu niech się rozwija , a igrzyska będziemy robić , jak nam się będzie godnie żyło

Jestem za każdą opcją , by to miasto , miało statut miasta , tetnicego życiem, by bezrobotni mieli pracę , a nie z tego że jest dużo uczelnii  .  Przyjezdni , którzy po pewnym czasie opuszczają z wiedzą ale nie dla tego miasta ,regionu przydatną, i co mi po tym jak miasto z się wyludnia , Tu niech się rozwija , a igrzyska będziemy robić , jak nam się będzie godnie żyło

rozwiń
Avatar
pablo / 12 stycznia 2015 o 11:30

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej imprezie raczej nie stracimy. Możemy tylko zyskać.

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej... rozwiń

Avatar
Gość / 12 stycznia 2015 o 11:05

Wybudujcie port, może jakiś statek przypłynie.

Nie podsuwaj pomysłów, bo zaraz zarezerwują budzet obywatelski na inwestycję , które nie mają szans sukcesu.Ale ego   niektórych osób by wzrosło , jak to sie przyczynili do sukcesu Lublina.

Avatar
xxxxxx / 12 stycznia 2015 o 10:49

a skąd takie wnioski? można wiedzieć? co stoi na przeszkodzie by Euro u 21 w 2017 roku było świetną reklamą dla urokliwego nieodkrytego przez wiele tysięcy ludzi/turystów Lublina?

Z tąd że jak taka reklama będzie , co kilka lat , to Lublin w końcu zaorzą     wątpliwa   reklama , postawiono by pieniądze Unijne nie przepadły , a perspektywa jest taka że za ileś lat Lublin będzie uboższy o 80 tyś osób.Więc po co to było , stawiać?????

Z tąd że jak taka reklama będzie , co kilka lat , to Lublin w końcu zaorzą     wątpliwa   reklama , postawiono by pieniądze Unijne nie przepadły , a perspektywa jest taka że za ileś lat Lublin będzie uboższy o 80 tyś osób.Więc po co to było , stawiać?????

rozwiń
Avatar
folkatka / 12 stycznia 2015 o 16:01

Ja osobiście bardzo lubie ogladać rozgrywki młodzieżówek, ze względu na ich spontaniczność. 

Avatar
Gość / 12 stycznia 2015 o 13:09

mmm kilkaset osób?  :lol: bredzisz chłopczyku

tu masz frekwencję prawie każdego meczu z ME u21 w Izraelu z 2013(usunąć spację): pl . wikipedia . org/wiki/Mistrzostwa_Europy_U-21_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2013

i proszę nie pisać głupot, że nikt tego nie ogląda i nikt nie przyjedzie bo to rangą druga najważniejsza po ME seniorów impreza na starym kontynencie, 2 lata temu w Izraelu grali tacy zawodnicy jak Immobile, Gabbiadini, Insigne, Florenzi, Borini, Dzagoev, Morata, Thiago, Isco, Hermann, Holtby, Wijnaldum i wiele wiele innych gwiazd

mecze z udziałem takich zawodników to jest gratka dla każdego kibica piłkarskiego a nie tylko scoutów i trenerów

i proszę nie pisać głupot, że nikt tego nie ogląda i nikt nie przyjedzie bo to rangą druga najważniejsza po ME seniorów impreza na starym kontynencie, 2 lata temu w Izraelu grali tacy zawodnicy jak Immobile, Gabbiadini, Insigne, Florenzi, Borini, Dzagoev, Morata, Thiago, Isco, Hermann, Holtby, Wijnaldum i wiele wiele innych gwiazd

mecze z udziałem takich zawodników to jest gratka dla każdego kibica piłkarskiego a nie tylko scoutów i trenerów

rozwiń
Avatar
Gość / 12 stycznia 2015 o 13:01

mmm kilkaset osób?  :lol: bredzisz chłopczyku

tu masz frekwencję prawie każdego meczu z ME u21 w Izraelu z 2013(usunąć spację): pl . wikipedia . org/wiki/Mistrzostwa_Europy_U-21_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2013

Avatar
mmm / 12 stycznia 2015 o 12:52

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej imprezie raczej nie stracimy. Możemy tylko zyskać.

Chyba komentujący nie bardzo zna realia sportu. Turnieje młodzieżowe nie interesują nikogo, nigdzie; może jedynie skautów szukających młodych piłkarzy do swoich klubów. O tych mistrzostwach za granicą nawet nie bedzie jednozdaniowej wzmianki, a co dopiero mówić o tłumach turystów jeżdżących za młodzieżową reprezentacją. Mecze tego typu gromadzą średnio po kilkaset osób, jedynie w Polsce (w Poznaniu) przyszło raz 10 tys i sami działacze UEFA byli zszokowani taką frekwencją.

O promocji miasta też nie ma mowy. Tych meczy, pomimo że prawa są prawie za darmo, nikt nie pokazuje. Czasem jak nie ma czym zapełnić ramówki relacje przeprowadza Eurosport; oglądalność oczywiście symboliczna.

