Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2015 r.
8:08

Czy po zmianie rządu opóźnią się inwestycje w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 71 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk

– Nie boję się, że drzwi rządu PiS będą przede mną zamknięte – mówi należący do Platformy Obywatelskiej prezydent Lublina. Obawia się jednak rocznego poślizgu w inwestycjach wspieranych unijnymi dotacjami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To, co może się opóźnić, to dwie duże inwestycje drogowe: przebudowa wiecznie korkującego się skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Ducha oraz przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino do al. Solidarności. Oba projekty do tej pory nie mają zagwarantowanych unijnych dotacji, które Lublin chciał uzyskać z programu Polska Wschodnia.

– Mieliśmy startować w konkursie, ale jego ogłoszenie pozostawiono już tym, którzy wygrają wybory – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – I teraz jest pytanie: czy konkurs ten będzie ogłoszony jeszcze w tym roku, czy już w przyszłym? To może oznaczać przesunięcie dostępu do środków europejskich na koniec przyszłego roku. Dlatego mamy dylemat: kredytować te działania, czy też poczekać.

Uruchomiony nie został też inny projekt transportowy uwzględniający m.in. zakup 80 autobusów elektrycznych i 40 trolejbusów, ale też budowę trakcji i przebudowę skrzyżowań. – Czyli tak naprawdę inwestycje rozpoczną się w roku 2017, a nie w przyszłym, jak zakładaliśmy. To kwestia mechanizmu, który nienajlepiej zadziałał w warunkach polskich, bo zmiana władzy nie powinna powodować paraliżu działań inwestycyjnych związanych z konsumpcją funduszy europejskich – mówi Żuk. – Życzę, aby nowy minister poradził sobie z tym jak najszybciej.

Prezydent Lublina nie obawia się za to, że ze względu na przynależność do partii rywalizującej z tą rządzącą będzie mu trudniej porozumieć się w urzędach centralnych. Do tej pory wyglądało to tak: do ministerstwa rządzonego przez Platformę Obywatelską przyjeżdża prezydent Lublina z tej samej partii. Poparcie w swoim mieście ma spore, notowania w partyjnej centrali niezłe, więc i ministerialne drzwi częściej otwierają się szeroko. Żuk zapewnia, że teraz trudniej mu nie będzie.

– Otwarcie drzwi do gabinetów mam zapewnione po pierwsze jako prezydent dużego miasta, po drugie jako wiceprezes Związku Miast Polskich, a po trzecie jako członek zarządu Unii Metropolii Polskich. Nie obawiam się o otwartość drzwi – mówi prezydent Lublina. – Większą pomoc, jeśli chodzi o inwestycje drogowe i kolejowe, minister Bieńkowska z PO kierowała do marszałka z PiS na Podkarpaciu. Skoro PO nie przeszkadzało wspierać PiS na Podkarpaciu, to i PiS nie będzie przeszkadzało wspieranie niepisowskich wójtów, burmistrzów i zarząd województwa.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 października 2015 o 12:21
Chodzę po mieście już po zakończeniu wyborów i co widzę na bilbordach. 2 fircyków co stracili orientację w jakim świecie żyją. 1 to Łysoń a 2 to Hetman. Walą z grubej rury na kogo zagłosują. I co ja czy Ty masz też stawiać na Tych co Ci 2 fircyków proponują? A idy Wy drętwiaki samochwały w świat. A Lublinian zostawcie w spokoju. Wiedzą, że lepszy na wolności kęsek byle jaki niż w szkopskiej niewoli reprezentowanej przez wnuka Wermachtowca i Jego pachołków przysmaki. Widać, że dużo luda mieli Tych ćmili w nosie i zagłosowali na naszych a nie na nasich.
Avatar
Wojciech / 29 października 2015 o 08:57

