Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2010 r.
15:21
Edytuj ten wpis

Czuby: Miejsca parkingowe rezerwują sposobem "na pudło" (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora ŁM
0 69 A A

Kartonowe pudła, drewniane i plastikowe skrzynki, a nawet ławki posłużyły mieszkańcom Czubów do... rezerwowania sobie miejsc parkingowych. Zdjęcia dostaliśmy na alarm24@dziennikwschodni.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przy ul. Szmaragdowej samochodów wciąż przybywa. Za to miejsc do parkowania jest coraz mniej. Dlatego mieszkańcy szukają wszelkich sposobów na zdobycie skrawka parkingu.

– Tu parkuje samochód LU 096XX. Nie parkować. DZIĘKUJĘ!!! – czytamy na jednym z pudełek postawionym na parkingu przy Szmaragdowej 46. Z takiego pomysłu skorzystało już wielu kierowców. Niektórzy chcą mieć pewność, że przyjezdni nie zdemontują ich przeszkody. Używają ławek.

– To skandal. Przyjeżdżają do mnie znajomi i nawet na chwilę nie mają gdzie zaparkować – mówi Tomasz Piórko, mieszkaniec osiedla Czuby. – W zimie parkingów jest mniej niż zwykle, a oni blokują nawet wolne miejsca – dodaje.

– Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń ze Szmaragdowej – mówi Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej. – Ale jest to teren wewnętrzny, zarządza nim spółdzielnia i to ona jest za niego odpowiedzialna. W tym przypadku nie podejmujemy działań.

– Ten parking jest własnością mieszkańców bloku numer 46. Stoją nawet tabliczki z informacjami na ten temat. Jednak parkują na nim wszyscy – denerwuje się mieszkaniec Szmaragdowej 46, który napisał na naszym forum internetowym.

Tłumaczy, że pudła pojawiły się dopiero tej zimy. – Ludzie mieli już dość sytuacji, że odśnieżali kilka godzin swoje miejsce, a gdy odjechali, ktoś im je od razu zajmował – pisze Internauta.

Administracja osiedla potwierdza, że parking należy do mieszkańców bloku 46, a tabliczki zostały wystawione na ich prośbę. – Ale nie ma tam zakazu parkowania, więc teoretycznie każdy może zostawić samochód – usłyszeliśmy w administracji.

Gdyby z blokowaniem miejsc parkingowych miejscy strażnicy spotkali się na drodze publicznej, wtedy mogłyby posypać się kary. –Można za to dostać 100 zł mandatu – stwierdza R. Bańka.
– Problemu by nie było, gdyby osiedle zostało odśnieżone – kończy T. Piórko.

Sposobem "na pudło" - zobacz więcej zdjęć


Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
andrzej / 19 maja 2011 o 10:14
[quote name='xxx' timestamp='1293553729' post='412667']
żal d**e ściska jak czytam oburzenie innych a najwięcej do powiedzenia mają ci którzy wlaśnie czekają na to że ktoś wyjedzie z miejsca które sobie odśnieżył Najlepsze jest to że jak SM Czechów wywiesiło ogłoszenia że bedą odśnieżać miejsca parkingowe i proszą o zabranie samochodów to wszyscy mieli to w du***... Mi jak ktoś stanie na miejsce które sobie sam odśnieżyłem ma 2x wiecej roboty bo potrafię być tak chamski że odśnieżę sobie nowe ale zasypię fieja po dach...
[/quote]
Dobrze , że sam siebie określiłeś - CHAMSKI - idż się lecz tak jak reszta ciuli co rezerwują sobie miejsca parkingowe
[quote name='xxx' timestamp='1293553729' post='412667']
żal d**e ściska jak czytam oburzenie innych a najwięcej do powiedzenia mają ci którzy wlaśnie czekają na to że ktoś wyjedzie z miejsca które sobie odśnieżył Najlepsze jest to że jak SM Czechów wywiesiło ogłoszenia że bedą odśnieżać miejsca parkingowe i proszą o zabranie samochodów to wszyscy mieli to w du***... Mi jak ktoś stanie na miejsce które sobie sam odśnieżyłem ma 2x wiecej roboty bo potrafię być tak chamski że odśnieżę sobie nowe ale zasypię fieja p... rozwiń
Avatar
Lutek / 27 lutego 2011 o 21:36
[quote name='pin' timestamp='1293551492' post='412640']
Przede wszystkim ani szanowny redaktor ani zgłaszający nie zauważyli jednej rzeczy. Pudła pojawiają się tylko zimą. Wiadomo, że jak ktoś odśnieżył sobie miejsce i poświęcił na to trochę pracy to chciałby z tego korzystać. A takich co się nie narobią, ale postawić auto by chcieli nie brakuje. Ja tu nie widzę żadnej sensacji
[/quote]

