Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 kwietnia 2010 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Czy prezesa MPWiK wybrano zgodnie z prawem? Spółka może dużo stracić

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 26 A A

Jeśli okaże się, że prezesa lubelskich wodociągów wybrano wbrew przepisom, to wszelkie podpisane przez niego dokumenty stracą moc. Także te o podwyżce opłat za wodę i ścieki i te dotyczące wielkiej przebudowy wodociągów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji oraz w Urzędzie Miasta w Lublinie prowadziliśmy kontrolę. Dotyczyła funkcjonowania spółki i sprawowania nad nią przez miasto nadzoru właścicielskiego – potwierdza Ewa Antoniak, wicedyrektor delegatury NIK w Lublinie.

– Czynności kontrolne nie zostały jeszcze zakończone, dlatego nie mogę udzielać żadnych dalszych informacji.

Nam udało się ustalić, że NIK ma zastrzeżenia do sposobu powołania Marka Wagnera na stanowisko prezesa MPWiK. Prezes był wybrany w konkursie ogłoszonym przez radę nadzorczą spółki. Po tym, jak fotel stracił Tadeusz Fijałka, do pełnienia obowiązków prezesa rada tymczasowo oddelegowała ze swojego grona Marcina Bielskiego. Jego nazwisko zostało też wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego.

Tuż przed rozstrzygnięciem konkursu – a w tej sprawie rada powinna obradować w pełnym składzie – Bielskiemu cofnięto delegację. Dzięki temu wziął udział w głosowaniu w sprawie wyboru prezesa. I właśnie to nie podoba się NIK.

– Bo w czasie głosowania Bielski nadal był wpisany w KRS jako p.o. prezes i nie mógł uczestniczyć w rozstrzyganiu konkursu – twierdzi nasz informator.

Jeśli okaże się, że wybór prezesa jest nieważny, to nieważne z mocy prawa będą też wszelkie dokumenty, które podpisał. W tym podwyżka opłat za wodę i ścieki obowiązująca od 1 marca. A także te dokumenty, które dotyczą realizacji wartego ponad 400 mln zł projektu modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, do którego Unia Europejska dopłaca blisko ćwierć miliarda złotych. W ramach tego projektu ma powstać blisko 60 km nowej kanalizacji, kolejne 40 km zostanie przebudowane, podobnie jak 52 km wodociągów. Gruntownie zmodernizowana ma być też oczyszczalnia ścieków.

Sam prezes sprawy komentować nie chce. – Zostałem zarejestrowany przez sąd i pełnię swoją funkcję – mówi Marek Wagner. O procedurze jego wyboru na stanowisko mówi krótko: To pytanie do rady nadzorczej, która przeprowadziła konkurs tak jak uważała, że będzie właściwie.
– Podejmowane przez radę działania były w pełni zgodne z prawem i przygotowaną opinią prawną – zapewnia Elżbieta Kołodziej-Wnuk, przewodnicząca rady.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
konzo / 12 kwietnia 2010 o 11:30
Wagner człowiek ,,naszych" starszych w wierze już uzdrowił fabrykę wag /jaki to gospodarz wystarczy pojechać na Łęczyńską i popatrzeć na ogrodzenie i budynki fabryki wag gdzie w/w był prezesem przez 14 lat/ a teraz poprawi co zrobili mądrzy ludzie przed nim....biedne miast ale nawet radny Siczek żonkę u Wagnera zatrudnił......
Avatar
Ochłapiarz / 9 kwietnia 2010 o 07:38
lolo napisał:
Do Ochłapiarza i Balangowicza. Przeciez przeprowadziliscie restrukturyzację i dalej ja róbcie. Doradzam aby wywalić wszystkich co jeszcze coś potrafią i robią a zapanuje błogi spokój. A prezes Fijałka byłby naiwny gdyby chciał wrócić i posprzątać po was to śmierdzące wysypisko jakim stał się MPWiK.

Do sprzątania potrzeba człowieka, który się schyla a ten Pan jest za sztywny no i wiek już nie ten. Czas na młodych , pazernych na kasę bo suchoty kieszonkowe to najgorsza rzecz. Nie opierałbym się na Tych co "coś potrafią" bo to za mało. A może należałoby stworzyć 2 MPWiK w Lublinie ( granicą byłaby rzeka Bystrzyca ) i wtedy byłaby naturalna konkurencja z myślą o mieszkańcach. Mieszkałem w b. dużym mieście we Francji gdzie było 15 takich firm. Każda dzielnica miala swój MPWiK + MPO. Woda była tam wykorzystywana do czyszczenia ulic. 2x w tygodniu ulice czyszczono w nocy samochodami z kompresorami wodnymi + odkurzacz samochodowy a w pozostałe dni przez miejscowych gospodarzy terenu. Gospodarz terenu puszczał wodę rynsztokiem i zmiatał śmieci do wody, które spływały do kraty i wowczas zabierano te śmieci do pojemnika. U nas na taki sposób utrzymania miasta w czystości jest za mało wody i droga woda. Nie oznacza to, że nie można zmniejszyć kosztów produkcji ( słowo umowne ) wody. Przecież w tym temacie nic sie nie zmieniło poza ceną ( najwyższą w Europie ) w stosunku do dochodów ludności od 50 lat. Jak się patrzy w Lublinie jak sprząta miasto monopolista MPO ( za Deptaka podpisał umowę na 30 lat ) to zawrót głowy murowany ( szczególnie przystanki MPK i Plac Litewski ). Jest na Ratuszu przyklejonych 39 herbów miast partnerskich z calego świata. Pytam się dlaczego "rzundzący" miastem ludzie nie wyślą młodych a przyszłych fachowców na praktyki do tych miast partnerskich. Tak robili po wojnie: Niemcy, Skandynawowie, Japończycy i inni i coś Ci młodzi z sobą do krajów ojczystych przywieżli. Naszym młodym pozostał wyjazd za własne pieniądze do Londynu i sprzatanie ulic na włsna rękę. A to dlatego, że "wieczni" prezesi przy takim podejściu do problemów nie dopuszczają mlodych do zarządzania firmami.

Do sprzątania potrzeba człowieka, który się schyla a ten Pan jest za sztywny no i wiek już nie ten. Czas na młodych , pazernych na kasę bo suchoty kieszonkowe to najgorsza rzecz. Nie opierałbym się na Tych co "coś potrafią" bo to za mało. A może należałoby stworzyć 2 MPWiK w Lublinie ( granicą byłaby rzeka Bystrzyca ) i wtedy byłaby naturalna konkurencja z myślą o mieszkańcach. Mieszkałem w b. dużym mieście we Francji gdzie było 15 takich firm. Każda dzielnica miala swój MPWiK + MPO. Woda była tam wykorzystywana... rozwiń
Avatar
lolo / 8 kwietnia 2010 o 14:00
Do Ochłapiarza i Balangowicza. Przeciez przeprowadziliscie restrukturyzację i dalej ja róbcie. Doradzam aby wywalić wszystkich co jeszcze coś potrafią i robią a zapanuje błogi spokój. A prezes Fijałka byłby naiwny gdyby chciał wrócić i posprzątać po was to śmierdzące wysypisko jakim stał się MPWiK.
Avatar
Balangowicz / 8 kwietnia 2010 o 11:38
Wróci, czy nie wróci.
Avatar
Ochłapiarz / 8 kwietnia 2010 o 10:39
konrad napisał:
:lol:Ojej nawet do dwunastu nie potrafisz policzyć?. Ochłapy się kiedyś skończą i zostaniesz na lodzie z takim podejściem do życia. To kapitalizm!

Nie strasz, nie strasz bo się ze......A swoją drogą to marny ten Wagner, bo dotychczas nie zrobił restrukturyzacji firmy i trzyma dalej armię Tadzia.
Avatar
konrad / 8 kwietnia 2010 o 09:44
Wódolej napisał:
Jakoś minął już rok i Lublin nie zginął bez "wiecznego" Prezesa.

:lol:Ojej nawet do dwunastu nie potrafisz policzyć?. Ochłapy się kiedyś skończą i zostaniesz na lodzie z takim podejściem do życia. To kapitalizm!
Avatar
Wódolej / 8 kwietnia 2010 o 07:28
uszczelniacz napisał:
Proponuję aby zwolnić 150 Wódolejów z MPWiK - takich cymbałów jak piszący te słowa Pawełek - i na ich miejsce zatrudnić pracowników Protektora którzy utracili pracę na skutek - jak twierdzi zawsze skory do opluwania ludzi Wodolej - działań właściciela. Wtedy Wodolej zrobi użytek z rozumu i przestanie bredzić. Bo gdyby rozumiał jakie skutki spowoduje nieważne powołanie prezesa Wagnera to nabrałby skruchy i pomyślał o własnej d.... a nie mieszał w zawiści do zdarzenia ujawnionego przez NIK byłego prezesa Fijałkę. Oj, spalisz się własną nienawiścią mały człowieczku.

Jakoś minął już rok i Lublin nie zginął bez "wiecznego" Prezesa.

Jakoś minął już rok i Lublin nie zginął bez "wiecznego" Prezesa. rozwiń
Avatar
Sługus / 8 kwietnia 2010 o 07:24
konrad napisał:
:unsure:A ty będziesz za nim zapasowy gwizdek nosił bo do niczego sie innego nie nadajesz z takimi poglądami na ważne sprawy dla miasta poruszone w artykule..

Dziękuję za taki awans. Ale lepiej czuję się w roli ochłapiarza. Zawsze czekam na ochłap z pańskiego stołu. Tak jak wazeliniarze obrońcy uciśnionych.
Avatar
konrad / 7 kwietnia 2010 o 22:21
Biedak napisał:
Czyli w naszym Kozim Gródku Tadzio górą a kobiety z Protektora niech radzą sobie same. Tam właścicielowi wolno zwolnić 2 kompanie ludzi a Prezydentowi właścicielowi MPWiK Tadzia nie wolno odstawić od cycka. Teraz Tadzi może się wykazac i wyszumić. Za ten sam finans ma wolną główkę i może skoncentrować się np. na swej młodzieńczej pasji jaką był basket. Może Start zatrudni Tadzia jako kierownika drużyny koszykarzy?

:unsure:A ty będziesz za nim zapasowy gwizdek nosił bo do niczego sie innego nie nadajesz z takimi poglądami na ważne sprawy dla miasta poruszone w artykule..

:unsure:A ty będziesz za nim zapasowy gwizdek nosił bo do niczego sie innego nie nadajesz z takimi poglądami na ważne sprawy dla miasta poruszone w artykule.. rozwiń
Avatar
uszczelniacz / 7 kwietnia 2010 o 21:59
Wodolej napisał:
Jak właściciel Protektora zwolnił 150 kobiet to charaszo. Biedne kobiety nie mają żadnych obrońców. A Tadzio co tydzień absorbuje prasę i mieszkańców Lublina tym, że poszedł w odstawkę i zgarnia co miesiąc 20 smyków. Pamiętam koniec 1980r. gdy było modne hasło: "wejdą czy nie wejdą". Teraz w Lublinie można to zmodyfikować: "wróci czy nie wróci".

Proponuję aby zwolnić 150 Wódolejów z MPWiK - takich cymbałów jak piszący te słowa Pawełek - i na ich miejsce zatrudnić pracowników Protektora którzy utracili pracę na skutek - jak twierdzi zawsze skory do opluwania ludzi Wodolej - działań właściciela. Wtedy Wodolej zrobi użytek z rozumu i przestanie bredzić. Bo gdyby rozumiał jakie skutki spowoduje nieważne powołanie prezesa Wagnera to nabrałby skruchy i pomyślał o własnej d.... a nie mieszał w zawiści do zdarzenia ujawnionego przez NIK byłego prezesa Fijałkę. Oj, spalisz się własną nienawiścią mały człowieczku.

Proponuję aby zwolnić 150 Wódolejów z MPWiK - takich cymbałów jak piszący te słowa Pawełek - i na ich miejsce zatrudnić pracowników Protektora którzy utracili pracę na skutek - jak twierdzi zawsze skory do opluwania ludzi Wodolej - działań właściciela. Wtedy Wodolej zrobi użytek z rozumu i przestanie bredzić. Bo gdyby rozumiał jakie skutki spowoduje nieważne powołanie prezesa Wagnera to nabrałby skruchy i pomyślał o własnej d.... a nie mieszał w zawiści do zdarzenia ujawnionego przez NIK byłego preze... rozwiń
Avatar
konzo / 12 kwietnia 2010 o 11:30
Wagner człowiek ,,naszych" starszych w wierze już uzdrowił fabrykę wag /jaki to gospodarz wystarczy pojechać na Łęczyńską i popatrzeć na ogrodzenie i budynki fabryki wag gdzie w/w był prezesem przez 14 lat/ a teraz poprawi co zrobili mądrzy ludzie przed nim....biedne miast ale nawet radny Siczek żonkę u Wagnera zatrudnił......
Avatar
Ochłapiarz / 9 kwietnia 2010 o 07:38
lolo napisał:
Do Ochłapiarza i Balangowicza. Przeciez przeprowadziliscie restrukturyzację i dalej ja róbcie. Doradzam aby wywalić wszystkich co jeszcze coś potrafią i robią a zapanuje błogi spokój. A prezes Fijałka byłby naiwny gdyby chciał wrócić i posprzątać po was to śmierdzące wysypisko jakim stał się MPWiK.

Do sprzątania potrzeba człowieka, który się schyla a ten Pan jest za sztywny no i wiek już nie ten. Czas na młodych , pazernych na kasę bo suchoty kieszonkowe to najgorsza rzecz. Nie opierałbym się na Tych co "coś potrafią" bo to za mało. A może należałoby stworzyć 2 MPWiK w Lublinie ( granicą byłaby rzeka Bystrzyca ) i wtedy byłaby naturalna konkurencja z myślą o mieszkańcach. Mieszkałem w b. dużym mieście we Francji gdzie było 15 takich firm. Każda dzielnica miala swój MPWiK + MPO. Woda była tam wykorzystywana do czyszczenia ulic. 2x w tygodniu ulice czyszczono w nocy samochodami z kompresorami wodnymi + odkurzacz samochodowy a w pozostałe dni przez miejscowych gospodarzy terenu. Gospodarz terenu puszczał wodę rynsztokiem i zmiatał śmieci do wody, które spływały do kraty i wowczas zabierano te śmieci do pojemnika. U nas na taki sposób utrzymania miasta w czystości jest za mało wody i droga woda. Nie oznacza to, że nie można zmniejszyć kosztów produkcji ( słowo umowne ) wody. Przecież w tym temacie nic sie nie zmieniło poza ceną ( najwyższą w Europie ) w stosunku do dochodów ludności od 50 lat. Jak się patrzy w Lublinie jak sprząta miasto monopolista MPO ( za Deptaka podpisał umowę na 30 lat ) to zawrót głowy murowany ( szczególnie przystanki MPK i Plac Litewski ). Jest na Ratuszu przyklejonych 39 herbów miast partnerskich z calego świata. Pytam się dlaczego "rzundzący" miastem ludzie nie wyślą młodych a przyszłych fachowców na praktyki do tych miast partnerskich. Tak robili po wojnie: Niemcy, Skandynawowie, Japończycy i inni i coś Ci młodzi z sobą do krajów ojczystych przywieżli. Naszym młodym pozostał wyjazd za własne pieniądze do Londynu i sprzatanie ulic na włsna rękę. A to dlatego, że "wieczni" prezesi przy takim podejściu do problemów nie dopuszczają mlodych do zarządzania firmami.

Do sprzątania potrzeba człowieka, który się schyla a ten Pan jest za sztywny no i wiek już nie ten. Czas na młodych , pazernych na kasę bo suchoty kieszonkowe to najgorsza rzecz. Nie opierałbym się na Tych co "coś potrafią" bo to za mało. A może należałoby stworzyć 2 MPWiK w Lublinie ( granicą byłaby rzeka Bystrzyca ) i wtedy byłaby naturalna konkurencja z myślą o mieszkańcach. Mieszkałem w b. dużym mieście we Francji gdzie było 15 takich firm. Każda dzielnica miala swój MPWiK + MPO. Woda była tam wykorzystywana... rozwiń
Avatar
lolo / 8 kwietnia 2010 o 14:00
Do Ochłapiarza i Balangowicza. Przeciez przeprowadziliscie restrukturyzację i dalej ja róbcie. Doradzam aby wywalić wszystkich co jeszcze coś potrafią i robią a zapanuje błogi spokój. A prezes Fijałka byłby naiwny gdyby chciał wrócić i posprzątać po was to śmierdzące wysypisko jakim stał się MPWiK.
Avatar
Balangowicz / 8 kwietnia 2010 o 11:38
Wróci, czy nie wróci.
Avatar
Ochłapiarz / 8 kwietnia 2010 o 10:39
konrad napisał:
:lol:Ojej nawet do dwunastu nie potrafisz policzyć?. Ochłapy się kiedyś skończą i zostaniesz na lodzie z takim podejściem do życia. To kapitalizm!

Nie strasz, nie strasz bo się ze......A swoją drogą to marny ten Wagner, bo dotychczas nie zrobił restrukturyzacji firmy i trzyma dalej armię Tadzia.
Avatar
konrad / 8 kwietnia 2010 o 09:44
Wódolej napisał:
Jakoś minął już rok i Lublin nie zginął bez "wiecznego" Prezesa.

:lol:Ojej nawet do dwunastu nie potrafisz policzyć?. Ochłapy się kiedyś skończą i zostaniesz na lodzie z takim podejściem do życia. To kapitalizm!
Avatar
Wódolej / 8 kwietnia 2010 o 07:28
uszczelniacz napisał:
Proponuję aby zwolnić 150 Wódolejów z MPWiK - takich cymbałów jak piszący te słowa Pawełek - i na ich miejsce zatrudnić pracowników Protektora którzy utracili pracę na skutek - jak twierdzi zawsze skory do opluwania ludzi Wodolej - działań właściciela. Wtedy Wodolej zrobi użytek z rozumu i przestanie bredzić. Bo gdyby rozumiał jakie skutki spowoduje nieważne powołanie prezesa Wagnera to nabrałby skruchy i pomyślał o własnej d.... a nie mieszał w zawiści do zdarzenia ujawnionego przez NIK byłego prezesa Fijałkę. Oj, spalisz się własną nienawiścią mały człowieczku.

Jakoś minął już rok i Lublin nie zginął bez "wiecznego" Prezesa.

Jakoś minął już rok i Lublin nie zginął bez "wiecznego" Prezesa. rozwiń
Avatar
Sługus / 8 kwietnia 2010 o 07:24
konrad napisał:
:unsure:A ty będziesz za nim zapasowy gwizdek nosił bo do niczego sie innego nie nadajesz z takimi poglądami na ważne sprawy dla miasta poruszone w artykule..

Dziękuję za taki awans. Ale lepiej czuję się w roli ochłapiarza. Zawsze czekam na ochłap z pańskiego stołu. Tak jak wazeliniarze obrońcy uciśnionych.
Avatar
konrad / 7 kwietnia 2010 o 22:21
Biedak napisał:
Czyli w naszym Kozim Gródku Tadzio górą a kobiety z Protektora niech radzą sobie same. Tam właścicielowi wolno zwolnić 2 kompanie ludzi a Prezydentowi właścicielowi MPWiK Tadzia nie wolno odstawić od cycka. Teraz Tadzi może się wykazac i wyszumić. Za ten sam finans ma wolną główkę i może skoncentrować się np. na swej młodzieńczej pasji jaką był basket. Może Start zatrudni Tadzia jako kierownika drużyny koszykarzy?

:unsure:A ty będziesz za nim zapasowy gwizdek nosił bo do niczego sie innego nie nadajesz z takimi poglądami na ważne sprawy dla miasta poruszone w artykule..

:unsure:A ty będziesz za nim zapasowy gwizdek nosił bo do niczego sie innego nie nadajesz z takimi poglądami na ważne sprawy dla miasta poruszone w artykule.. rozwiń
Avatar
uszczelniacz / 7 kwietnia 2010 o 21:59
Wodolej napisał:
Jak właściciel Protektora zwolnił 150 kobiet to charaszo. Biedne kobiety nie mają żadnych obrońców. A Tadzio co tydzień absorbuje prasę i mieszkańców Lublina tym, że poszedł w odstawkę i zgarnia co miesiąc 20 smyków. Pamiętam koniec 1980r. gdy było modne hasło: "wejdą czy nie wejdą". Teraz w Lublinie można to zmodyfikować: "wróci czy nie wróci".

Proponuję aby zwolnić 150 Wódolejów z MPWiK - takich cymbałów jak piszący te słowa Pawełek - i na ich miejsce zatrudnić pracowników Protektora którzy utracili pracę na skutek - jak twierdzi zawsze skory do opluwania ludzi Wodolej - działań właściciela. Wtedy Wodolej zrobi użytek z rozumu i przestanie bredzić. Bo gdyby rozumiał jakie skutki spowoduje nieważne powołanie prezesa Wagnera to nabrałby skruchy i pomyślał o własnej d.... a nie mieszał w zawiści do zdarzenia ujawnionego przez NIK byłego prezesa Fijałkę. Oj, spalisz się własną nienawiścią mały człowieczku.

Proponuję aby zwolnić 150 Wódolejów z MPWiK - takich cymbałów jak piszący te słowa Pawełek - i na ich miejsce zatrudnić pracowników Protektora którzy utracili pracę na skutek - jak twierdzi zawsze skory do opluwania ludzi Wodolej - działań właściciela. Wtedy Wodolej zrobi użytek z rozumu i przestanie bredzić. Bo gdyby rozumiał jakie skutki spowoduje nieważne powołanie prezesa Wagnera to nabrałby skruchy i pomyślał o własnej d.... a nie mieszał w zawiści do zdarzenia ujawnionego przez NIK byłego preze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.

Mieszkanie na wynajem - co najczęściej odstrasza najemców?

Mieszkanie na wynajem - co najczęściej odstrasza najemców? 0 0

Kupno mieszkania w celu przeznaczenia całego metrażu na wynajem nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania większych sum pieniędzy. Jak zatem zaaranżować mieszkanie, by przynosiło dochód przez cały rok?

Kierowca z Ukrainy jechał ekspresówką pod prąd. Dziwnie się tłumaczył [wideo]
film

Kierowca z Ukrainy jechał ekspresówką pod prąd. Dziwnie się tłumaczył [wideo] 0 0

Kierowca busa jechał drogą ekspresową pod prąd. Obywatel Ukrainy tłumaczył, że tak go poprowadziła nawigacja w samochodzie

Chciał bez kluczyka odpalić ciągnik. Trafił do szpitala

Chciał bez kluczyka odpalić ciągnik. Trafił do szpitala 4 0

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj na terenie gminy Wierzbica w powiecie chełmskim

Poseł z pensją kasjerki w Biedronce? Ekspert wyjaśnia, dlaczego zbyt niskie pensje to ryzyko

Poseł z pensją kasjerki w Biedronce? Ekspert wyjaśnia, dlaczego zbyt niskie pensje to ryzyko 21 10

20-procentowe cięcie poselskich pensji to za mało - pokazuje badanie opinii publicznej. Połowa z nas uważa, że wystarczy 3,5 tys. zł na rękę. - Pieniądze to niezależność. Im mniej pieniędzy, tym niezależność polityków maleje - przestrzega ekspert

Ruszyła walka o Mundial

Ruszyła walka o Mundial 2 0

PIŁKA NOŻNA Reprezentacja Polski rozpoczęła pierwsze zgrupowanie przed mistrzostwami świata. W Juracie zabraknie Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka

Perła uwarzyła nowe piwo

Perła uwarzyła nowe piwo 0 4

Nowe piwo z lubelskich browarów Perła

Pechowy złodziej. Skradziony telefon zrobił mu zdjęcie i wysłał do właściciela

Pechowy złodziej. Skradziony telefon zrobił mu zdjęcie i wysłał do właściciela 211 18

Włamał się do samochodu i skradł telefon. Smartfon zrobił mu zdjęcie i przesłał do właściciela. Mężczyzna jest poszukiwany przez policję.

Trwa rekrutacja do Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika

Trwa rekrutacja do Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika 1 2

PIŁKA NOŻNA Wciąż trwają zapisy do Liceum Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna - zostają one przedłużone do poniedziałku 4 czerwca do godziny 16. Przyjmowanie kompletu dokumentów niezbędnych do przyjęcia odbywać się będzie w siedzibie klubu z Łęcznej

Robert Lis (trener MKS Perły): To najlepszy sezon w karierze

Robert Lis (trener MKS Perły): To najlepszy sezon w karierze 4 1

Rozmowa z Robertem Lisem, trenerem piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin

IMGW ostrzega: Nadchodzą burze i silny wiatr, nawet do 80 km/h

IMGW ostrzega: Nadchodzą burze i silny wiatr, nawet do 80 km/h 23 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem, który w porywach może wiać z prędkością nawet do 80 km/h

Konstytucja biznesu weszła w życie. Ulga na start

Konstytucja biznesu weszła w życie. Ulga na start 0 1

Od trzech tygodni działa Konstytucja biznesu, czyli pakiet ustaw, które mają pomóc przedsiębiorcom w prowadzeniu firmy

Emilia Zdunek (Górnik Łęczna): To był najlepszy moment na zimny prysznic

Emilia Zdunek (Górnik Łęczna): To był najlepszy moment na zimny prysznic 0 0

Rozmowa z Emilią Zdunek, pomocniczką Górnika Łęczna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.