p.Górski inwestować trzeba z głową 

z głową, czy z wypełnioną kopertą dla urzędników? NIE MA W POLSCE INNEGO TAKIEGO MIASTA, ŻEBY PO STARYM MIEŚCIE JEŹDZIŁY SAMOCHODY DOSTAWCZE I ŚMIECIARKI DO POŁUDNIA, MOGŁY JEŹDZIĆ TAKSÓWKI, A NIE MOGŁY JEŹDZIĆ POJAZDY ELEKTRYCZNE DO WOŻENIA TURYSTÓW! Niedawno prezydent Zamościa wyraził się o tej sytuacji, że to jest paranoja. Inwestycja jest moją prywatną sprawą. Co innego jest trafiona lub chybiona inwestycja, a co innego - bandytyzm, jaki uprawiają władze miasta, każąc mi płacić 1000 zł + VAT 230 zł za znak drogowy na drodze publicznej (mało im było pieniędzy za pobieranie 600 zł miesięcznie za parking z "kopertą"?). I na ten fakt nie ma Pan argumentów, bo to jest nadużycie władzy. Odnośnie "inwestowania z głową" - wiele osób mi radziło szukania dojścia do prezydenta za pośrednictwem wysoko postawionych urzędników, radnych i innych wpływowych osób. Czy na tym ma polegać lubelskie, w wykonaniu PO "inwestowanie z głową"? Dlaczego tu w Lublinie nie może być normalnie - tak, jak w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Sandomierzu, Kazimierzu, Nałęczowie, itp.? Dlaczego tylko tu w Lublinie obowiązują standardy z czasów carskich czynowników?

z głową, czy z wypełnioną kopertą dla urzędników? NIE MA W POLSCE INNEGO TAKIEGO MIASTA, ŻEBY PO STARYM MIEŚCIE JEŹDZIŁY SAMOCHODY DOSTAWCZE I ŚMIECIARKI DO POŁUDNIA, MOGŁY JEŹDZIĆ TAKSÓWKI, A NIE MOGŁY JEŹDZIĆ POJAZDY ELEKTRYCZNE DO WOŻENIA TURYSTÓW! Niedawno prezydent Zamościa wyraził się o tej sytuacji, że to jest paranoja. Inwestycja jest moją prywatną sprawą. Co innego jest trafiona lub chybiona inwestycja, a co innego - bandytyzm, jaki uprawiają władze miasta, każąc mi płacić 1000 zł + VAT 230 zł za znak drogowy na dro... rozwiń

Avatar
Gość / 29 października 2015 o 08:18
Oj tam oj tam Żuk zrobił wiele dla Lublina, nie ma co oszukiwać się: drogi, lotnisko, stadion, basen itp. Problem Lublina a w tym przypadku Żuka jako urzędującego Prezydenta jest taki, że Lublin ciągnie się w ekonomicznym i gospodarczym ogonie dużych miast Polski, a ludzie wyjeżdżają. Poziom PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca w 2013 roku kształtował się od 30 tys. 477 zł w województwie lubelskim (70,6 proc. przeciętnej dla kraju), do 68 tys. 682 zł w województwie mazowieckim (159,1 proc. średniej krajowej). PKB na 1 mieszkańca był znacznie poniżej średniej krajowej w podkarpackim (71,1 proc. średniego PKB w kraju), warmińsko-mazurskim (72 proc.), podlaskim (72,8) i świętokrzyskim (73 proc.). Oprócz Mazowsza, powyżej średniej były jeszcze województwa wielkopolskie (108 proc.) i śląskie (104 proc.)
Oj tam oj tam Żuk zrobił wiele dla Lublina, nie ma co oszukiwać się: drogi, lotnisko, stadion, basen itp. Problem Lublina a w tym przypadku Żuka jako urzędującego Prezydenta jest taki, że Lublin ciągnie się w ekonomicznym i gospodarczym ogonie dużych miast Polski, a ludzie wyjeżdżają. Poziom PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca w 2013 roku kształtował się od 30 tys. 477 zł w województwie lubelskim (70,6 proc. przeciętnej dla kraju), do 68 tys. 682 zł w województwie mazowieckim (159,1 proc. średniej krajowej). PKB na 1 mieszkańca był znacznie ... rozwiń
Avatar
gość / 29 października 2015 o 08:13

a paszoł ty durak w kitroni babuszki !!!!!!!! ten twój melex potrzebny jest w tym mieście jak k..wie majtki!!

a paszoł ty durak w kitroni babuszki !!!!!!!! ten twój melex potrzebny jest w tym mieście jak k..wie majtki!!