Chyba komentujący nie bardzo zna realia sportu. Turnieje młodzieżowe nie interesują nikogo, nigdzie; może jedynie skautów szukających młodych piłkarzy do swoich klubów. O tych mistrzostwach za granicą nawet nie bedzie jednozdaniowej wzmianki, a co dopiero mówić o tłumach turystów jeżdżących za młodzieżową reprezentacją. Mecze tego typu gromadzą średnio po kilkaset osób, jedynie w Polsce (w Poznaniu) przyszło raz 10 tys i sami działacze UEFA byli zszokowani taką frekwencją.

O promocji miasta też nie ma mowy. Tych meczy... rozwiń

Avatar
OOOOO / 12 stycznia 2015 o 12:06

xxccc a gdzie tą biedę można zobaczyć? w galeriach gdy ludzie wychodzą obładowani całymi siatami ciuchów? czy może na zakorkowanych skrzyżowaniach gdzie bezrobotni głodni mieszkańcy siedzą w samochodach za kilkadziesiąt tysięcy złotych? a może w lokalach socjalnych gdzie jest taka bieda, że ludzie z głodu zakładają sobie anteny cyfrowego polsatu? podpowiedz nam gdzie ta bieda

Jest , jest ,i to bardzo , wiem że jest dużo  kombinatorów , co żyją z łatwych pieniędzy , ale jest też dużo , którzy żyją za najniższą krajową i kombinują by starczyło od , do .Tylko tacy nie mają siły przebicia i nikt z nimi się nie liczy.

Jest , jest ,i to bardzo , wiem że jest dużo  kombinatorów , co żyją z łatwych pieniędzy , ale jest też dużo , którzy żyją za najniższą krajową i kombinują by starczyło od , do .Tylko tacy nie mają siły przebicia i nikt z nimi się nie liczy.

rozwiń
Avatar
leon / 12 stycznia 2015 o 11:51

xxccc a gdzie tą biedę można zobaczyć? w galeriach gdy ludzie wychodzą obładowani całymi siatami ciuchów? czy może na zakorkowanych skrzyżowaniach gdzie bezrobotni głodni mieszkańcy siedzą w samochodach za kilkadziesiąt tysięcy złotych? a może w lokalach socjalnych gdzie jest taka bieda, że ludzie z głodu zakładają sobie anteny cyfrowego polsatu? podpowiedz nam gdzie ta bieda

Avatar
xxccc / 12 stycznia 2015 o 11:44

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej imprezie raczej nie stracimy. Możemy tylko zyskać.

Jestem za każdą opcją , by to miasto , miało statut miasta , tetnicego życiem, by bezrobotni mieli pracę , a nie z tego że jest dużo uczelnii  .  Przyjezdni , którzy po pewnym czasie opuszczają z wiedzą ale nie dla tego miasta ,regionu przydatną, i co mi po tym jak miasto z się wyludnia , Tu niech się rozwija , a igrzyska będziemy robić , jak nam się będzie godnie żyło

Jestem za każdą opcją , by to miasto , miało statut miasta , tetnicego życiem, by bezrobotni mieli pracę , a nie z tego że jest dużo uczelnii  .  Przyjezdni , którzy po pewnym czasie opuszczają z wiedzą ale nie dla tego miasta ,regionu przydatną, i co mi po tym jak miasto z się wyludnia , Tu niech się rozwija , a igrzyska będziemy robić , jak nam się będzie godnie żyło

rozwiń
Avatar
pablo / 12 stycznia 2015 o 11:30

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej imprezie raczej nie stracimy. Możemy tylko zyskać.

Myślę, że taka impreza to będzie świetna szansa dla miasta i całego regionu. Ogrom turystów, zarobi branża usług, lotnisko przerobi liczby o jakich nikt nie śnił. Lublin będzie miał darmową reklamę w światowych mediach. I to faktycznie może wpłynąć na rozwój. Pamiętacie jak Irlandczycy się genialnie bawili na Euro 2012? Mniemam, że teraz nawiedzają Polskę dużo chętniej i częściej - było widać, że dobrze im tu. Taka impreza to może też być bodziec dla jakieś inwestora, których w Lublinie na pęczki nie mamy. Oby się udało. Stracić na takiej... rozwiń

Avatar
Gość / 12 stycznia 2015 o 11:05

Wybudujcie port, może jakiś statek przypłynie.

Nie podsuwaj pomysłów, bo zaraz zarezerwują budzet obywatelski na inwestycję , które nie mają szans sukcesu.Ale ego   niektórych osób by wzrosło , jak to sie przyczynili do sukcesu Lublina.

Avatar
xxxxxx / 12 stycznia 2015 o 10:49

a skąd takie wnioski? można wiedzieć? co stoi na przeszkodzie by Euro u 21 w 2017 roku było świetną reklamą dla urokliwego nieodkrytego przez wiele tysięcy ludzi/turystów Lublina?

Z tąd że jak taka reklama będzie , co kilka lat , to Lublin w końcu zaorzą     wątpliwa   reklama , postawiono by pieniądze Unijne nie przepadły , a perspektywa jest taka że za ileś lat Lublin będzie uboższy o 80 tyś osób.Więc po co to było , stawiać?????

Z tąd że jak taka reklama będzie , co kilka lat , to Lublin w końcu zaorzą     wątpliwa   reklama , postawiono by pieniądze Unijne nie przepadły , a perspektywa jest taka że za ileś lat Lublin będzie uboższy o 80 tyś osób.Więc po co to było , stawiać?????

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 10

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 328 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 198 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!