Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2017 r.
18:37

Część lekarzy nie będzie już tak długo pracować. Szpitalom grozi paraliż?

24 18 A A

„Ulecz ochronę zdrowia, zacznij od siebie” – tym hasłem Porozumienie Lekarzy Rezydentów zachęca rezydentów i specjalistów do wypowiadania tzw. klauzuli opt-out. Spora część lekarzy nie będzie już pracować nawet po 72 godziny tygodniowo. Czy szpitalom grozi paraliż?

Wypowiadanie umów opt-out to kolejna forma protestu młodych lekarzy. Pod koniec października rezydenci zakończyli trwający niemal miesiąc protest głodowy. W imieniu całego środowiska domagali się podwyżek oraz zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. – Koniec protestu głodowego nie oznacza, że kończymy walkę o nasze postulaty – mówili wtedy młodzi lekarze.

Teraz zmienili strategię. Zachęcają swoich kolegów, a także bardziej doświadczonych lekarzy specjalistów, do wypowiadania tzw. klauzuli opt-out. Umożliwiała ona lekarzom branie dodatkowych dyżurów i pracę po nawet 72 godziny w tygodniu. 

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aba / 23 listopada 2017 o 08:11
undefined napisał:
Lekarzy w Polsce wcale nie brakuje. Płacisz 100 - 200 zł za prywatną wizytę i masz lekarza w ciągu kilku dni. :) Do wyboru do koloru. Każdej specjalizacji.
 tylko niech rząd odda składki zdrowotne zabierane z pensji, to wtedy będzie ludzi stać na tego prywatnego lekarza, a tak płacenie dwa razy za jedną usługę
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 o 00:48
@zwykły ściemniaczu... ty chyba nie wiesz, ile bierze lekarz za robotę. Informatyk mu do pięt nie dorasta. A ta dzieciarnia ze szpitala jeszcze gówno potrafi, to rzuca się jak smród po gaciach. Ja za leczenie nóg wydałem 5.000zł. Zabieg 40 minutowy, który informatyk w takim czasie zarobi ponad 2.000zł? Podwiązanie hemoroida 150zł za 10 minut roboty (w tym 2min. na sam zabieg)?! Szczyle jeszcze nic nie potrafią,mzero doświadczenia, a chcą kasować ludzi jak dr. Hause. To tak jakby aplikant z kancelarii adwokackiej zarządał ode mnie 200zł plus vat za jedno pismo. Wyśmiałbym go, bo tyle bierze adwokat, a nie jego popierdułka. I tyle w temacie. Nie chcą nabywać doświadczenia? Ich sprawa. Może w ten sposób nie otworzą prywatnej praktyki. Ci co teraz siedzą cicho wręcz liczą na to, że to lemingowe towarzystwo samo się wyruguje. To tak jakby połowa mechaników odmówiła wymiany kół, druga na tym tylko zyska. Niech pokażą tych niestrajkujących rezydentów, co nie oddziedziczyli miejsca na uczelni, a doszli do tego własną ciężką pracą.
@zwykły ściemniaczu... ty chyba nie wiesz, ile bierze lekarz za robotę. Informatyk mu do pięt nie dorasta. A ta dzieciarnia ze szpitala jeszcze gówno potrafi, to rzuca się jak smród po gaciach. Ja za leczenie nóg wydałem 5.000zł. Zabieg 40 minutowy, który informatyk w takim czasie zarobi ponad 2.000zł? Podwiązanie hemoroida 150zł za 10 minut roboty (w tym 2min. na sam zabieg)?! Szczyle jeszcze nic nie potrafią,mzero doświadczenia, a chcą kasować ludzi jak dr. Hause. To tak jakby aplikant z kancelarii adwokackiej zarządał ode mnie 200zł plus ... rozwiń
Avatar
zwykly hydraulik ... / 23 listopada 2017 o 00:37
Dyskutujący wzajemnie sobie ubliżają, obrażają siebie i wytykają jakieś przywileje! Chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego oczekujecie właśnie od lekarzy, że będą pracowali za jakieś śmieszne pieniądze więcej i dłużej od normalnie zatrudnionego, czy tez jakiegoś beneficjenta różnych zasiłków w ogóle traktującego pracę z przymrużeniem oka? Nie jestem lekarzem, ale gdybym nim był, za takie pieniądze na pewno nie wstawałbym rano. A faktycznie poświęcam wykonywanemu zawodowi wiele godzin w tygodniu, z tym, że jak dopilnuje kontraktów i przypilnuje ludzi oraz sam się zaangażuje w wypadku braku ludzi, to na konto przelewam wielokrotność pensji lekarza... Nie zazdroszczę im wcale..... Nawet synowie mieli wystarczająco dobrze poukładane w glowie, żeby studiować informatykę, a nie medycynę ....