p.Górski inwestować trzeba z głową 

Avatar
obserwator / 29 października 2015 o 08:10

Szanowny Panie Mariuszu - po pierwsze: nie "Górski, tylko "Panie Górski". Nie przedstawił się Pan, więc nie wiem - z kim ma do czynienia i czy jesteśmy "na ty", której to formy Pan wobec mnie nadużywa. Jeśli nie jesteśmy "na ty"- to daje Pan żałosne świadectwo swojego braku kultury. Więcej szacunku i elegancji dla osób, z którymi się Pan nie zgadza. Wojciech Górski

Oj widać tutaj wielkie ego p.Górskiego

Avatar
gość / 29 października 2015 o 07:35

@mieszkaniec "Jeśli PiS będzie robił na złość i nie dawał pieniędzy dla Lublina tylko dlatego, że rządzi Żuk(który nomen omen jest świetnym prezydentem) to wyborcy partię rządzącą z tego rozliczą. Tym bardziej, że Żuk jest jednym z najbardziej apolitycznych prezydentów jakich można sobie wyobrazić i nie ma powodu by rozgrywać tutaj jakieś polityczne wojenki". Nie rozumiem skąd ten optymizm. W Lublinie, doświadczonym ośmioletnią prezydenturą Pruszkowskiego wygrał PiS z Kruk (kobietą, która pijana błąkała się po Sejmie), Tułajewem, Masłowską i company. Co oni zrobili dla Lublina?

No właśnie co, no co zrobili?

No właśnie co, no co zrobili?

rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2015 o 07:27
Myślę, że nowy rząd przystopuje "działalność" Łysonia. Będą to inwetycje długoterminowe, przemyślane dające pracę i dochód a nie jak łysoniowo-Kowkczykowe "aby dziś" nieprzemyślane ( Hilton rozłoży lubelskie hotele ). Wszak UE ogłosiła, że rejon lubelski to największa "bida" w Europie. Było jeszcze zastrze3żenie, że nie licząc Rumuni i Bułgarii. Ostatnio ogłoszono, że dochody ludności Bułgarii są wyższe niż Polaków. Wszak sam K. Marsk określił, że byt ksztauje świadomość. Jak wzrosną dochody tu w Lublinie i regionie to te "wymyślne" nasi inwestycje wpłyną na dochód miejscowej ludności a nie dadzą kasę obcym Miastu ale bliskim POkrakom : devepolerom ( były w Lublinie 2 firmy budowlane komunalne co budowały wieżowce, bloki mieszkalne, szkoły, przedszkola i co? Propały ) czy Budimexom i innym swojakom POkrak. POszli wermachtowcy w świat to i POgonić Łysonia i nastąpi w Lublinie wzrost stopy życiowej szaraków a nie kumpli nasi władzy. Redakcja Kuriera winna udać się na Krochmalną i zobaczyć ile jest tam zamieszkałych baraków z czasów okupacji szkopskiej. Obok stoją 2 kamienice b. Cukrowni Lublin. Miasto winno wybudować kilka bloków komunalnych i przenieść tam b. pracowników Cukrowni. Baraki zburzyć albo rozebrać i wysłać szkopom w podziękowaniu jak lokowali pod swym zaborem Polaków. @ kamienice przerobić na hotel ( blisko stadion - przyjezdni na mecze do Lublina będą wdzięczni, że mogą mieć noclegi na miejscu. Ile lat POkraki przy pomocy nasi prasy będą wołać na GWno papu. Kraj obudził się z letargu a Lublin dalej będzie zachwycony rowerkami, konkursami na Pl. Litewski czy błonia przy Zamu czy rozgoni Tych "dobroduszków" pasących się na podatkach Lublinian.
Myślę, że nowy rząd przystopuje "działalność" Łysonia. Będą to inwetycje długoterminowe, przemyślane dające pracę i dochód a nie jak łysoniowo-Kowkczykowe "aby dziś" nieprzemyślane ( Hilton rozłoży lubelskie hotele ). Wszak UE ogłosiła, że rejon lubelski to największa "bida" w Europie. Było jeszcze zastrze3żenie, że nie licząc Rumuni i Bułgarii. Ostatnio ogłoszono, że dochody ludności Bułgarii są wyższe niż Polaków. Wszak sam K. Marsk określił, że byt ksztauje świadomość. Jak wzrosną dochody tu w Lublinie i regi... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2015 o 18:44
Ciekawe czego nie krzyczał gdy jego partyjni działacze z PO Pitera i młody Wałęsa zablokowali dodatkowe środki Unijne jakie mogliśmy otrzymać na budowę całej S19 od Białegostoku do granic Słowacji!! Hipokryzja do kwadratu !
Avatar
Gość / 28 października 2015 o 16:43
W PiS-ie są ludzie podobni do Żuka i myśle ze żadne inwestycje nie bedą opoznione
Avatar
Gerard / 28 października 2015 o 16:08

Co wy z tym Górskim. Nie znam faceta, nie jestem za ani przeciw, ale nie ma ważniejszych spraw w mieście?

Avatar
Gość / 29 października 2015 o 12:21
Chodzę po mieście już po zakończeniu wyborów i co widzę na bilbordach. 2 fircyków co stracili orientację w jakim świecie żyją. 1 to Łysoń a 2 to Hetman. Walą z grubej rury na kogo zagłosują. I co ja czy Ty masz też stawiać na Tych co Ci 2 fircyków proponują? A idy Wy drętwiaki samochwały w świat. A Lublinian zostawcie w spokoju. Wiedzą, że lepszy na wolności kęsek byle jaki niż w szkopskiej niewoli reprezentowanej przez wnuka Wermachtowca i Jego pachołków przysmaki. Widać, że dużo luda mieli Tych ćmili w nosie i zagłosowali na naszych a nie na nasich.
Avatar
Wojciech / 29 października 2015 o 08:57

p.Górski inwestować trzeba z głową 

z głową, czy z wypełnioną kopertą dla urzędników? NIE MA W POLSCE INNEGO TAKIEGO MIASTA, ŻEBY PO STARYM MIEŚCIE JEŹDZIŁY SAMOCHODY DOSTAWCZE I ŚMIECIARKI DO POŁUDNIA, MOGŁY JEŹDZIĆ TAKSÓWKI, A NIE MOGŁY JEŹDZIĆ POJAZDY ELEKTRYCZNE DO WOŻENIA TURYSTÓW! Niedawno prezydent Zamościa wyraził się o tej sytuacji, że to jest paranoja. Inwestycja jest moją prywatną sprawą. Co innego jest trafiona lub chybiona inwestycja, a co innego - bandytyzm, jaki uprawiają władze miasta, każąc mi płacić 1000 zł + VAT 230 zł za znak drogowy na drodze publicznej (mało im było pieniędzy za pobieranie 600 zł miesięcznie za parking z "kopertą"?). I na ten fakt nie ma Pan argumentów, bo to jest nadużycie władzy. Odnośnie "inwestowania z głową" - wiele osób mi radziło szukania dojścia do prezydenta za pośrednictwem wysoko postawionych urzędników, radnych i innych wpływowych osób. Czy na tym ma polegać lubelskie, w wykonaniu PO "inwestowanie z głową"? Dlaczego tu w Lublinie nie może być normalnie - tak, jak w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Sandomierzu, Kazimierzu, Nałęczowie, itp.? Dlaczego tylko tu w Lublinie obowiązują standardy z czasów carskich czynowników?

z głową, czy z wypełnioną kopertą dla urzędników? NIE MA W POLSCE INNEGO TAKIEGO MIASTA, ŻEBY PO STARYM MIEŚCIE JEŹDZIŁY SAMOCHODY DOSTAWCZE I ŚMIECIARKI DO POŁUDNIA, MOGŁY JEŹDZIĆ TAKSÓWKI, A NIE MOGŁY JEŹDZIĆ POJAZDY ELEKTRYCZNE DO WOŻENIA TURYSTÓW! Niedawno prezydent Zamościa wyraził się o tej sytuacji, że to jest paranoja. Inwestycja jest moją prywatną sprawą. Co innego jest trafiona lub chybiona inwestycja, a co innego - bandytyzm, jaki uprawiają władze miasta, każąc mi płacić 1000 zł + VAT 230 zł za znak drogowy na dro... rozwiń

Avatar
Gość / 29 października 2015 o 08:18
Oj tam oj tam Żuk zrobił wiele dla Lublina, nie ma co oszukiwać się: drogi, lotnisko, stadion, basen itp. Problem Lublina a w tym przypadku Żuka jako urzędującego Prezydenta jest taki, że Lublin ciągnie się w ekonomicznym i gospodarczym ogonie dużych miast Polski, a ludzie wyjeżdżają. Poziom PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca w 2013 roku kształtował się od 30 tys. 477 zł w województwie lubelskim (70,6 proc. przeciętnej dla kraju), do 68 tys. 682 zł w województwie mazowieckim (159,1 proc. średniej krajowej). PKB na 1 mieszkańca był znacznie poniżej średniej krajowej w podkarpackim (71,1 proc. średniego PKB w kraju), warmińsko-mazurskim (72 proc.), podlaskim (72,8) i świętokrzyskim (73 proc.). Oprócz Mazowsza, powyżej średniej były jeszcze województwa wielkopolskie (108 proc.) i śląskie (104 proc.)
Oj tam oj tam Żuk zrobił wiele dla Lublina, nie ma co oszukiwać się: drogi, lotnisko, stadion, basen itp. Problem Lublina a w tym przypadku Żuka jako urzędującego Prezydenta jest taki, że Lublin ciągnie się w ekonomicznym i gospodarczym ogonie dużych miast Polski, a ludzie wyjeżdżają. Poziom PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca w 2013 roku kształtował się od 30 tys. 477 zł w województwie lubelskim (70,6 proc. przeciętnej dla kraju), do 68 tys. 682 zł w województwie mazowieckim (159,1 proc. średniej krajowej). PKB na 1 mieszkańca był znacznie ... rozwiń
Avatar
gość / 29 października 2015 o 08:13

a paszoł ty durak w kitroni babuszki !!!!!!!! ten twój melex potrzebny jest w tym mieście jak k..wie majtki!!

a paszoł ty durak w kitroni babuszki !!!!!!!! ten twój melex potrzebny jest w tym mieście jak k..wie majtki!!

p.Górski inwestować trzeba z głową 

Avatar
obserwator / 29 października 2015 o 08:10

Szanowny Panie Mariuszu - po pierwsze: nie "Górski, tylko "Panie Górski". Nie przedstawił się Pan, więc nie wiem - z kim ma do czynienia i czy jesteśmy "na ty", której to formy Pan wobec mnie nadużywa. Jeśli nie jesteśmy "na ty"- to daje Pan żałosne świadectwo swojego braku kultury. Więcej szacunku i elegancji dla osób, z którymi się Pan nie zgadza. Wojciech Górski

Oj widać tutaj wielkie ego p.Górskiego

Avatar
gość / 29 października 2015 o 07:35

@mieszkaniec "Jeśli PiS będzie robił na złość i nie dawał pieniędzy dla Lublina tylko dlatego, że rządzi Żuk(który nomen omen jest świetnym prezydentem) to wyborcy partię rządzącą z tego rozliczą. Tym bardziej, że Żuk jest jednym z najbardziej apolitycznych prezydentów jakich można sobie wyobrazić i nie ma powodu by rozgrywać tutaj jakieś polityczne wojenki". Nie rozumiem skąd ten optymizm. W Lublinie, doświadczonym ośmioletnią prezydenturą Pruszkowskiego wygrał PiS z Kruk (kobietą, która pijana błąkała się po Sejmie), Tułajewem, Masłowską i company. Co oni zrobili dla Lublina?

No właśnie co, no co zrobili?

No właśnie co, no co zrobili?

rozwiń
Avatar
Gość / 29 października 2015 o 07:27
Myślę, że nowy rząd przystopuje "działalność" Łysonia. Będą to inwetycje długoterminowe, przemyślane dające pracę i dochód a nie jak łysoniowo-Kowkczykowe "aby dziś" nieprzemyślane ( Hilton rozłoży lubelskie hotele ). Wszak UE ogłosiła, że rejon lubelski to największa "bida" w Europie. Było jeszcze zastrze3żenie, że nie licząc Rumuni i Bułgarii. Ostatnio ogłoszono, że dochody ludności Bułgarii są wyższe niż Polaków. Wszak sam K. Marsk określił, że byt ksztauje świadomość. Jak wzrosną dochody tu w Lublinie i regionie to te "wymyślne" nasi inwestycje wpłyną na dochód miejscowej ludności a nie dadzą kasę obcym Miastu ale bliskim POkrakom : devepolerom ( były w Lublinie 2 firmy budowlane komunalne co budowały wieżowce, bloki mieszkalne, szkoły, przedszkola i co? Propały ) czy Budimexom i innym swojakom POkrak. POszli wermachtowcy w świat to i POgonić Łysonia i nastąpi w Lublinie wzrost stopy życiowej szaraków a nie kumpli nasi władzy. Redakcja Kuriera winna udać się na Krochmalną i zobaczyć ile jest tam zamieszkałych baraków z czasów okupacji szkopskiej. Obok stoją 2 kamienice b. Cukrowni Lublin. Miasto winno wybudować kilka bloków komunalnych i przenieść tam b. pracowników Cukrowni. Baraki zburzyć albo rozebrać i wysłać szkopom w podziękowaniu jak lokowali pod swym zaborem Polaków. @ kamienice przerobić na hotel ( blisko stadion - przyjezdni na mecze do Lublina będą wdzięczni, że mogą mieć noclegi na miejscu. Ile lat POkraki przy pomocy nasi prasy będą wołać na GWno papu. Kraj obudził się z letargu a Lublin dalej będzie zachwycony rowerkami, konkursami na Pl. Litewski czy błonia przy Zamu czy rozgoni Tych "dobroduszków" pasących się na podatkach Lublinian.
Myślę, że nowy rząd przystopuje "działalność" Łysonia. Będą to inwetycje długoterminowe, przemyślane dające pracę i dochód a nie jak łysoniowo-Kowkczykowe "aby dziś" nieprzemyślane ( Hilton rozłoży lubelskie hotele ). Wszak UE ogłosiła, że rejon lubelski to największa "bida" w Europie. Było jeszcze zastrze3żenie, że nie licząc Rumuni i Bułgarii. Ostatnio ogłoszono, że dochody ludności Bułgarii są wyższe niż Polaków. Wszak sam K. Marsk określił, że byt ksztauje świadomość. Jak wzrosną dochody tu w Lublinie i regi... rozwiń
Avatar
Gość / 28 października 2015 o 18:44
Ciekawe czego nie krzyczał gdy jego partyjni działacze z PO Pitera i młody Wałęsa zablokowali dodatkowe środki Unijne jakie mogliśmy otrzymać na budowę całej S19 od Białegostoku do granic Słowacji!! Hipokryzja do kwadratu !
Avatar
Gość / 28 października 2015 o 16:43
W PiS-ie są ludzie podobni do Żuka i myśle ze żadne inwestycje nie bedą opoznione
Avatar
Gerard / 28 października 2015 o 16:08

Co wy z tym Górskim. Nie znam faceta, nie jestem za ani przeciw, ale nie ma ważniejszych spraw w mieście?

Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 17 0

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 5 0

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 13 8

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 0 2

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 7 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 46 4

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej?

Lublin podzielił pieniądze na imprezy. Kto dostał najwięcej? 0 0

Prawie 340 tys. zł rozdzieliły władze Lublina na dotacje do wydarzeń kulturalnych. Ponad połowę puli zgarnęli organizatorzy dwóch festiwali. Wśród tych, którzy dostali okrągłe zero, jest Niepubliczna Biblioteka Fantastyczna im. Stanisława Lema i festiwal operowy na lubelskim Zamku

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek

Międzyrzec Podlaski: Powstanie nowe przedszkole i żłobek 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstanie nowe przedszkole i żłobek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na projekt budowlany. Obiekty mają powstać przy osiedlu wielorodzinnym Brzeska –Wyszyńskiego, które wciąż się rozbudowuje.

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach

Lublin: Festiwal organowy w kościele na Czubach 0 0

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II to główne tematy XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby. Cykl koncertów w kościele p.w. Św. Rodziny rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do połowy października.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.