Bzdura. Odsniezanie jest tylko pretekstem. Teraz nie ma sniegu, a opon przybywa. A swoja droga buraki mogliby opony na zimowe zmienic, to moze by nie musieli szuflowac... no chyba, ze ktos ma nature ciecia i czuje wewnetrzna potrzebe...
[quote name='pin' timestamp='1293551492' post='412640']
Przede wszystkim ani szanowny redaktor ani zgłaszający nie zauważyli jednej rzeczy. Pudła pojawiają się tylko zimą. Wiadomo, że jak ktoś odśnieżył sobie miejsce i poświęcił na to trochę pracy to chciałby z tego korzystać. A takich co się nie narobią, ale postawić auto by chcieli nie brakuje. Ja tu nie widzę żadnej sensacji
[/quote]

Bzdura. Odsniezanie jest tylko pretekstem. Teraz nie ma sniegu, a opon przybywa. A swoja droga buraki moglib... rozwiń
Avatar
rycho / 4 stycznia 2011 o 21:51
[size="5"]POPIERAM - WYPROWADZIĆ - WYWIEŹĆ Z PARKINGU AUTA OSÓB NIE POSIADAJĄCYCH PRAWA DO ZAJMOWANIA MIEJSC I PROBLEM ROZWIĄŻE SIĘ SAM[/size]
Avatar
mieszkaniec / 4 stycznia 2011 o 21:43
Napewno administracja i opiekun bloku byliby najbardziej kompetentni,ale Oni wolą milczeć. Jestem na 100 % pewien że opiekun bloku wie które auta nie należą do mieszkańców bl.nr. 46 A może się boją tych krzykaczy z 36 i wieżowca.
Avatar
ewik / 4 stycznia 2011 o 21:16
Wjeżdżając na parking należałoby się zapoznać z tablicami informacyjnymi ustawionymi na widocznym miejscu przed parkingiem. Tu wcale nie chodzi o odśnieżone miejsca ale głównie o nieproszonych gości.
Avatar
M.T. / 3 stycznia 2011 o 23:24
[quote name='ewik' timestamp='1294053178' post='415650']
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
[/quote]
Pochodzeniu??? A co to, średniowiecze??? Trzeba mieć tytuł hrabiego, żeby móc zaparkować na wolnym miejscu na byle jakim blokowisku? Wasze osiedle może być dla mnie tylko parkingiem, bo nigdy nie chciałbym mieszkać w takim śmietniku.
PS. Dziękuję za odśnieżenie miejsca
[quote name='ewik' timestamp='1294053178' post='415650']
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
[/quote]
Pochodzeniu??? A co to, średniowiecze??? Trzeba mieć tytuł hrabiego, żeby móc zaparkować na wolnym miejscu na byle jakim blokowisku? Wasze osiedle może być dla mnie tylko parkingiem, bo nigdy nie chciałbym mieszkać w takim ... rozwiń
Avatar
Logika / 3 stycznia 2011 o 23:02
[quote name='xyz' timestamp='1294081867' post='416053']
Hahaha już ktoś wcześniej napisał, że nie ma żadnych przepisów regulujących takie sytuacje, więc kto tu pisze o prawie???
[/quote]
Dokładnie.
Skoro nie ma przepisów mówiących o tym, że odśnieżający ma prawo do terenu, który odśnieżył, to nie można też mówić, że ktoś NIE MA PRAWA do takiego miejsca, bo w tym przypadku prawa odśnieżającego i/lub parkującego są takie same.
Avatar
xyz / 3 stycznia 2011 o 20:11
[quote name='ewik' timestamp='1294053178' post='415650']