Dyskutujący wzajemnie sobie ubliżają, obrażają siebie i wytykają jakieś przywileje! Chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego oczekujecie właśnie od lekarzy, że będą pracowali za jakieś śmieszne pieniądze więcej i dłużej od normalnie zatrudnionego, czy tez jakiegoś beneficjenta różnych zasiłków w ogóle traktującego pracę z przymrużeniem oka? Nie jestem lekarzem, ale gdybym nim był, za takie pieniądze na pewno nie wstawałbym rano. A faktycznie poświęcam wykonywanemu zawodowi wiele godzin w tygodniu, z tym, że jak dopilnuje kontraktów i przypilnuje ... rozwiń
Avatar
Michał Szymula / 22 listopada 2017 o 23:58
  ,,Niech oddadzą podatnikom 900 tysięcy za studia i droga wolna''     Ty za gimnazjum nie oddawaj...  
Avatar
Bartek / 22 listopada 2017 o 23:43
Kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Książki i wszelkie pomoce naukowe, a także kursy, zakwaterowanie i wyżywienie podczas nich leży po stronie studentów. To są bardzo duże kwoty! Poza tym jak chcesz żeby lekarze oddawali pieniądze za studia, to niech oddają także informatycy, księża, politolodzy, biolodzy, dziennikarze, aktorzy i wszyscy którzy mają wyższe wykształcenie. A jeśli dalej ci to przeszkadza, to sam zostań tym nierobem-lekarzem i przekonaj się jaki to łatwy i leki kawałek chleba debilu.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 23:29
Do trolla, któremu przeszkadza 500+ --- KAŻDY ZACHODNI KRAJ DOPŁACA RODZINOM Z DZIEĆMI, a pewien gość Angeli - rekordzista z kilkoma zonami otrzymuje miesiecznie prawie 30 tys EUR - tak tylko dlatego, ze ma dzieci!!
Avatar
fela / 22 listopada 2017 o 23:18
undefined napisał:
Lekarzy w Polsce wcale nie brakuje. Płacisz 100 - 200 zł za prywatną wizytę i masz lekarza w ciągu kilku dni. :) Do wyboru do koloru. Każdej specjalizacji.
 tylko niech mi oddadzą te pieniadze z idsetkami co przez 40 lat płaciłam na leczenie obecnie na NFZ
Avatar
bera / 22 listopada 2017 o 23:16
undefined napisał:
Niech oddadzą podatnikom 900 tysięcy za studia i droga wolna
 co mają oddawać jak rząd i tak jest bogaty bo rodzaje po 500+ nawet dla nie uczących się rodziców
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 22:03
Lekarzy w Polsce wcale nie brakuje. Płacisz 100 - 200 zł za prywatną wizytę i masz lekarza w ciągu kilku dni. :) Do wyboru do koloru. Każdej specjalizacji.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 22:01
biedne Polaczki się burzą, jeszcze minie setki lat zanim docenicie zawód lekarza.. .. bijcie się w kolejce dalej...
Avatar
aba / 23 listopada 2017 o 08:11
undefined napisał:
Lekarzy w Polsce wcale nie brakuje. Płacisz 100 - 200 zł za prywatną wizytę i masz lekarza w ciągu kilku dni. :) Do wyboru do koloru. Każdej specjalizacji.
 tylko niech rząd odda składki zdrowotne zabierane z pensji, to wtedy będzie ludzi stać na tego prywatnego lekarza, a tak płacenie dwa razy za jedną usługę
Avatar
Gość / 23 listopada 2017 o 00:48
@zwykły ściemniaczu... ty chyba nie wiesz, ile bierze lekarz za robotę. Informatyk mu do pięt nie dorasta. A ta dzieciarnia ze szpitala jeszcze gówno potrafi, to rzuca się jak smród po gaciach. Ja za leczenie nóg wydałem 5.000zł. Zabieg 40 minutowy, który informatyk w takim czasie zarobi ponad 2.000zł? Podwiązanie hemoroida 150zł za 10 minut roboty (w tym 2min. na sam zabieg)?! Szczyle jeszcze nic nie potrafią,mzero doświadczenia, a chcą kasować ludzi jak dr. Hause. To tak jakby aplikant z kancelarii adwokackiej zarządał ode mnie 200zł plus vat za jedno pismo. Wyśmiałbym go, bo tyle bierze adwokat, a nie jego popierdułka. I tyle w temacie. Nie chcą nabywać doświadczenia? Ich sprawa. Może w ten sposób nie otworzą prywatnej praktyki. Ci co teraz siedzą cicho wręcz liczą na to, że to lemingowe towarzystwo samo się wyruguje. To tak jakby połowa mechaników odmówiła wymiany kół, druga na tym tylko zyska. Niech pokażą tych niestrajkujących rezydentów, co nie oddziedziczyli miejsca na uczelni, a doszli do tego własną ciężką pracą.
