wtorek, 24 października 2017 r.

Lublin

Czuby: Powstanie nowy park

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 czerwca 2008, 18:21
Autor: Dominik Smaga

Na Czubach zaczyna się realizacja zapowiadanej od lat inwestycji. Lada dzień robotnicy zaczną odchwaszczanie terenu.

A wczesną jesienią powinna zacząć się budowa centralnej części nowego parku na Czubach. Potrwa cztery lata. Ratusz szuka już wykonawcy robót.

Prace obejmą dolinę między osiedlami Widok i Poręba na odcinku od wiaduktu ul. Jana Pawła II do wiaduktu ul. Filaretów. Na początku powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Większość tych tras będzie biegła wzdłuż doliny.

Osiedla położone na zboczach połączy ścieżka biegnąca w pobliżu szkoły. W tym miejscu jest teraz prowizoryczny chodnik. Piesi pójdą za to kładką na wysokości 3,5 metra nad doliną wąwozu. Drewniany pomost będzie osadzony na stalowych przęsłach w kształcie łuków.

Obok szkoły powstanie też amfiteatr - jego scena będzie miała średnicę 12 metrów. - To będzie miejsce kameralnych występów - zapowiada Zbigniew Choduń z Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta. W parku znajdzie się również specjalnie wyznaczone miejsce do grillowania, a nawet stylowa altana.

Oraz boiska do koszykówki i siatkówki, których budowę miasto odkłada na później.
- Poszczególne elementy będziemy budować w zależności od posiadanych funduszy - dodaje Choduń. Dlatego w umowie z wykonawcą miasto chce zastrzec, że szczegółowy harmonogram prac będzie określać co roku.

Projekt przewiduje też budowę dwóch kortów tenisowych, które podobnie jak plac zabaw dla dzieci i wspomniane boiska ma mieć sztuczną nawierzchnię.
Do parku będziemy wchodzić przez specjalne bramy - wysokie na 3 metry żelbetowe konstrukcje, obłożone wapieniem i pokryte czerwonobrązową dachówką.

W centralnej części parku, na którą miasto ogłosiło przetarg znajdą się dwie z czterech bram. Jedna stanie w okolicy kościoła św. Rodziny, a druga między kościołem Matki Boskiej Różańcowej a podstawówką. Pojawi się też sporo elementów tzw. małej architektury, m.in. stojak na rowery, czy bujane ławki.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Piotrek
sernik
123
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Piotrek
Piotrek (15 czerwca 2008 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tomasz napisał:
Motocross wylatuje do Elizówki :: zobacz komentowany artykuł Opcje Śledź ten temat
Wyślij temat na email
Wydrukuj ten temat
Ściągnij / Wydrukuj ten temat
Subskrybuj to forum
Tryby wyświetlania
Przełącz na: Drzewo
Standardowy
Przełącz na: Linearny

~Wizy-tator~ 12.06.2008, 05:53 Wpis #1
Goście



Panie Dominiku,

Zapraszam na opisane przez Pana pod artykulem miejsce. Nikt niczego nie zabronował. Zrobiony za 50 tysiecy tor pod Świdnikiem nadal jest torem a susly smigaja tam w najlepsze. Jednego o malo nie rozjechalem jak przeprawial sie na druga strone czyli tereny "przyszlego" lotniska.
Konsekwencji troche zycze i rzetelnosci bo to za nasze wspolne pieniadze powstal tamten tor. No chyba, ze Pan podatkow nie placi to zwracam honor - to za nasze pieniadze.



~Gość~ 12.06.2008, 06:28 Wpis #2
Goście



dlaczego paru facetom daje się 120 tys. ot tak. Czy nie lepiej dać ot choćby na hospicjum. Skoro to tacy geniusze niech znajdą prywatnego sponsora.



~Krezus~ 12.06.2008, 06:40 Wpis #3
Goście



CYTAT(Gość @ 12.06.2008, 06:28)
dlaczego paru facetom daje się 120 tys. ot tak. Czy nie lepiej dać ot choćby na hospicjum. Skoro to tacy geniusze niech znajdą prywatnego sponsora.


Nie wiesz czemu jednym z najbogatszych lublinian a zarazem wspolwlascicielom klubu sportowego ktos finansuje ich pasje i pozwala bezkarnie naruszc przepisy? Bo sa radnymi! My wam a wy nam! Wiesz czego nie ma nawet jednego sprawiedliwego wsrod radnych? Bo kazdy cos gdzies ma lub bedzie mial wiec siedza cicho jak mysz pod miotla. Dotacje, etaty, tytulu, dzierzawy itp. itd. Kiedys na to mowili reka reke myje.


~Adam~ 12.06.2008, 07:18 Wpis #4
Goście



Chyba wam odbiło. Robicie prezenty - 120.000 dla 40 chłopa - po 3.000 na głowę z kasy miasta. Radzę wam - miejcie granice przyzwoitości, ludzie patrzą i widzą.