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
[/quote]
Hahaha już ktoś wcześniej napisał, że nie ma żadnych przepisów regulujących takie sytuacje, więc kto tu pisze o prawie???
Avatar
ewik / 3 stycznia 2011 o 12:12
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
Avatar
mieszkaniec / 3 stycznia 2011 o 11:58
No właśnie, gdzie kultura ?. Nie ma - bo tu zamieszkują sami najmądrzejsi przybyli z Wiochy zabitej kołkami. Proponuje sprawdzić pochodzenie.
Avatar
andrzej / 19 maja 2011 o 10:14
[quote name='xxx' timestamp='1293553729' post='412667']
żal d**e ściska jak czytam oburzenie innych a najwięcej do powiedzenia mają ci którzy wlaśnie czekają na to że ktoś wyjedzie z miejsca które sobie odśnieżył Najlepsze jest to że jak SM Czechów wywiesiło ogłoszenia że bedą odśnieżać miejsca parkingowe i proszą o zabranie samochodów to wszyscy mieli to w du***... Mi jak ktoś stanie na miejsce które sobie sam odśnieżyłem ma 2x wiecej roboty bo potrafię być tak chamski że odśnieżę sobie nowe ale zasypię fieja po dach...
[/quote]
Dobrze , że sam siebie określiłeś - CHAMSKI - idż się lecz tak jak reszta ciuli co rezerwują sobie miejsca parkingowe
[quote name='xxx' timestamp='1293553729' post='412667']
żal d**e ściska jak czytam oburzenie innych a najwięcej do powiedzenia mają ci którzy wlaśnie czekają na to że ktoś wyjedzie z miejsca które sobie odśnieżył Najlepsze jest to że jak SM Czechów wywiesiło ogłoszenia że bedą odśnieżać miejsca parkingowe i proszą o zabranie samochodów to wszyscy mieli to w du***... Mi jak ktoś stanie na miejsce które sobie sam odśnieżyłem ma 2x wiecej roboty bo potrafię być tak chamski że odśnieżę sobie nowe ale zasypię fieja p... rozwiń
Avatar
Lutek / 27 lutego 2011 o 21:36
[quote name='pin' timestamp='1293551492' post='412640']
Przede wszystkim ani szanowny redaktor ani zgłaszający nie zauważyli jednej rzeczy. Pudła pojawiają się tylko zimą. Wiadomo, że jak ktoś odśnieżył sobie miejsce i poświęcił na to trochę pracy to chciałby z tego korzystać. A takich co się nie narobią, ale postawić auto by chcieli nie brakuje. Ja tu nie widzę żadnej sensacji
[/quote]

Bzdura. Odsniezanie jest tylko pretekstem. Teraz nie ma sniegu, a opon przybywa. A swoja droga buraki mogliby opony na zimowe zmienic, to moze by nie musieli szuflowac... no chyba, ze ktos ma nature ciecia i czuje wewnetrzna potrzebe...
[quote name='pin' timestamp='1293551492' post='412640']
Przede wszystkim ani szanowny redaktor ani zgłaszający nie zauważyli jednej rzeczy. Pudła pojawiają się tylko zimą. Wiadomo, że jak ktoś odśnieżył sobie miejsce i poświęcił na to trochę pracy to chciałby z tego korzystać. A takich co się nie narobią, ale postawić auto by chcieli nie brakuje. Ja tu nie widzę żadnej sensacji
[/quote]