@zwykły ściemniaczu... ty chyba nie wiesz, ile bierze lekarz za robotę. Informatyk mu do pięt nie dorasta. A ta dzieciarnia ze szpitala jeszcze gówno potrafi, to rzuca się jak smród po gaciach. Ja za leczenie nóg wydałem 5.000zł. Zabieg 40 minutowy, który informatyk w takim czasie zarobi ponad 2.000zł? Podwiązanie hemoroida 150zł za 10 minut roboty (w tym 2min. na sam zabieg)?! Szczyle jeszcze nic nie potrafią,mzero doświadczenia, a chcą kasować ludzi jak dr. Hause. To tak jakby aplikant z kancelarii adwokackiej zarządał ode mnie 200zł plus ... rozwiń
Avatar
zwykly hydraulik ... / 23 listopada 2017 o 00:37
Dyskutujący wzajemnie sobie ubliżają, obrażają siebie i wytykają jakieś przywileje! Chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego oczekujecie właśnie od lekarzy, że będą pracowali za jakieś śmieszne pieniądze więcej i dłużej od normalnie zatrudnionego, czy tez jakiegoś beneficjenta różnych zasiłków w ogóle traktującego pracę z przymrużeniem oka? Nie jestem lekarzem, ale gdybym nim był, za takie pieniądze na pewno nie wstawałbym rano. A faktycznie poświęcam wykonywanemu zawodowi wiele godzin w tygodniu, z tym, że jak dopilnuje kontraktów i przypilnuje ludzi oraz sam się zaangażuje w wypadku braku ludzi, to na konto przelewam wielokrotność pensji lekarza... Nie zazdroszczę im wcale..... Nawet synowie mieli wystarczająco dobrze poukładane w glowie, żeby studiować informatykę, a nie medycynę ....
Dyskutujący wzajemnie sobie ubliżają, obrażają siebie i wytykają jakieś przywileje! Chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego oczekujecie właśnie od lekarzy, że będą pracowali za jakieś śmieszne pieniądze więcej i dłużej od normalnie zatrudnionego, czy tez jakiegoś beneficjenta różnych zasiłków w ogóle traktującego pracę z przymrużeniem oka? Nie jestem lekarzem, ale gdybym nim był, za takie pieniądze na pewno nie wstawałbym rano. A faktycznie poświęcam wykonywanemu zawodowi wiele godzin w tygodniu, z tym, że jak dopilnuje kontraktów i przypilnuje ... rozwiń
Avatar
Michał Szymula / 22 listopada 2017 o 23:58
  ,,Niech oddadzą podatnikom 900 tysięcy za studia i droga wolna''     Ty za gimnazjum nie oddawaj...  
Avatar
Bartek / 22 listopada 2017 o 23:43
Kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Książki i wszelkie pomoce naukowe, a także kursy, zakwaterowanie i wyżywienie podczas nich leży po stronie studentów. To są bardzo duże kwoty! Poza tym jak chcesz żeby lekarze oddawali pieniądze za studia, to niech oddają także informatycy, księża, politolodzy, biolodzy, dziennikarze, aktorzy i wszyscy którzy mają wyższe wykształcenie. A jeśli dalej ci to przeszkadza, to sam zostań tym nierobem-lekarzem i przekonaj się jaki to łatwy i leki kawałek chleba debilu.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 23:29
Do trolla, któremu przeszkadza 500+ --- KAŻDY ZACHODNI KRAJ DOPŁACA RODZINOM Z DZIEĆMI, a pewien gość Angeli - rekordzista z kilkoma zonami otrzymuje miesiecznie prawie 30 tys EUR - tak tylko dlatego, ze ma dzieci!!
Avatar
fela / 22 listopada 2017 o 23:18
undefined napisał:
Lekarzy w Polsce wcale nie brakuje. Płacisz 100 - 200 zł za prywatną wizytę i masz lekarza w ciągu kilku dni. :) Do wyboru do koloru. Każdej specjalizacji.
 tylko niech mi oddadzą te pieniadze z idsetkami co przez 40 lat płaciłam na leczenie obecnie na NFZ
Avatar
bera / 22 listopada 2017 o 23:16
undefined napisał:
Niech oddadzą podatnikom 900 tysięcy za studia i droga wolna
 co mają oddawać jak rząd i tak jest bogaty bo rodzaje po 500+ nawet dla nie uczących się rodziców
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 22:03
Lekarzy w Polsce wcale nie brakuje. Płacisz 100 - 200 zł za prywatną wizytę i masz lekarza w ciągu kilku dni. :) Do wyboru do koloru. Każdej specjalizacji.
Avatar
Gość / 22 listopada 2017 o 22:01
biedne Polaczki się burzą, jeszcze minie setki lat zanim docenicie zawód lekarza.. .. bijcie się w kolejce dalej...