Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2018 r.
16:36

"Cześć i chwała rotmistrzowi!". Ulicami Lublina przeszedł Marsz Rotmistrza Pileckiego [wideo]

11 13 A A

Lubelskie obchody 117. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego rozpoczęły się na placu Wolności. Stamtąd uczestnicy przeszli na dziedziniec Zamku Lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Marsz pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego został zorganizowany w Lublinie już po raz ósmy. Głównym celem marszu jest wspólne uczczenie pamięci jednego z najznakomitszych żołnierzy II RP, uczestnika wojny Polsko-Bolszewickiej, Kampanii Wrześniowej oraz Powstania Warszawskiego, wolontariusza do Auschwitz, autora "Raportów Pileckiego", członka organizacji niepodległościowych walczących z okupantem niemieckim, a po wojnie także sowieckim, męża oraz ojca.

– Pragniemy ukazać życiorys Witolda Pileckiego, jako wzór do naśladowania, czyli takim, jaki był naprawdę Pilecki – zachęcali organizatorzy.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyPO / 14 maja 2018 o 19:55
znudzony napisał:
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,".  Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale. rozwiń
Avatar
ee / 14 maja 2018 o 19:32
Czytałeś chociaż jego raport z pobytu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz? Każdy, kto czytał rapory i interesuje się historią, wie, że zwolnienia z Oświęcimia były, i nie tylko Bartoszewski opuścił w ten sposób obóz. Pilecki pisze to w sowim raporcie i wcale krytycznie nie odnosi się do tych wydarzeń.   Ale debi( wie lepiej, co nie? 
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 14:30
Antypolskiej szmacie która tu użyła słowa"bydłoszewski"życzę by jak najszybciej wy...ał do Rosji bo my tu sowieckiego bydła nie tolerujemy.Śmierdzisz putinowoczosnkowo śmieciu.
Avatar
Lublin / 14 maja 2018 o 07:41
Gdyby nie Ci faszyści w tym marszu, mogłoby być na prawdę przyjemnie.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:08
W 1948r. aresztowany i poddawany okrutnym torturom przez czosnkowo-cebulowych UBeków: „Oświęcim to była igraszka”. Skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano strzałem w tył głowy - metodą Katyńską
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:02
Witold Pilecki był jednym z największych herosów w historii nie tylko Polski, ale i świata : "Starałem się życ tak, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać" Ochotnik do Auschwitz !!!! podczas gdy taki nygus bydłoszewski zakombinował sobie u szkopów L4 - taka różnica "drobna" W okresie terroru komunistycznego (pejsetej ubecji) w Polsce skazany na śmierć i zamordowany 25 maja 1948 r
Avatar
Gość / 13 maja 2018 o 21:34
"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." Adam Jerzy książę Czartoryski
Avatar
znudzony / 13 maja 2018 o 21:08
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,". Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać t... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 13 maja 2018 o 19:48
Wielki szacunek dla rotmistrz Pileckiego. Szkoda tylko, że naziole z ONR lansują się na bohaterze.
Avatar
Bohaterzy / 13 maja 2018 o 19:20
A co na marszu robią naziole z ONR? Pilecki w grobie się przewraca...
Avatar
antyPO / 14 maja 2018 o 19:55
znudzony napisał:
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,".  Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale.
 Masz jakieś pomysły na upamiętnienie bohaterów?. Czy tylko nie ..bo...nie?. Historię, Polski i jej bohaterów jakoś należy przekazywać młodemu pokoleniu- moim zdaniem, a twoim ,raczej wcale. rozwiń
Avatar
ee / 14 maja 2018 o 19:32
Czytałeś chociaż jego raport z pobytu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz? Każdy, kto czytał rapory i interesuje się historią, wie, że zwolnienia z Oświęcimia były, i nie tylko Bartoszewski opuścił w ten sposób obóz. Pilecki pisze to w sowim raporcie i wcale krytycznie nie odnosi się do tych wydarzeń.   Ale debi( wie lepiej, co nie? 
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 14:30
Antypolskiej szmacie która tu użyła słowa"bydłoszewski"życzę by jak najszybciej wy...ał do Rosji bo my tu sowieckiego bydła nie tolerujemy.Śmierdzisz putinowoczosnkowo śmieciu.
Avatar
Lublin / 14 maja 2018 o 07:41
Gdyby nie Ci faszyści w tym marszu, mogłoby być na prawdę przyjemnie.
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:08
W 1948r. aresztowany i poddawany okrutnym torturom przez czosnkowo-cebulowych UBeków: „Oświęcim to była igraszka”. Skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano strzałem w tył głowy - metodą Katyńską
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 00:02
Witold Pilecki był jednym z największych herosów w historii nie tylko Polski, ale i świata : "Starałem się życ tak, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać" Ochotnik do Auschwitz !!!! podczas gdy taki nygus bydłoszewski zakombinował sobie u szkopów L4 - taka różnica "drobna" W okresie terroru komunistycznego (pejsetej ubecji) w Polsce skazany na śmierć i zamordowany 25 maja 1948 r
Avatar
Gość / 13 maja 2018 o 21:34
"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." Adam Jerzy książę Czartoryski
Avatar
znudzony / 13 maja 2018 o 21:08
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać takiego uczestnika co wiedzą o tamtych czasach to odpowiedź była by "eee..., nooo..., tegooo...,". Naprawdę żal patrzeć na coś takiego a tym bardziej wielkim wstydem jest brać w tym udział. To jest cyrk nie upamiętnienie.
Widziałem tych cyrkowców jak jechałem autobusem. Powiem tak: zauważyłem że od pewnego czasu zapanowała moda na Pileckiego i podziemie antykomunistyczne. Ludzie ileż można o tym mówić/organizować parad?! Ja wiem że to są postaci z burzliwych czasów i należy im się szacunek ale czy aż trzeba z tego powodu co praktycznie 2 miesiące organizować marsz/zlot. Nie. Władze lublina jak i pozostałych miast gdzie organizuje się podobne akcje, powinny ukrócić rozpasanie osób którzy najwyraźniej chcą się kreować na wielkich patriotów podczas gdy zapytać t... rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 13 maja 2018 o 19:48
Wielki szacunek dla rotmistrz Pileckiego. Szkoda tylko, że naziole z ONR lansują się na bohaterze.
Avatar
Bohaterzy / 13 maja 2018 o 19:20
A co na marszu robią naziole z ONR? Pilecki w grobie się przewraca...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 36 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 35 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 421 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!