niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Cztery pasy ruchu na ul. Sowińskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2013, 17:43
Autor: Dominik Smaga

 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Najpierw będzie koncepcja zmian, później dokładne projekty przebudowy drogi. Miasto zabiera się za ul. Sowińskiego.

– Zarząd Dróg i Mostów ma zaproponować zmiany – informuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. I wyjaśnia, że ma to związek z planowaną przebudową Al. Racławickich, która ma się rozpocząć w przyszłym roku. Chodzi jednak nie tylko o przebudowę skrzyżowania Al. Racławickich z ul. Sowińskiego, ale też poszerzenie drogi biegnącej koło miasteczka akademickiego – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Z informacji tych wynika, że ul. Sowińskiego miałaby zostać poszerzona do czterech pasów ruchu: po dwa w każdym kierunku. Teraz są tu trzy pasy ruchu: po jednym do jazdy na wprost, a pozostałe wydzielane są do skrętu w lewo.

Natomiast przed Al. Racławickimi z prawego pasa można skręcać w kierunku KUL, a z drugiego jechać na wprost do tzw. wiaduktu Poniatowskiego. Spore zmiany mają nastąpić również w rejonie skrzyżowania z ul. Radziszewskiego w pobliżu rektoratu UMCS oraz Chatki Żaka.

Wiadomo jednak, że przebudowa ul. Sowińskiego nie nastąpi szybko, bo magistrat nie chce, by toczyła się w tym samym czasie, co przebudowa Al. Racławickich. Te ostatnie roboty mają być podzielone na etapy, przy czym najmniej kłopotliwe będą prace prowadzone bliżej ronda. W czasie, gdy "przecięte” zostanie połączenie północ–południe w osi ul. Sowińskiego–Poniatowskiego ruch zostanie skierowany na objazdy przez al. Długosza i ul. Legionową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Arek
Luhis
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Arek
Arek (3 września 2013 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoda ze nie pięc pasów  !!!!! Te trzy zrobiono prosto jak  w szkole domalowując je  farbą olejną   A gdzie  tunel pod  Al   Racławickimi  i wiadukt nad ul Głeboką  jak deklarował na  bilbordach przed swoja kampanią wyboczą  pan  Zuk   Ludzie pamietajcie ten  fakt i kasujecie takich ludzi  w  kolejnych wyborach  Niech nie obiecują tego czego nie  dotrzymują - reset całkkowity panie Zuk.   

Rozwiń
Luhis
Luhis (2 września 2013 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Poszerzanie Sowińskiego jest bezsensu, lepiej wydać pieniądze na trasę zieloną, podłączenia do alei solidarności z bohaterami Monte Cassino i Wrotkowską, a nie wprowadzać ruch w ulicę wewnątrz kampusu UMCS! Niszcząc charkter ulicy zamiast ruch indywidualny wyprowadzać na zewnątrz na tzw ringi!

Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2013 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A wąskie gardło na górze i na poniatowskiego brawo brawo..;/

Rozwiń
Agatka
Agatka (30 sierpnia 2013 o 14:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A tunel? Czekamy cierpliwie.... (ale cierpiwość może się skończyć)

Rozwiń
Mries
Mries (30 sierpnia 2013 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To jest banalne przebudowanie, poszerzenie, kosztem jednej części, ulicy do 4 pasów, z zaznaczeniem, że skrajne pasy są absolutnie i tylko i wyłącznie dla autobusów (buspasy). Likwidacja okropnego budynku przy wjeździe w Poniatowskiego, a potem "wyrównanie szerokości" do dwóch pasów w każdym kierunku, przebudowa wiaduku przy Chatce Żaka, i nagle okaże się, że autobus może w godzinach szczytu przejechać spod Globusa na wprost na Czechów (nowa trasa) w 8 minut. Trzeba też przebudować skrzyżowanie Racławickie/Sowińskiego, można wydzielić dwa lewoskręty w dół z Racławickich w Sowińskiego(jeden tylko dla autobusów), można zrobić lewoskręt z Racławickich w lewo w dół w Poniatowskiego, trzeba tylko myśleć, a to trochę niektórych boli.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!