~Beret~ 12.06.2008, 08:39 Wpis #5
Goście



Tym torem i jego finansowaniem powinien się zainteresować prokurator, bo to śmierdzi prywatą na kilometr.


~KIBIC~ Wczoraj, 10:29 Wpis #6
Goście



Ach wy BAłWANY wam nigdy nic nie pasuje komunistyczne podejscie nakażdym kroku widzicie przestepstwo wstyd


~Gość z Rudnika k. Lublina~ Wczoraj, 16:04 Wpis #7
Goście



Nie wszyscy może wiedzą, ale tego typu sport to uprawiają dzieciaki bogatych rodziców, np. Pana Piątka który ma nie dom tylko rezydencję i jest właścicielem kilku budynków przy ul. Zana oraz właścicielem firmy Hanesco albo Pana Więckowskiego, który jest właścicielem kilku kamienic w Lublinie i współwłaścicielem firmy z art. budowlanymi no i do tego RADNI czyli ciągną nasza kasę z podatków i myślą tylko co zrobić w Lublinie dla siebie a nie dla MIASTA. Skoro Mamy takich wspaniałych crossowców, którzy zdobywają mistrzostwa to na pewno mają sponsorów, wiec niech PANOWIE Biznesmeni wynegocjują kasę na tor od sponsorów a nie z kasy miejskiej. Usypanie parę górek można zrobić o wiele taniej, tylko pewnie chodzi tutaj o wyciągnięcie kasy !!!!. Jak przyjdę po pracy do domu i będzie mi burczeć jakiś motor to OBIECUJĘ WAM !!!!, że nagram te dźwięki i przyjadę samochodem wyposażonym w SUPER nagłośnienie i będę puszczał wam te odgłosy od pierwszej w nocy do białego rana albo zapłacę znajomych z klubu paralotniowego, żeby wam na te Ładne domki spuścili małą niespodziankę. Podsumowując to dziwię się że miasto wydaje naszą kasę na taki zachcianki panów których stać to sfinansować z własnych zaskórniaków i nawet by tego nie odczuli.
Moim zdaniem większy użytek byłby dla przeciętnego Kowalskiego gdyby miasto zainwestowało w ścieżki rowerowe, przynajmniej o wiele więcej osób by skorzystało z tego typu formy relaksu bądź sportu a nie tylko Towarzystwo Wzajemnej Adoracji !!!
W imieniu redakcji Judyta




ciekaw jestem dlaczego nie ma takiego rozglosu odnosnie robudowy stadionu na Zygmuntowskich, tam ida znacznie wieksze pieniadze na obiekt dla kilkunastu zawodnikow bidnie grajacego Motoru! W przypadku toru crossowego powstaje obiekt dla klubu, który ma Druzynowe Mistrzostwo Polski, a do tego kilku zawodnikow ktorzy sa Indywidualnymi Mistrzami Polski. Dzialajacych klubowiczow jest 40, a osob (motocyklistow) ktore na to czekaja kilka razy tyle. Widze ze znowu i w tym temacie pojawia sie grono ludzi ktorzy sami nie wiedza czego chca. Identyczne wypowiedzi i podejscie do tematu jest w sprawie toru na Zemborzyckiej. Wyszyscy maja do nas motocyklistow pretensje i sa wielkimi przeciwnikami, ze sie wsciekamy po ulicach lub po wawozach albo polach, ale jesli ktos chce zrobic albo wykorzystac istniejace miejsce do tego zeby w jednym miejscu skupic ludzi ktorzy maja takie same zainteresowania to pojawia sie wielkie ALE. Niech sie nie pojawia az tyle zazdrosci w was ze pan Piatek ma tyle, pan Wieckowski tyle a inni tego nie maja. Niech chociaz jednym sie powodzi. Judyty to juz wogole nie rozumiem, bedzi ci przeszkadzac halasowanie mototcykli a panowi ne paralotniach i twoj samochod z SUPER naglosnieneim juz nie bedzie przeszkadzal. A to ciekawe. ZWYKLA LUDZKA ZLOSLIWOSC!!! Jeszcze moze okarze sie ze to wierzacy i praktykujacy Katolik
Rozwiń
sernik
sernik (14 czerwca 2008 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystko fajnie, tylko zdjęcie przedstawia dzieci na tle wąwozu pomiędzy Czubami a LSM! pomiędzy mostami ul. Filaretów, a ul. Armii Krajowej... a to tak troszkę gdzie indziej...
Rozwiń
123
123 (14 czerwca 2008 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli Pan Choduń dotrzyma słowa..???? to powinien mieć tablicę pamiątkową w tym parku!!!!!! Mieszkam ponad 20 lat w tej okolicy i co roku......ktoś ma plan zagospodarowania wąwozu????? A jedyną do tej pory atrakcją są płonące trawy......i inerwencje straży pożarnej(kilkadziesiąt) w roku!!!!!
A wystarczy dwa razy w roku wykosić zielska!!!!!!!!! Tak więc jestem zaaaaaaaaaaa..parkiem, ale znając realia .......to kolejny "chwyt" propagandy!!!
Czas pokarze i skoryguje niektóre zapędy?????? Powodzenia Panie Choduń!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Tomasz
Tomasz (14 czerwca 2008 o 07:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Motocross wylatuje do Elizówki :: zobacz komentowany artykuł Opcje Śledź ten temat
Wyślij temat na email
Wydrukuj ten temat
Ściągnij / Wydrukuj ten temat
Subskrybuj to forum
Tryby wyświetlania
Przełącz na: Drzewo
Standardowy
Przełącz na: Linearny

~Wizy-tator~ 12.06.2008, 05:53 Wpis #1
Goście



Panie Dominiku,

Zapraszam na opisane przez Pana pod artykulem miejsce. Nikt niczego nie zabronował. Zrobiony za 50 tysiecy tor pod Świdnikiem nadal jest torem a susly smigaja tam w najlepsze. Jednego o malo nie rozjechalem jak przeprawial sie na druga strone czyli tereny "przyszlego" lotniska.
Konsekwencji troche zycze i rzetelnosci bo to za nasze wspolne pieniadze powstal tamten tor. No chyba, ze Pan podatkow nie placi to zwracam honor - to za nasze pieniadze.



~Gość~ 12.06.2008, 06:28 Wpis #2
Goście



dlaczego paru facetom daje się 120 tys. ot tak. Czy nie lepiej dać ot choćby na hospicjum. Skoro to tacy geniusze niech znajdą prywatnego sponsora.



~Krezus~ 12.06.2008, 06:40 Wpis #3
Goście



CYTAT(Gość @ 12.06.2008, 06:28)
dlaczego paru facetom daje się 120 tys. ot tak. Czy nie lepiej dać ot choćby na hospicjum. Skoro to tacy geniusze niech znajdą prywatnego sponsora.


Nie wiesz czemu jednym z najbogatszych lublinian a zarazem wspolwlascicielom klubu sportowego ktos finansuje ich pasje i pozwala bezkarnie naruszc przepisy? Bo sa radnymi! My wam a wy nam! Wiesz czego nie ma nawet jednego sprawiedliwego wsrod radnych? Bo kazdy cos gdzies ma lub bedzie mial wiec siedza cicho jak mysz pod miotla. Dotacje, etaty, tytulu, dzierzawy itp. itd. Kiedys na to mowili reka reke myje.


~Adam~ 12.06.2008, 07:18 Wpis #4
Goście



Chyba wam odbiło. Robicie prezenty - 120.000 dla 40 chłopa - po 3.000 na głowę z kasy miasta. Radzę wam - miejcie granice przyzwoitości, ludzie patrzą i widzą.


~Beret~ 12.06.2008, 08:39 Wpis #5
Goście



Tym torem i jego finansowaniem powinien się zainteresować prokurator, bo to śmierdzi prywatą na kilometr.


~KIBIC~ Wczoraj, 10:29 Wpis #6
Goście



Ach wy BAłWANY wam nigdy nic nie pasuje komunistyczne podejscie nakażdym kroku widzicie przestepstwo wstyd


~Gość z Rudnika k. Lublina~ Wczoraj, 16:04 Wpis #7
Goście



Nie wszyscy może wiedzą, ale tego typu sport to uprawiają dzieciaki bogatych rodziców, np. Pana Piątka który ma nie dom tylko rezydencję i jest właścicielem kilku budynków przy ul. Zana oraz właścicielem firmy Hanesco albo Pana Więckowskiego, który jest właścicielem kilku kamienic w Lublinie i współwłaścicielem firmy z art. budowlanymi no i do tego RADNI czyli ciągną nasza kasę z podatków i myślą tylko co zrobić w Lublinie dla siebie a nie dla MIASTA. Skoro Mamy takich wspaniałych crossowców, którzy zdobywają mistrzostwa to na pewno mają sponsorów, wiec niech PANOWIE Biznesmeni wynegocjują kasę na tor od sponsorów a nie z kasy miejskiej. Usypanie parę górek można zrobić o wiele taniej, tylko pewnie chodzi tutaj o wyciągnięcie kasy !!!!. Jak przyjdę po pracy do domu i będzie mi burczeć jakiś motor to OBIECUJĘ WAM !!!!, że nagram te dźwięki i przyjadę samochodem wyposażonym w SUPER nagłośnienie i będę puszczał wam te odgłosy od pierwszej w nocy do białego rana albo zapłacę znajomych z klubu paralotniowego, żeby wam na te Ładne domki spuścili małą niespodziankę. Podsumowując to dziwię się że miasto wydaje naszą kasę na taki zachcianki panów których stać to sfinansować z własnych zaskórniaków i nawet by tego nie odczuli.
Moim zdaniem większy użytek byłby dla przeciętnego Kowalskiego gdyby miasto zainwestowało w ścieżki rowerowe, przynajmniej o wiele więcej osób by skorzystało z tego typu formy relaksu bądź sportu a nie tylko Towarzystwo Wzajemnej Adoracji !!!
W imieniu redakcji Judyta
Rozwiń