Bzdura. Odsniezanie jest tylko pretekstem. Teraz nie ma sniegu, a opon przybywa. A swoja droga buraki moglib... rozwiń
Avatar
rycho / 4 stycznia 2011 o 21:51
[size="5"]POPIERAM - WYPROWADZIĆ - WYWIEŹĆ Z PARKINGU AUTA OSÓB NIE POSIADAJĄCYCH PRAWA DO ZAJMOWANIA MIEJSC I PROBLEM ROZWIĄŻE SIĘ SAM[/size]
Avatar
mieszkaniec / 4 stycznia 2011 o 21:43
Napewno administracja i opiekun bloku byliby najbardziej kompetentni,ale Oni wolą milczeć. Jestem na 100 % pewien że opiekun bloku wie które auta nie należą do mieszkańców bl.nr. 46 A może się boją tych krzykaczy z 36 i wieżowca.
Avatar
ewik / 4 stycznia 2011 o 21:16
Wjeżdżając na parking należałoby się zapoznać z tablicami informacyjnymi ustawionymi na widocznym miejscu przed parkingiem. Tu wcale nie chodzi o odśnieżone miejsca ale głównie o nieproszonych gości.
Avatar
M.T. / 3 stycznia 2011 o 23:24
[quote name='ewik' timestamp='1294053178' post='415650']
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
[/quote]
Pochodzeniu??? A co to, średniowiecze??? Trzeba mieć tytuł hrabiego, żeby móc zaparkować na wolnym miejscu na byle jakim blokowisku? Wasze osiedle może być dla mnie tylko parkingiem, bo nigdy nie chciałbym mieszkać w takim śmietniku.
PS. Dziękuję za odśnieżenie miejsca
[quote name='ewik' timestamp='1294053178' post='415650']
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
[/quote]
Pochodzeniu??? A co to, średniowiecze??? Trzeba mieć tytuł hrabiego, żeby móc zaparkować na wolnym miejscu na byle jakim blokowisku? Wasze osiedle może być dla mnie tylko parkingiem, bo nigdy nie chciałbym mieszkać w takim ... rozwiń
Avatar
Logika / 3 stycznia 2011 o 23:02
[quote name='xyz' timestamp='1294081867' post='416053']
Hahaha już ktoś wcześniej napisał, że nie ma żadnych przepisów regulujących takie sytuacje, więc kto tu pisze o prawie???
[/quote]
Dokładnie.
Skoro nie ma przepisów mówiących o tym, że odśnieżający ma prawo do terenu, który odśnieżył, to nie można też mówić, że ktoś NIE MA PRAWA do takiego miejsca, bo w tym przypadku prawa odśnieżającego i/lub parkującego są takie same.
Avatar
xyz / 3 stycznia 2011 o 20:11
[quote name='ewik' timestamp='1294053178' post='415650']
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
[/quote]
Hahaha już ktoś wcześniej napisał, że nie ma żadnych przepisów regulujących takie sytuacje, więc kto tu pisze o prawie???
Avatar
ewik / 3 stycznia 2011 o 12:12
Proszę się nie przejmować to nadal słychać głosy zacietrzewienia TYCH CO NIE MAJĄ PRAWA PARKOWANIA. Chyba zdołali Państwo już wcześniej ich poznać. Tych ludzi nic nie zmieni o kulturze i ich pochodzeniu nie wspomnę.
Avatar
mieszkaniec / 3 stycznia 2011 o 11:58
No właśnie, gdzie kultura ?. Nie ma - bo tu zamieszkują sami najmądrzejsi przybyli z Wiochy zabitej kołkami. Proponuje sprawdzić pochodzenie.
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 4

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 0

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 3

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria